Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lyukas tejfog. Mit tudnak így...

Lyukas tejfog. Mit tudnak így vele csinálni?

Figyelt kérdés

1,5 éves kislányom egyik felső oldalsó metszőfogának a hátulján, a fog közepén észrevettem ma egy kis lyukat.

Iszonyatosan érzem magam, mert nyilván az én hibám, hogy kilyukadt, én mosom neki de ezek szerint nem mindenhol sikerül elég alaposan. A fogak hátulját meg nem szoktam nézegetni sajnos csak ma valahogy olyan pózban nevetett, hogy észrevettem.

Ilyen kicsi gyereknél mit tud kezdeni ezzel a fogorvos? Nyilván ő még nem tudja percekig nyitva tartani a száját, hogy betömjék, fél is az idegenektől.

Hétfőn kérek időpontot, de addig gondoltam megkérdezem hogyha valaki járt már így, hogy sajnos ilyen korán volt lyukas fog akkor mit tudtak vele csinálni?

Az ujjra húzhatós fogkefe nem vált be, mert összeharapta az ujjam, a rendes fogkefét szintén sokszor összeharapja és nem engedi hogy mozgassam, de ezek ellenére amennyire csak tudom megsikálom neki. Szörnyen érzem magam hogy ez történt és ezt én okoztam.


2023. márc. 24. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ózonkezeléssel ès fluoridos ecsetelèssel meg lehet àllìtani a tejfog szuvasodàsàt. Ne vàdold magad! Akkor lennèl rossz szülő, ha most nem vinnèd fogorvoshoz. Attól nem vagy rossz szülő, hogy a gyerekednek lyukas foga van.
2023. márc. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16%
Nem a lyukkal van a baj, hanem hogy nem egyutt mukodoek, van aki meg 3 -4 evesen sem, sajnos oket el kell altatni, bent fekves korhazban, ez a baj.
2023. márc. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az èn gyerekemet 10-11 hònaposan màr kezelte a gyerekfogorvos. Jó szakember mellett NEM kell altatni a gyereket, ez olyan barbàr dolog. 1-es vàlaszoló vagyok.
2023. márc. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
jan. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Igen. Nyilvánvaló, hogy a te hibád. És ne, ne vidd el fogorvoshoz. Vállald fel, hogy rossz szülő vagy, rossz példát mutattál, nem foglalkoztál a gyerek fogaival és ez lett az eredménye. A hős kommentelő, aki szintén rossz szülő és már 11 hónaposan szuvas volt a gyerekének a tejfoga, biztosan nagyon szerencsés is egyben, mert kifogott egy szintén hős fogorvost. Te nem fogsz találni és valószínűleg olyan traumát fogsz okozni az egész hercehurcával a gyereknek, ami egy életre megutáltatja vele a fogorvosi rendelőnek még a szagát is. Ha a fogkefét nem is szereti, azért egy almát el lehet rágatni vele este lefekvés előtt. Egyébként ha azt látja a szülőtől, hogy az vígan mossa reggel délben este a fogát, akkor ő is szeretni, meg akarni fogja. Tehát akkor itt is visszakanyarodhatunk az elejére, hogy igen, rossz szülő vagy.
márc. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!