Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire nehéz 2 kicsivel...

Mennyire nehéz 2 kicsivel segítség nélkül?

Figyelt kérdés

A nagy 2,5 éves lesz, mire jön a pici. Azt hittük lesz 3 év is, mert az első babánkra sokat kellett várni, de a második úgy néz ki elsőre összejött. Egyrészt nagyon örülünk neki, másrészt félek, hogy fogunk boldogulni, mert semmi segítségünk nincs, a nagyszülők és a család messze élnek mindkét részről. A férjem nagyon sokat foglalkozik a kisfiunkkal, biztos hogy a picivel is sokat fog, ez nyugtat meg valamennyire.

Emellett mennyire nehéz 2 picivel? Írnátok tapasztalatokat?


2023. márc. 14. 22:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Segítséggel is rohadtul nehéz.
2023. márc. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Valahogy túl fogjátok élni. Fizetett segítséget érdemes fogadni. Akár babysitter heti pár órában, akár bejárónő is hasznos.
2023. márc. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Sose volt segítségünk, csak a férjem és én egymásnak, ráadásul az egyik gyerekünk fejlesztésre szorul. Nem kell belehalni és akkor nem haltok bele. Ilyen egyszerű. Két felnőtt - két gyerek totál menedzselhető felállás ekkora korkülönbséggel is.

Épp az idei nyaralást tervezem.

2023. márc. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Egyáltalán nem olyan nehéz. Már megvan a rutin, tudjátok mit hogy érdemes csinálni. Nekünk sem volt soha segítségünk, az elsőm ráadásul extrém ekcémás, emiatt sokat kelt, a korkülönbség is kevesebb. Nem kell félni tőle.
2023. márc. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk 17 hónap a korkülönbség, de egyáltalán nem olyan vészes, ahogy előadták nekem sokan. Persze biztos gyerekfüggő is. Na meg nekem is a férjem rengeteget segít, ahogy hazaér a munkából átveszi mindkét gyereket. Más segítségünk nekünk sincs.
2023. márc. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Gyerekfüggő szerintem. Nálunk az első gyerek volt a szélsőségesen nehéz eset, a második a "beetetős baba", akit ha leraktam, bármikor, akkor csak nézett ki a fejéből vigyorogva vagy elaludt. Ha fordítva születnek én is megőrültem volna. Így nem volt annyira nehéz, mert a nagyobbik gyerekem dilijeit már ismertük és tudtuk kezelni, a kicsi meg legtöbbször csak van.
2023. márc. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon gyerekfüggő! Nekem könnyebb volt 2vel, mint egyel
2023. márc. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
Nekünk nem igazán volt segítség, nagyon nehéz volt. Igaz, a nagy több emberes, hiszits, akaratos gyerek volt. De a kicsi meg nyugodt.
2023. márc. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem napra pont 2.5 év van a gyerekek közt.

Segítség semmi. Még férjem sem nagyon.

Én a megőrülés szélén állok.

A nagy féltékeny, szofogadatlan, visszabeszél amióta ovis. A kicsi 1.5 éves, a mai napig 3-4x kel éjjel. Hulla vagyok. Nappal sírásból áll az élete, mindig van valami amiért szenved.


Szeretem, imádom őket, de baromira nehéz. Még annál is jobban.

2023. márc. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Nekem állandó segítségem van, itt lakik velünk anyukám. De még igy is nagyon nehéz

A kicsi 10 hónapos, a nagy 3 éves múlt. Férjem is besegít, de rengeteget dolgozik. Házat is építünk, nyáron költözűnk, én itthonról dolgozgatok a plusz bevétel miatt. Most még nehezebbnek élem meg ezek miatt, de idővel jobb lesz

2023. márc. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!