Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon az is számít beszédtanít...

Vajon az is számít beszédtanítasnak ha felolvasok neki?

Figyelt kérdés

Persze szoktunk mondókázni énekelni, de nem egész nap. Van hogy hordozóba rakom és felolvasok neki de ilyenkor legalább 1 órát vagy 2t olvasok. Ugye ez is jelent valamit?

6 hós baba



2023. márc. 16. 07:23
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Ettől tartottam hogy mi van ha nem elég? Így magamra kötve olvasom az en dolgaimat neki 🤣

első gyerek egyébként!! 🤣🤣

2023. márc. 16. 08:57
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jót teszel, ha hallja a hangodat, beszédedet. Megnyugtatja a közelséged, a hangod duruzsolása, azért alszik bele. Ebben a korban ez a fajta gagyogás (bababa) is tökéletes, pont ennyit kell tudnia. Amúgy meg úgyis látja a szádat, amikor beszélsz hozzá a nap többi részében, kommentálj mindent pl. evésnél, peluscserénél (most leveszem a nadrágodat, most leveszem a pelusodat), szerintem ezek is sokat segítenek. Énekeljetek, mondókázzatok, hallgassatok zenét, ha van kedvetek. Nézegessetek együtt könyveket, utánozz neki állathangokat. :)
2023. márc. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valazsokat ❤️
2023. márc. 16. 09:12
 14/18 A kérdező kommentje:
Válaszokat ❤️
2023. márc. 16. 09:12
 15/18 anonim ***** válasza:
77%
Én nem olvastam fel neki 2 órán keresztül (csak ilyen rövid pár perces meséket), mégis szótagol ő is, hogy ba-ba, gya-gya,tya-tya. Szimpla gagyogás, amit tök jó, hogy csinál, de ha minden rendben van, akkor 2 órás felolvasás nélkül is csinál.
2023. márc. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell 2 óra hosszát felolvasni egy félévesnek ahhoz, hogy megtanuljon beszélni. Ezt írjuk ide, mert ha rettegő elsőgyerekesek megtalálják ezt a kérdést, bestresszelnek, hogy nekik ez nem megy. Nem is kell. A félévest nem kell tanítani, magatól tanul mindent. Abbol, hogy hallja az embereket maga körül normális interakcióban
2023. márc. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem ettől tanul meg beszélni, hogy felolvasol neki. Nincs is abban a korban, amikor képes lenne beszédet elsajátítani. De ha neked ez kellemes időtöltés, akkor nyugodtan olvass neki, a babára nem lesz hatással.
2023. márc. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

Persze !


En soha nem mondokaztam.

Ruhellem az ilyeneket, mellesleg kulfoldon lakunk, sosem fog magyar mondokat hallani, nem is tudok egyet sem.


Olvasni viszont rengeteget olvastam neki. Mar 8 eves, mai napig olvasok neki, igaz mar o is olvas magatol persze, ket nyelven beszel szepen, anyanyelvi szinten.

2023. márc. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!