Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik használtak glicerin...

Akik használtak glicerin kúpot a babájuknál, segítenének?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7,5 hónapos, voltunk a dokinál, s szóltam, hogy már töb mint 1 hete nem volt széklete, s ha kakil is, akkor nyomja egy db-ig, majd visszacsúszik. S nem jön ki. Védőnő tanácsára hiába ittam, igaz nem mindig kaptam 50%-os őszilevet, de 25%-osat gyakran, mellette körtét, barackot, szilvát adtam a babámnak. Banánt már 1 hete nem is adtam neki. Előtte is kétszer, mert mikor bevezettük, már akkor észleltem h nehezen kakil tőle. Így nem is nagyon kapott. A banán bevezetésekor segített a kecskeméti szilva, de most már az sem.

Ajánlotta egy anyuka a köménymag teát, reggel éhgyomorra, de az sem. Doki mondta itassak vele kamilla teát, de cukorral, s ne anélkül, reggel éhgyomorra. Azt még nem próbáltuk. Bár nem hiszem h sokat inna, mert az anyatejen kívül más folyadékot nem nagyon fogad el. Vizet, s köménymagteát ivott, de vizet csak nagy melegben itta, azelőtt s azóta sem, max 2-3 kortynyit. Teából is max 2 korty, s amint megérzi az ízét, nem kell neki.


A glicerin kúpot ajánlotta. Ma mikor hazajöttünk, félbevágtam úgy ahogy a gyógyszerész mondta, nem hosszában, mint a lázkúpot, mert nem úgy mutatta.

Felhelyeztem, fogtam a kis fenekét, h ki ne csússzon, de egy idő után elengedtem, majd nyomott, mintha kakilna, de csak a kúp jött ki, aminek a vége véres volt kicsit.

Azóta se kakilt.

Egész nap nyűgös.

Ti hogyan csináltátok vagy mit csináltatok ami használt.

S a kúppal jól csináltam a dolgokat? Vagy mitől vérzett picit, vagyis csak a kúp volt olyan.


2011. szept. 19. 14:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

jól mondta a doki hogy reggel etetés előtt, azaz inkább hajnalban kamillatea jó cukrosan.


meddig fogtad a pici popóját? én jó fél percig szorítottam össze. valószínű felsérthette a kis végbelét. én éppen ezért ha bármely kúpot így vágtam félbe akkor az újjammal úgymond lekerekítettem a kúp végét.


de itt mondom el volt hogy a lányomnak 7 nap után kúppal sem volt széklete. aztán mikor tápszerrel kellett pótolni, majd elkezdtük a hozzátáplálást megoldódott minden. pedig emiatt kétszer is feküdt kórházban.


hajnalban szoptatsz? vagy tápszeres a babád? én lányom megitta a teát.


esetleg próbálkozhatsza : laevaloc szirup, duphalac szipruppal is.

2011. szept. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

50%-os őszilé? jajj Istenem, de hülyeségeket tudnak mondani ezek a védőnők :(

100%-os őszilét vegyél és fele-fele arányban vizezd fel. ezt a babádnak add, ne pedig te idd meg ;)


lehet recésen hagytad a kúpot és ahogy kinyomta felsértette a fenekét, mindig nézd meg, hogy nem hegyes-e. és sokáig kell fogni a popsiját, én egy percig szoktam, a kúpot pedig jó vastagon bekrémezem, így tutira nem sérti fel a fenekét. jah és előtte a kezem közé szorítom, lehelgetem kicsit, hogy felmelegedjen, így gyorsabban olvad el

2011. szept. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Kamilla tea!


Minden evés, szoptatás előtt negyed órával kínáld meg, elég ha 10-20 milit iszik. Próbáld kanállal adagolni, ha a cumisüvegből nem fogadja el.

A lényeg, hogy mindig evések előtt kínáld, amikor biztos éhes.


Elkészítés:


1 deci vízbe 1 filter és 2 teáskanál cukor! Nyugi, a cukortól ne félj, ekkora korban is még laxatív, vagyis hashajtó hatású. Ettől nem fog a cukros dolgokra rászokni:)


Ne add fel, minden etetés előtt igyon, amíg nincs kaki. Volt, hogy nálunk 1 ivás elég volt, de olyan is volt, amikor az adott napon csak a 4. teázás után volt hatása.


A glicerines kúpot én is megvettem, de végül nem adtam a fiamnak, mert a dokinő teáztatási javaslata bevált. A kúpot keresztben vágd el, igaz így az alsó fele, ami nem formált megy a kukába. Megfaragni nem tudod rendesen, mert nem lesz olyan sima, mint a gyári faragás és így felsértheti a pici végbelét, ami miatt vérezhet és fájhat neki.

2011. szept. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
még annyit, hogy az én gyerekeim a mai napig nem isznak meg semmilyen teát, de ha cukros kamillát kínálok nekik, azt letolják:)
2011. szept. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

5 hónapos koráig egyáltalán nem volt hasfájós, s amint elkezdtünk mi is tápszerrel pótolni, majd jött a banán, azt követően nehezen tudott kakilni. Akkor még segített a kecskeméti szilva, azt s a lázmérőzést tanácsolták.

De most, hogy csirkehúst is eszik, s egyre több étkezésnek a kiváltását elkezdtük, egyre nehezebben kakil.

