Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » MÁK-nál a gyes ügyintézésnek...

MÁK-nál a gyes ügyintézésnek van ügyintézési díja? Miből számolják ki a gyest vagy az mindenkinek egyforma? Ha később jelentem be az igényem azért kapok még visszamenőleg pénzt? Önkéntes magán nyugdíj pénztárt is be kell jelenteni?

Figyelt kérdés
Most kaptam észbe, hogy nekem lejárt a gyedem Augusztus elején és nem intéztem a gyesem...Tudom hülye vagyok....De én azt hittem a munkahelyem intézi... Biztos ott is hülyének fognak nézni... Visszaadják visszamenőleg azért még a pénzt?
2010. szept. 10. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen a gyes mindenkinek egyforma kb. 25000 ft.

Az igényléskor nyugodtan írd a gyereked 2. szülinapja utáni dátumot és megkapod visszamenőleg.

2010. szept. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, ahogy az első írta, nyugi, nem vagy lekésve! :D

Az ügyintézésnek nincsen díja. Ami papírokat le kell fénymásolnod:

Saját személyi igazolvány, lakcímkártya, adókártya, TB kártya, magánnyugdíj pénztári belépési nyilatkozat, bankszámlaszám, gyerek TB kártyája, születési anyakönyvi kivonata.

Egy nyomtatványt kell kitölteni, amit bent adnak, vagy le is lehet tölteni a neten.


Nem vagy hülye, csak kicsit szétszórt talán... :)

2010. szept. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
De azért húzzál bele az igénylésbe, mert késedelmes igénylés esetén az ellátást visszamenőleg legfeljebb két hónapra lehet megállapítani:) Vagyis még nem vagy elkésve, de azért ne is halasztgass, különben egyhavi gyest elbuksz. Az igénylőlapot töltsd le a MÁK oldaláról, és ott azt is megtalálod, mit kell csatolnod.
2010. szept. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Milyen nyomtatványt kell letölteni és honnan? OEP vagy MÁK honlapján?
2010. szept. 11. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!