Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Próbáltátok már a Szuperdada...

Próbáltátok már a Szuperdada "felügyelet melletti sírás" módszerét? Ha igen, mennyire vált be?

Figyelt kérdés
Ha vki kíváncsi a módszerre, azt írja, hogy amikor a szülő tud különbséget tenni a bajt jelző és diszkomfortos sírás között, akkor ha nem bajt jelezve sír a baba, akkor az éjszaka folyamán minden felsírásnál egyre tovább várjunk, míg bemegyünk hozzá. Mindig kétszer annyi időt várjunk, mint előzőleg. Azt írja, hogy egy hét után már lehet eredménye.
2010. okt. 7. 10:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
gratulálok! hány hós a kicsikéd?
2010. okt. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Most őszintén! Mi a francért hallgatsz másra, húzod fel magad mások véleményét. Szerintem úgy csináld, ahogy nektek jó (konkrétan hármótoknak!!), nem csak a babának.

Amikor 7 hós volt a babánk 10-12-szer ébredt egy éjszaka, tudom, hogy miről beszélsz! Az, aki olyanokat ír, hogy kegyetlen sírni hagyni egy percet is, az valószínűleg nem volt még kimerülve úgy, hogy naponta fél liter kávét ivott meg,hogy ne essen össze, mert 24 óráig csak ő volt a babával. (a férjem sokszor 24 órát dolgozik)

Néha olyan hulla voltam éjszaka már, hogy alig hallottam meg, hogy sír és csetlettem-botlottam, mire eljutottam az ágyáig. Akkor már 10-djére ébredt, közben egyszer a tízből egy óráig ringattam, mire visszaaludt. Képzelheted!

Utána egyszer csak már 4-szer ébredt...aztán kezdődött egy olyan időszak, hogy bedugult fogzástól éjszaka az orra és porszívózni kellett (2-3 óra volt, mire visszaaludt)...ezeken is túl vagyunk. Most egy-kétszer ébred enni. 8,5 hós. Én nem hagytam sírni, ha csak tudtam bementem hozzá, sokszor tényleg csak beakadt valamilye vagy amint felvettem egy óriásit pukizott vagy...DE a lényeg, Te vagy az édesanyja, ha Te úgy gondolod, hogy ez a módszer működik és nem érzed, hogy ez gondot okozna a kapcsolatotokban vagy a baba lelkében, akkor tedd! Én is kíváncsi vagyok, lesz e eredménye:)) Sok sikert hozzá!

2010. okt. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Eltelt másfél hét, és örömmel írom, hogy nagy változásokon mentünk keresztül, ami az éjszakázást illeti! Kisfiam azóta, amióta az előző hozzászólást írtam, átlag egyszer ébred éjszaka (néha kétszer, néha egyszer sem), ami igazán nagyon szép eredmény a korábbi 8-10-hez képest! Nem csináltunk mást, csak azt, amit leírtam korábban, illetve hozzá tartozik az is, hogy a módszer megkezdésével egyidőben vettük neki a Sterimar orrspray-t (szóval lehet akár egyedül annak a hatása is?!). Nappal semmi változás nincs benne, annyi, hogy elkezdett kutyázni a kis drágám. De továbbra is nagyon boldog baba, olyan, aki kivigyorog a babakocsiból minden nénire! :) Hat hónapos egyébként.

Belinkelek nektek róla egy videót, csütörtökön vettem fel. Megszagoltam a pelenkáját, és attól teljesen kész lett, percekig röhögött! :)


http://www.youtube.com/watch?v=ilYH3suJlDk

2010. okt. 17. 12:37
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy már régi a kérdés, de a módszert nem Jo Frost találta ki, hanem Ferber. Ha rákerestek a Ferber-módszerre, akkor kiadja a google, ott el lehet olvasni a lényegét. Én sosem csináltam. Persze, ha sír a gyerek, nem ugrok egyből, de sajnos elég ritka, hogy magától visszaalszik.

A 3 éves lányom elég jól aludt, de e fogzás nálunk is borított mindent. 2 éves korukig jön a foguk, addig sírhat éjjel emiatt, és igenis meg kell vigasztalni. Megszokja? Lehet? A lányom fél éves korától 2 éves koráig minden éjjel felkelt. Már nem szoptattam, bementem, kicsit összebújtunk, és aludt tovább. Engem nem zavart, még jól is esett összebújni vele. Aztán megszültem a másodikat. Ha sírt, apa ment be. Ő meg közölte vele, hogyha semmi bajod, aludj. Nem volt összebújás. 1 hét alatt leszokott róla.

A 2. gyerekem most 15 hónapos, és sajnos sokat van fent. De őt sem hagyom sírni. Nem hiszem, hogy jót tesz a lelki fejlődésének. Egy 6 hónapos gyereknél ez meg még simán belefér. Nem értem minek vállal valaki gyereket, ha erre sem képes?

2011. máj. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Apjuk szokott le 1 hét múlva a módszeréről,vagy a gyerek az éjszakai sírásról? Mert ha ez utóbbi akkor nem értem. Leírtad a jó módszert,amit a Kérdező is jónak vél majd közlöd,hogy de Te mégsem csinálod úgy...
2012. nov. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A gyerek szokott le róla. Nem érzek ellentmondást abban, amit írtam.

Amíg kicsi a gyerek, meg kell vigasztalni, ha sír éjjel. Ezt lehet, hogy megszokja, és később le kell majd róla szoktatni. De én nem akarnám, hogy a gyerekem azért ne hívjon, ha szüksége van rám, mert tudja, hogy úgysem megyek be hozzá, nem számíthat rám. A gyermek lelki békéje megér annyit, hogy néha felkeljek hozzá.

2012. nov. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!