Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor én értelmeztem...

Most akkor én értelmeztem félre valamit?

Figyelt kérdés
Most fogja babám megkapni a 15 hós oltást.Itt olvasgatva úgy értelmeztem,hogy az oltóanyag olyan hatóanyagot tartalmaz,amely hasonló allergiás reakciót válthat ki,mint ha tojásfehérjét adnék neki,ezért érdemes előtte kóstoltatni vele.Nos előálltam ezzel a dokinak,de azt mondta semmi ilyenről szó sincs,nem tudja mi köze a kettőnek egymáshoz.
2010. okt. 6. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam utánaolvasgatni a védőoltásoknak, amit tudnom kell elmondja a doki, és maximálisan bízok benne. 15 hónaposan egyébként is ehet már tojásfehérjét a gyerek, úgyhogy akár adhatsz is neki ha az megnyugtat.
2010. okt. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
[link] Az oltás nem tartalmaz tojásfehérjét, ez tévhit! Az influenza elleni oltásban van. Mondjuk 1 éves kor fölött már adatsz nyugodtan tojásfehérjét...
2010. okt. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Oké persze kap már,csak tiszta hü...é-nek nézett a doki úgy éreztem...máskor is került már ellentmondásba,nem régóta járunk hozzá...
2010. okt. 6. 22:00
 4/9 anonim ***** válasza:
ilyesmiről én sem hallottam, de nálunk semmi baj nem volt az oltás után, ne aggódj
2010. okt. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ez nem az az oltás, a kullancs az influenza elleni és talán a bárányhimlő elleni ilyen a 15 hós biztosan nem. Meg sem kérdezték allergiás e rá.
2010. okt. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Pedig te tudod jól kedves kérdező. Az oltóanyagot csirke embrióon szaporítják, így tojás allergiások nem kaphatják, mert anaflaxiás sokkot okozhat.
2010. okt. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés:

Lányom 15 hónapos. 4 hónapos kora óta egész testére kiterjedő ekcémája van. Allergia vizsgálat nagyon erős tej és tojás allergiát állapított meg. A mai napig szopik, és teljes tej- tojásdiétán vagyok én is, (a gyermekem még semmilyen formában nem fogyasztott tehéntej és tojás terméket) ennek ellenére nem tünetmentes. Gyakran erősen viszket, kaparózik. Az MMR-oltás válthat-e ki ebben az esetben allergiás reakciót?


Válasz:

A tej- és tojásallergia valóban egyik oka lehet az ekzemának, de lehetnek más okai is. A kezelése meglehetősen nehézkes, a diétán és adott esetben gyógyszeres kezelésen túl igen gondos helyi, bőrgyógyászati ellátás indokolt, és ennek ellenére is elég nehéz tünetmentessé tenni. Vannak spontán javulások és romlások is. Nem utolsó sorban a nyári napfény jó hatású szokott lenni, ilyenkor a folyamat általában javul.

Az MMR oltás leírásában az szerepel - nem pontos az idézet -, hogy az oltás esetleges tojás érzékenyeknél nagy körültekintéssel adható, és az oltó orvos mérlegelje az összes körülményt. Ugyanakkor a gyakorlatban tojás érzékenynek tartott gyermeknél zavartalanul megadott oltásról is tudok, mert az oltóanyag nem tartalmaz tojásfehérjét, tehát az allergia létrejötte kevéssé valószínű.

A döntést nem Önnek kell meghoznia, hanem az oltó orvosnak.

Amennyiben valakiben kétely marad, úgy van a Szent László Kh-ban egy oltási tanácsadó szolgálat, oda lehet fordulni.

Dr. Péter György

2004.03.15

2010. okt. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezek szerint megoszlanak a vélemények...ez érdekes...
2010. okt. 7. 07:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk várni kell majd utána negyed órát,hogy vált e ki allergiás reakciót a tojásfehérje miatt.
2010. okt. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!