Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Próbáltátok már a Szuperdada...

Próbáltátok már a Szuperdada "felügyelet melletti sírás" módszerét? Ha igen, mennyire vált be?

Figyelt kérdés
Ha vki kíváncsi a módszerre, azt írja, hogy amikor a szülő tud különbséget tenni a bajt jelző és diszkomfortos sírás között, akkor ha nem bajt jelezve sír a baba, akkor az éjszaka folyamán minden felsírásnál egyre tovább várjunk, míg bemegyünk hozzá. Mindig kétszer annyi időt várjunk, mint előzőleg. Azt írja, hogy egy hét után már lehet eredménye.
2010. okt. 7. 10:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy van akinél bejön, az én lányom csak belehergelte volna magát a sírásba és még nejhezebb lett volna visszaaltatni vagy épp nem vett volna levegőt és beájul... Én azt vallom, hogy ha éjjel felébred és hív, inkább gyorsan odamegyek hozzá, így mindkettőnknek alvásidőt spórolok és nem hagyom fölöslegesen "felzaklatódni" a gyereket... Nálam ez mind a 4 gyereknél bejött, mindegyik kiegyensúlyozott és jó alvó lett, pedig eleinte voltak gondok. Emellett minek ébresszem fel az egész családot azzal, hogy hagyom ordítani a gyereket, ha csendben vissza is lehet altatni. Persze, akinek tetszik ez a módszer, csinálja. Nem vagyunk egyformák, kinek így, kinek úgy...
2010. okt. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha felsir a fiam vagy felébred ejszaka megnézem mi a gond nem akadt be a lába esetleg a rács közé,ha nem akkor várok egy pár percet és 10ből 8szor vissza is alszik magátol.Természetesen ha nagyon sir vagy "másképp"érezhető hogy vmi nem okés,akkor felveszem és megkinálom enni il.innivaloval,de van amikor kifolyik a pisi és azért sir.
2010. okt. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem próbáltam, nem tudom hogy írja pontosan, de szerintem ez inkább kisgyerekeknél (mondjuk másfél éves felett) lehet hatásos, én pár hónapos picinél még nem kísérleteznék ezzel, mert mindig oka van a sírásnak. Lehet, hogy csak rosszul fordul, vagy rosszat álmodik és nincs szüksége másra, csak egy simogatásra vagy ölelésre, de náluk még ez is komoly szükséglet, ezért főleg éjjel én nem hagynám egyedül sírni.
2010. okt. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

lányom 10 hónapos, ritkán van , hogy éjjel felsír! nem minden esetben megyek be hozzá, csak ha tovább tart egy percnél a sírása. Az ágya körbe van rácsvédővel, sehol sem eshet ki a cumi, se a lába, hálózsákban alszik, megfeleő a szobahőmérséklete.... számtalanszor jártam úgy, hogy azzal ébresztettem fel, hogy ott motoszkáltam körülötte, hogy miért sír... szerintem sokszor csak álmodik, de nagyon hamar túlestünk ezen afelsírásos időszakon... egy hétig se tartott.

De való igaz láttam, olyan babát aki vízesre ordítja magát, na az ilyeneknek nem fejlett a vegetatív idegrendszerük és az ilyen babát én se hagynám sírni. Az ilyen baba addig üvölt amíg el nem ájul vagy amíg az egész utca fel nem ébred. Ez esetben megvárnám még kinövi és ott altatnám ahol igényli.

2010. okt. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

Biztosan van eredménye. A baba egy idő után rájön, hogy hiába sír, az anyja a füle botját se mozdítja. Pedig ő csak így tudja elmondani, hogy szüksége van az anyjára. Kutatások kimutatták, hogy a sírásról ily módon leszoktatott babáknak ugyanolyan magas maradt a stressz-szintje, csak éppen már nem kommunikálják, mert MINEK. Az anyja úgyse figyel, úgyse reagál...


Nem értem, miért baj, ha a gyermeked kötődik hozzád. Nem azért sír, hogy bosszantson...


[link]

2010. okt. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó, már vártam a hozzászólásodat!

