Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos oltás után gyakori...

15 hónapos oltás után gyakori a láz? Miben különbözik az oltás utáni láz a betegség miatti láztól?

Figyelt kérdés
Az én fiam eddig még sohasem lázasodott be oltástól. Egy hete kapta a 15 hónapost,most délután lázas lett. Az orvos azt mondta,2-3 napig normális a láz. Ez is olyan makacs tud lenni,mint betegség esetén?
2011. aug. 26. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Én lányom 2 napig lázas volt ettől az oltástól, de úgy, hogy nem ment le semmivel. Aztán 2 nap múlva mintha elfújták volna, nem is értettem, hogy lehet hirtelen totál magas lázból nulla láz.
2011. aug. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A fiamnál is így volt, mint az első válaszolónál. Szinte 2 napig 39 fokos láza volt, semmi nem vitte le.

Viszont nekünk a dokinéni a lelkünkre kötötte, hogy láz esetén vigyük nézessük meg, hogy biztos az oltás okozza-e, hiszen mégis csak 1 hét eltelt azóta.

2011. aug. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xStefix ***** válasza:
Az MMR-oltás az egyik legdurvább, általában ez üti ki a legjobban a piciket. Már nem emlékszem, az enyém hány nap után reagált, de ez volt az egyetlen, amire lázasodott, igaz, nem volt magas.
2011. aug. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már sok ilyen kérdés volt, üsd be a keresőbe a 15 oltás szókat. Mindenki panaszkodik szinte, és sok olyat olvastam, hogy csak 1 hét után jön a láz, az egyik válaszoló babája anno kórházba is került emiatt. A napokban böngészgettem a válaszokat, mert szeptemberben lesz nálunk aktuális :-((
2011. aug. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hála Istennek ma egyenlőre nincs láza a fiamnak!

Kedves utolsó válaszoló! Beleolvastam az eddigi kérdésekbe,de én emiatt írtam ki újra:

"Miben különbözik az oltás utáni láz a betegség miatti láztól?"

2011. aug. 27. 14:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok.

Nekünk pont emiatt mondta a doktornéni, hogy vigyük és mutassuk meg neki, ha belázasodik, mert mi úgysem tudjuk eldönteni, hogy a szuri miatt, vagy esetleg más miatt lázasodott be. Mivel egy hét eltelik a szuri után, így benne van, hogy esetleg elkaphatott valamit. Nálunk például volt a fiamnak enyhe megfázás szerű tünete is, de az is elmúlt másnapra. A barátnőm kislányán kiütések is kijöttek.

2011. aug. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!