Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kaptatok a nav-tól adókártyát...

Kaptatok a nav-tól adókártyát a babának?

Figyelt kérdés
Már 1 éves a kisfiam, és most kéne az adószáma, és most néztem csak utána, hogy elvileg a nav-nak küldenie kellett volna, de mi ilyet nem kaptunk. Azért is nem foglalkoztam vele, mert én is úgy tudtam, hogy ezek automatikusak, aztán elfelejtődött.
2023. márc. 10. 07:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze. De olyan alap dolgokhoz is kellett az adószám mint a családi adókedvezmény meg a pótszabadság évente (az apjának, ha te még nem mentép vissza).

Ezt csak kitöltöttétek valahogy. Amúgy lehet kérni pótlást, meg epapíron keresztül igazolást az adószámról. Vagy személyesen a NAV irodákban, ez gyorsabb

2023. márc. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk mindenféle pénz és támogatás igényléséhez kellett az adószám. Ti semmit nem vettetek igénybe? 😳
2023. márc. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Adóbevallásnál terveztük visszaigényelni. Semmi máshoz nem kellett.
2023. márc. 10. 08:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Az jött meg először
2023. márc. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hogy kaptál eddig gyedet/gyest és családi pótlékot? Mindennek kell az igényléséhez.
2023. márc. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem kellett, csak a TAJ száma a gyedhez. Azt is 3 hós korában kaptuk meg (a kártyát), úgy kellett külön kikérnem a számát az ügyintézéshez... Pótszabit nem vett igénybe a férjem, mert beragadt szabijai vannak.
2023. márc. 10. 08:14
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Már amikor megszületik a baba, a kórházban kell igényelni az adó kártyát. Legalább nálunk így volt. Persze csak jóval később küldték, de addig adtak egy igazoló papírt, amin rajta volt az adó száma. Evvel lehettek igényelni családi pótlékot is, meg a munkáltató is kérte a csed, gyed. folyósításához.
2023. márc. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nem kellett igényelni, vagy legalábbis nem tűnt fel, simán az anyakönyvvezetőhöz mentem és ennyi. Automatikusan küldték pár héten belül. Nem tudom, hol tudnál utánaérdeklődni, hogy a tiétek hol veszett el.
2023. márc. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8-as: igazad van, valóban automatikusan intézték a kórházban.

Kérdező: szerintem kérdezz rá a NAV-nál, kell hogy legyen adószáma.

7-es voltam.

2023. márc. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Adószáma előbb volt a gyereknek, mint karszalagja. Nekünk is automatikusan küldték. Valamelyik papíron lehetett, amit az orrom alá dugtak, nem én intéztem külön. Sőt, az jött meg először a dokumentumok közül.
2023. márc. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!