Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek a babájuknál szívzörej...

Akiknek a babájuknál szívzörejt állapítottak meg, mikor derült ki?

Figyelt kérdés
Ma voltunk dokinál, s azt mondta, hogy gyanús neki, de nem hallja rendesen, mert teli torokból orditott a lányom. 1 éves lesz, eddig semmi gond nem volt. Teljesen kétségbe vagyok esve.
2010. okt. 7. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem akkor mondták, amikor a kórházból jöttünk volna haza. Megnézte kardiológus, csináltak EKG-t, utána mondták, hogy "lyukas" a szíve, azaz a két pitvar között nem nőtt neki össze a rés. Havonta kellett vinni ellenőrzésre, elmondták, mire kell figyelnem. Szerencsére fél éves korára összenőtt a rés és nem okozott semmi gondot. A szívzörejek nagy része nem jelez semmiféle betegséget, ún. élettani zörej. Ha a babádnál eddig nem vették észre, nem fáradékony, nincs gond a fejlődésével, nem kék vagy sápadt a bőre, nem hiszem,hogy izgulni kell miatta. Ezt olvasd el: [link]
2010. okt. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Kisfiamnál 4 hónaposan állapított meg a háziorvos 2/6-os szisztolés zörejt. Kérni kellett időpontot a Bethesda gyermek cardiologiájára, kaptunk is, 2,5 hónappal későbbre (ennyi a várólista). Megvizsgálták, szívultrahangozták, majd mondta a doki, h. ennyi szívzöreje minden babának van, teljesen normális jelenség, nem is érti, miért utalt be a gyerekorvosunk. Persze előtte én is féltem, de semmi baj nem lett. Ne gondolj egyből a legrosszabbra! Mikor kell és hova vizsgáltara mennetek?
2010. okt. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

egy hetesen vette észre a gyerekorvosunk. tegyük hozzá, magától ugrott be, hogy megnézze a kicsit, senki nem kérte és nem volt indok sem, csak erre járt.

az én babámnak is lyuk volt a szívében, emiatt volt zöreje. 2 hónappal későbbre kaptunk időpontot, úgy, hogy a d.nő külön kiemelte, hogy sürgős eset... csináltak ekg-t és szívultrahangot is, ekkor találták meg a lyukat. 7 hónaposan kellett visszavinnem, már nem észlelhető, a vizsgáló doki szerint remélhetőleg összenőtt, de biztosan nem lett nagyobb. majd másfél évesen kell visszavinnem megint.

nekem annyit mondtak, hogy ez elég gyakori, nem okoz problémát, lehet a gyerek ettől még maratoni futó is, ha nem nő a lyuk. és az esetek 99,9%-ában nem nő. ha mégis, akkor 2-3 évesen egy kis műtét keretében bezárják és kész.

2010. okt. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De azt nem értem, hogy nem ma vizsgálta először, sem másodszor a lányomat, eddig nem vette volna észre: Ez hihetetlen. Mert ez egy veleszületett rendellenesség, ha jól tudom, nem egy évesen alakul ki. S igen csak fura volt a doki is, mert nem küldött kardiológiai vizsgálatra sem. Sőt, ő maga sem tudta pontosan, hogy hallot-e valami zörejt, vagy sem. Csak azt tudnám, hogy addig minek ijesztget, mig saját maga sem biztos benne. Köszönöm az eddigi válaszokat, s várom a további tapasztalatokat is.
2010. okt. 7. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!