Szóval nálunk meg épp az ellenkezője.

De már a tápszer mennyiségét csökkentettük, inkább szopizik, mellette tízórait, ebédet és uzsit kap.

2011. szept. 19. 15:32
 6/19 A kérdező kommentje:

Igen, hajnalban szoptatok. Általában 20 körül eszik, ez a fürdést utáni és vagy felkel 22kor vagy kibírja éjfélig. Ha felkel 22kor éjfél körül u.úgy szopizik, majd 2-4 közöt valamikor és 5-6 között kell ismét. Tegnap így csináltam:

3kor szopi után forraltam vizet, majd 5-6 között kelt valamikor, s akkor megitattam a 3-kor elkészített teával, majd szopi.

A teát én úgy csinálom, hogy nagyon picike virágzatot tettem egy kis tálkába. Nekünk nem filterest adtak a gyógyszertárban, mondtuk h babának esz tea készítéséhez.

S ráöntöttem találomra a vizet, majd átszűrtem egy pohárba, amit mi nem használunk, babának fogtam be. Majd ha legközelebb felkeltem átöntöttem cumisüvegbe. Üvegből tud inni, abból itta eleinte az anyatejet hajnalban, de leálltunk, mert cumizavaros lett, majd mivel most már védőnő szerint nem lehet, s tápszert csak abból adjuk, így újra használjuk a cumisüveget.

2011. szept. 19. 15:37
 7/19 A kérdező kommentje:

Mivel lehet bekenni, milyen krémmel a kúpot?

S a teát mindig frissen készítitek? Vagy jó úgy ahogy leírtam? S ha igen, így megcsinálom hajnalban, akkor napközben azt adhatom neki, vagy mindig frissen készítsem el, s mire a következő etetés jön, minden alkalommal frissel kínáljam?

S az jó, ha hajnal 3-kor mondjuk elkészítem, s 5-6 körül kell csak fel, s felmelegítem a mikróba picit h ne hidegen igya?


A kúpról:

Én is keresztbe vágtam, nem hosszában. Akkor az a része ami nem hegyes, menjen a kukába?

Késsel vágtam el, de utána nem reszelgettem, semmit nem csináltam vele, akkor lehet éles volt.

1-2 percig biztosan fogtam.

Amúgy el kell olvadnia a fenékben?

Betegtájékoztató azt írja nem olvad el, kijön a széklettel.

EL is tűnt a fenekében mikor fogtam a fenekét és elengedtem, akkor nem látszott, s majd 1 perc telt el, mikor olyan volt mintha kakilna, s kijött. De visszadugtam, tartottam picit, majd újra kinyomta. Jött is vele együtt a kaki, de az valamiért leállt, s vissza csuszott, de a kúp kijött, ki is dobtam.

2011. szept. 19. 15:43
 8/19 anonim ***** válasza:

hú, ez így nem jó ahogy csinálod a teát, a kamillát ki kell forralni és nem találomra, meg van adva, hogy mennyi.


egy decihez egy evőkanál virágot tegyél, a forrásban lévő vízbe tedd és 2-3 percig forrald ha gyengét, 5 percig ha erősebb teát akarsz. decinként egy kiskanál cukrot kell beletenni, kettőt is tehetsz, a cukor hajt tulajdonképpen.



este meg próbáld ki úgy, hogy fürdés előtt adsz vacsorát neki mondjuk főzeléket vagy tejpépet, tejpép lehet barackos, úgy talán hajt vagy egy kis szilvát belekeverhetsz. aztán fürdés és szopi, így nem fog annyit kelni éjjel.

nagyon sok vízzel, teával itasd az is lazít a székleten. de kamilla teát csak akkor ha kell, és 3 napnál nem tovább!

2011. szept. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A kúpot én csak a kezemben forgattam egy picit, hogy a hőtől az élesebb részek megolvadjanak. Nem kell bekenni semmivel!

De próbáljátok meg a Laevolac szirupot, hátha az segít. Több napon - akár héten - keresztül is adhatod!

A teát az én lányom nem itta, Kecskeméti őszibarack bébiitalt adtam neki. Ez is segített valamennyit.

2011. szept. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

első vagyok.


mint írtam a kúpot én is a kezemmel olvasztottam meg hogy lekerekített legyen. s igen, az nem olvad fel, legalábbis nem teljesen.


a sárgarépa és a krumpli is fogja a székletet. a paradicsom lazítja, nem tudom eszik e már ilyet. pl: paradicsomos-sonkás tészta. s amint írták adj több barackot neki, délelőtt csak gyümiben. nagyon sokáig, mikor tavasz volt a lányomnak csak üveges bébiételes barackot adtam. a banánt száműztük, mostanában kezd el kapni ismét.


nekem is hasonlóképpen mondták a kamillateát mint amit írtak, csak úgy: 15szem kamillavirágzat egy decibe. és bele szőlőcukor hogy jó édes legyen. a filteres nem jó, a virágzat ami igazán jó amit leszűrsz egy pici szűrővel vagy gézzel.


és adhatsz neki este mondjuk a 22 órás etetés után laevaloc szirupot vagy a reggeli etetés előtt...aztán tisztába teszed és pár perc múlva jöjjön a szopi.

2011. szept. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!