Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félre nyel mindig a kislányom....

Félre nyel mindig a kislányom. Nem találok olyan oldalt ahol leírják mi is pontosan a teendő ilyenkor? Nem tudom jól csinálom-e.

Figyelt kérdés
Kész vagyok szinte minden nap van valami, vagy a zsemle darabot nyeli félre, vagy az előbb a darabos bébiételtől fuldoklott.Most is kezem lábam remeg de hál istennek most sem lett nagy a baj, kihányta amit félre nyelt.Saját tapasztalatot is szívesen veszek.
2011. szept. 9. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Saját nincsen, de másik anyuka mesélte, hogy a hátát kell ütögetni és durvább esetben még a lábánál fogva lógatni és úgy ütögetni.

Mennyi idős a kislányod? Hány foga van? Csak mert lehet, hogy nem elég idős a nagyon daraboshoz.

Az enyém 10 hónapos. 2 foga van alul, egy most bújt ki felül. Darabosnak a túrót kapja turmixolt gyümivel, vagy a krumplit nem turmixolom, hanem villával nyomom össze. A csirkemellet nagyon apróra darabolom (azt sem turmixolom, mert ugye azért szoktatni kell a darabosra). Görög dinnyét kapott még a nyáron, mert azt a nyelvével is össze tudta nyomni. És persze ő is kap kenyérhéjat, de nem túl puhát és mindig figyelem, mert ha véletlenül letép egy nagyobb darabot, akkor kihalászom a szájából. :)

2011. szept. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Húúú ne is mondd!

Igaz 2 éves elmúlt már a fiam, de még mindig nem képes rendesen rágni. :(

A hátát veregetni és lábánál fogva lógatni - ezekről én is hallottam. Én itatni is szoktam, hátha azzal lecsúszik a falat.


Saját tapasztalat? Van egy sajnos, nem is olyan régről:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2011. szept. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is elmúlt 2 éves, kenyérhéjat még mindig nem merek adni... Ilyenkor hirtelen kell reagálni. Volt, hogy a torkából szedtem ki a babapiskóta darabot, volt , hogy elég volt csak felkapni, meg ütögetni..
2011. szept. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt az oldalt ajánlom:

[link]

2011. szept. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha mindig félrenyel, említsd meg a dokinak, mert lehet valami szervi elváltozás a háttérben.
2011. szept. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam a baba patika egyik számában hogy a combodra kell fektetni és a lapockái közé ütni 3-szor. Vagy ha látod a falatot, lenyúlni és kivenni. Fejjel lefelé lógatni tilos mert a nyakizomzat miatt bármiféle agykárosodást okozhatsz ha rázod!
2011. szept. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy az előttem levő válaszoló írja: nem szabad lábánál fogva lógatni, mad ütögetni a hátát, mert sérülhet a gerincvelő!

Küldök egy linket (nemrég tettem fel hasonló kérdést én is): http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2011. szept. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!!!!
2011. szept. 13. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!