Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha van igényem a babától...

Baj, ha van igényem a babától külön töltött időre is?

Figyelt kérdés

5 hetes a lányunk, szeretem, kötődöm hozzá, de nagyon jól esik naponta az az 1-2 óra, amikor nélküle vagyok. Vagyis nem is az, hogy jól esik, de örülök neki... Hogy kicsit a gondolataimmal vagyok, magammal foglalkozom, tudok nyugodtan olvasni például, vagy aludni (hiába jó alvó a babánk, nem vagyok hozzászokva a koránkeléshez, vagy hogy produktív legyek reggel).


Másoknál meg hallom, hogy ők még az egyévest sem hagyták soha másra, nem voltak tőle külön fél órát sem, vagy éppen ovis gyereknél mondják, hogy mióta megszületett, sehol nem voltak kettesben a férjükkel. Ilyenkor elgondolkozom, hogy talán gond van velem, "rosszul vagyok bekötve".

Mert márciusban lesz a férjem kerek születésnapja, szervezek neki meglepetésbulit és anyukámmal már meg van beszélve, hogy ha minden rendben, akkor az esti fürdetés, etetés, altatás után ő maradna itthon a babával, én pedig visszamegyek a szülinapra. Nyilván ez nincs kőbe vésve, ha pont rosszabb időszaka lesz a picinek, vagy beteg lesz, anyás lesz, akkor nem, de ha az alvási rutinja marad ennyire jó, akkor úgy érzem, hogy belefér ez.


Vagy minél idősebb a babánk, annál jobban kialakul a kötődés és később már félteni fogom, ha nem velem, mellettem van? Hogy működik ez?

De pl. féltsem a saját apjától, nagyszüleitől, mikor tudom, hogy ők is rajongásig szeretik már most és mindennél jobban vigyáznak rá, le sem teszik?


2023. febr. 28. 20:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
74%

Semmi baj nincs ezzel :) 1-2óra jár a24ből

Nekrm nagyobb mar a fiam és néhaolyan jó kicsit kikapcsolódni

2023. febr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%
Én is ilyen vagyok. De itt majd megkapod, hogy minek kellett neked gyereket szülni. :D
2023. febr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
79%
Dehogy baj. Ne foglalkozz mások véleményevel, csak a saját családoddal, a saját jóllétetekkel törődj. A kötődés meg nem azt jelenti, hogy 0-24 a baba seggében akarok lenni.
2023. febr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Az a fura, hogy terhesen ennek totál az ellentéte voltam, mindenen izgultam, a létező összes tesztet megcsináltattuk, szegény férjemet folyton rángattam ultrahangra, hogy nézzük meg, biztos minden rendben van-e stb. Aztán mikor megszületett, kb. az első egy hétben bújtam a netet még amiatt is, hogy a cumisüveget hogyan tartsuk etetéskor, mikor aludt, figyeltem éjjel-nappal, hogy vesz-e levegőt (pedig van légzésfigyelő, bébiőr, minden), biztos nem fázik/nincs melege stb. Utána meg rájöttem, hogy az egyedüllét is nagyon jól tud esni, főleg úgy, hogy előtte nem nagyon volt ilyesmi "kiképzésben" részem, sosem kellett egész nap koncentrálnom, figyelnem, vigyáznom valamire, már korán reggel ébren lennem stb.
2023. febr. 28. 20:41
 5/26 anonim ***** válasza:
55%

Nem baj, csak nekem olyan fura. Mindkét gyerekemmél kédőbb jött ez az érzés, hogy jó volna már egy kis külön idő.

Most hogy "nagyok" (4 és 7 év) határozottan jól esik egyedül lenni, de csecsemőkorukban még nem hiányzott.

2023. febr. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
56%

Nekem is mondjuk még nincs igényem különlétre, az a 15 perc reggeli cappucinozás elég, meg ha szundít akkor netezek vagy pihenek én is, fél éves baba.

Ha nagyon nyűgös napja van akkor ha apuka hazaér oda adom neki de utána hiányzik hogy foglalkozzak vele egy jó 10 perc után.


Pár év és lehet én is igényelni fogom a különlétet :)


Lehet idővel meg jobban kötődsz a babuskádhoz aztán inkább vele lennél folyton, sose tudni! :)

2023. febr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
62%

Mondjuk én 3 naponta is örülnék 2-3 órának😂 ráadásul majdnem egy évesen se alussza át az éjszakát, borzasztó alvó. Szerencsés vagy.

Amugy az elején sokkal könnyebb volt másra hagyni egy két órát nekem, mint később valahogy jobban féltem. Persze mivel nekem sokkal kevesebb a segítség nem is ápolnak a rokonok olyan szoros kapcsolatot a gyerekemmel, valószínű ez is sokat számít.

2023. febr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
15%
Előző vagyok. Az anyaszerepet meg kell szokni.. :)
2023. febr. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
73%

Nekem az volt fura, amikor valaki mesélte, hogy egy éves és még nem voltak egy percet sem külön.

A babának nem egy nonstop anyura, hanem egy kiegyensúlyozott anyura van szüksége.

Ha Neked van igényed erre, akkor csináld. Neki sokkal jobb, hogy a közös idő alatt kiegyensúlyozott vagy, mint ha nonstop ott lennél és lenne kis feszültség.

Boldog babázást:)

2023. febr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
88%
Nincs ezzel baj...en is vagyom mar egy kis egyedulletre igy 11 honap utan,csak sajnos nekem a kicsit nincs kire hagynom..ha neked van,akkor szerencses vagy es hasznald ki nyugodtan.ettol nem leszel rossz anya
2023. febr. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!