Na tehát nálunk az van, hogy gyermekem pár hetes korától fél éven át átaludta az éjszakát. Aztán elkezdett jönni a foga, és gyakran felsírt. Természetesen mindig ugrottam azonnal (bár eléggé meg voltunk szeppenve a férjemmel, hogy elkezdett felébredezni!), cumi vissza, esetleg egy kis tea és általában rendben is volt. Előfordult, hogy ennyitől nem nyugodott meg, akkor kivettem, kicsit ringattam és kész. Kijött egymás után rögtön négy foga. Most már nincs új fogacska, de az ébredezések megmaradtak. Ilyenkor már nem is sír (van annyi eszem, hogy halljam a különbséget, ne félj, előző!), csak nyöszörög. De azt van, hogy 1-2 óránként, van, hogy 10-20 percenként. Az orvos azt mondta, hogy szerinte átmeneti. Úgyhogy tegnaptól elkezdtem, hogy ha kezd nyöszörögni, először megyek azonnal. Aztán várok fél percet, majd egyet, kettőt. Tegnap idáig jutottunk. Ha érdekel valakit, egy hét múlva megírom az eredményét és a folyamatát is, hogy hogy jutottunk oda.

Utolsó kedvéért azt is, hgoy mosolyog-e még rám a gyerekem, és hogy depressziós lett-e.

2010. okt. 7. 16:12
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Én korábban válaszoltam már neked, de lényeg, hogy tényleg írd majd le légyszíves az eredményt, mert engem érdekelne hogy haladtok!

Egyébként nagyon remélem, hogy átmeneti, nálunk 4-6 hónapos koráig tartott, most kb. egy hete kezd visszazökkenni a normális kerékvágás, bár még így is kétszer ébred, de ez már sokkal-sokkal jobb!



Szóval várjuk az eredményt, remélem sikeres lesz!

2010. okt. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Oké, én is kíváncsi vagyok, hogy lesz-e eredménye. Hát bizony, a kétszer ébredés már kész áldás ehhez képest! Pedig emlékszem, másfél hónapja még azon voltam elcsodálkozva, hogy valaki azt mondja, hogy "szerencsére csak" kétszer ébred a gyereke éjszaka - akkor az enyém még SOHA korábban nem ébredt fel egynél többször. Bezzeg most...

Na, szóval majd jelentkezem! :)

2010. okt. 7. 19:00
 9/16 anonim ***** válasza:
19%
én is írtam már neked, és kíváncsi avgyok, hogy hoygan haladtok! Nekem van egy klasszikus babakönyvem, még abban is le van írva, hogy a babáknak fél éves koruk körül meg kell tanulniuk egyedül elaludni és vissza aludni, szóval hagyjuk sírni... Hogy tudna egy csecsemő különbséget tenni, hogy jó nem sírok mert ugyse jön anyu be hozzám, de ordítok ha éhes vagyok mert akkor lesz kaja :-), ennyire azért nem okosak, kedves "nem hagyom a babámat sírni" válaszoló. Gondolom valakinek könyvet is kellett írni arról, hogy a baba károsodik ha sírni hagyod. és mi van akkor amikor semmivel sem tudod megvígasztalni- és csak sír...
2010. okt. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm előző, jó tudni! :)

Bár még közel sem telt el az egy hét, de azért gyorsan elmesélem, hogy a kisfiam ma reggelre átaludta az éjszakát! :) Persze, ez még nem jelenti, hogy holnap is így lesz, de nagyon örülök! :) Azt el is felejtettem írni, mi mindent bevetettünk, hogy kizárjunk minden lehetséges bajforrást:

- mivel teát mindig nagy buzgalommal iszik éjszaka, gondoltuk, hogy kiszáradhat a szája, vettünk párásítót;

- hátha fázik: plusz egy réteg ruha, majd rövidujjú body helyett hosszúujjú a pizsama alá;

- tegnap vettem Sterimar orrspray-t, hogy a sok ici-pici kemény cicakaka darab is kijöjjön az orrából, mert azt sehogy nem tudtam eddig kiszedni, és nap közben sokszor tiszta idegesen gyömöszölte a kis orrát - gondolom, viszketett neki.


A felügyelet melletti sírás módszert nem a legpontosabban csinálom, mert álmomból felriasztva nehéz mindig számolni a másodperceket. Nagyjából úgy megy, hogy amíg ébren vagyunk, addig hamar bemegyünk hozzá (fél-egy perc után), ha már aludtunk, akkor 2-2,5 percig bírjuk.

A gyerek továbbra is a világ legboldogabb gyerekének tűnik. Tegnap új rekordot is döntött: a szobából a konyhába a kb. 8 méteres távolságot egy cumisüveg elmosása alatt kétszer tette meg hason kúszva (mert közben egyszer visszavittem)! :)

Majd még jelentkezem!

2010. okt. 9. 07:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!