Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesen milyen kivizsgálásra...

1 évesen milyen kivizsgálásra küldenek?

Figyelt kérdés

A kisfiam szept. végén töltötte az 1 évet. Voltunk a státusz vizsgálaton, ahol azt mondta a doki, hogy mivel csak 8 kg, ezért ha 15 hónapos korára nem lesz 9 kg felett, akkor elküld kivizsgálásra.

2950grammal született.

Hozzáteszem, egész nap megy a gyerek, folyton mozgásban van, még evés közben is, 1 percet sem ül meg. Az apja is sovány alkat, meg az ő családjában az összes férfi max. 60-70kg, és 180cm magas, szóval elég "cingárok". :)


2010. okt. 7. 09:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ezzel a súly nézéssel az agyamra mennek a gyerekorvosok. Szegény anyukák összeszűkült gyomorral állnak a mérleg előtt, hogy vajon mit fog mutatni. Pedig hülyeség, hogy nem veszik figyelembe, hogy a gyereknek hasmenése volt, vagy előző mérésnél kaja után volt teli gyomorral, a következő mérés előtt pedig egy kortyot sem ivott/evett. A kisfiamnál én is mindig idegeskedtem, vagy azt mondta, hogy túl keveset, vagy túl sokat hízott, de képzeljétek el, egyszer azt mondta a gy.orvos, hogy :"anyuka, ez a gyerek túl sokat nőtt. Na akkor a képébe röhögtem, és legszívesebben sarkon fordultam volna, de nálunk sincs másik gy.orvos. Ha a kisfiad jó kedélyű, nem sírós akkor nincs semmi baja! Most 28 hetes kismama vagyok, még egyszer engem nem fog felhúzni a doki a hülyeségeivel, mert le fog pörögni rólam, sokkal határozottabb leszek. Különben meg a felnőtt sem eszik mindig egyformán.

Ja, még eszembe jutott, hogy egyszer azt találta ki az én jó gy.orvosom, hogy 6 X szoptassam meg egy nap, és mindig csak 80 ml-t kapjon. Hülyeségnek tartottam, de gondoltam kipróbálom. Na szopi után lemértem (de minek?), és csak 60 ml-t evett, erre mentem fejni, és baba etetőpohárral szó szerint beleöntöttem a gyerekbe az anyatejet (szegénykém), persze sugárból jött ki belőle, akkor egyszer bukott. Aztán rájöttem, hogy ennek azt kell mondanom, amit hallani akar, persze úgy adom, otthon meg úgy csinálom, ahogy akarom.

Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszoltam.

2010. okt. 13. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Általában én is mindig azt mondom a dokinak, amit hallani akar, és a fele sem igaz. Pl. az én fiam már egy ideje csak reggel hajlandó meginni a tápszert, akkor is 2dl és kész. Az orvosnak persze azt mondtam, hogy még este is eszi, de az én drágám már ha meglátja este az üveget, üvölt... Úgyhogy csak kiöntözgetném... Meg mikor kicsi volt, akkor a 3-4 óránkénti etetés... hahahaha

Az én fiam 2-2,5 óránál tovább nem bírta kaja nélkül, még akkor sem, mikor elkezdtük a hozzátáplálást...

A gyerek 10 hónapos korában költöztünk ide, ahol most vagyunk. A másik helyen délután 1 és 2 óra között kellett vinni mérésre, most meg reggel 8ra. Addig meg alig eszik, míg 1ig azért bőven evett...

Na, de mind1.

Majd kiderül, hogy mi lesz...

2010. okt. 13. 11:13
 13/15 anonim ***** válasza:

12:52-es

Fiam 4,4 kilóval született, ő már 12,2 kiló volt 1 évesen, szép is lett volna, ha tripláz, így is elég nagy volt.

De a lányom csak 9,65 kiló volt, ő 4 kilóval született, és csak másfél évesen lett 12 kg.

2010. okt. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia!

AZ én kislányom sem triplázott 1 évesen. Bőven nem! 3160g-al született és 1 évesen 7840g volt. Most 20 hónapos és 9,4 kg. Már 2 hónapja nem hízott semmit. Én sokat idegeskedem miatta és most megint nem eszik hetek óta. Napi fél liter kakaó, fél üveg bébikaja vagy a mi kajánkból ugyanennyi, meg 3-4 falat kifli vagy csoki, ennyi.

Voltunk már egy sima vérévtelen , tökéletes lett a vérképe, a vas szint a felső határon volt nagy meglepetésemre. A doki szerint nem valószínű, hogy valami baja van. Na, majd meglátjuk a 2 éves mérésen. különben a szomszéd kislány is 2 éves és 10 kg.

A dokid elég fura, hogy ha azt hiszi, hogy 3 hónap alatt majd hízik 1-1,5 kilót! Komolyan gondolja amikor nyilvánvaló, hogy lassan gyarapodó gyermekről van szó?! Akkor miért nem küldött egyből vizsgálatra, minek idegesít téged ezzel! Nem fog annyit hízni ha a fejed tetejére állsz is csak az idegeidet készíti ki.

2010. okt. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Köszönöm a te válaszodat is. Igen, csak idegesít ezzel a doki. Ráadásul a fiamnak elég későn kezdődött a fogzásos időszaka, eddig 4 foga volt, most jön az 5-6. egyszerre. Szerencsére az étvágyát nem befolyásolja, de a hasát igen, tegnap is 5ször kakilt a drágám. Meg hát már megy, szalad, le sem lehet lőni egész nap, mert folyton mozgásban van, ami viszont elég korán kezdődött nála, mert már 2,5 hónapos korában hasról hanyat fordult, onnantól meg sem lehet állítani. :D

Na, majd kiderül, hogy mi lesz.

2010. okt. 20. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!