Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szívzörej? A babám 6 napos, a...

Szívzörej? A babám 6 napos, a kórházban nem szóltak, azt mondták semmi baja.

Figyelt kérdés
De most volt itt a háziorvos, aki cardiológiára küldött szívzörej miatt:((
2010. okt. 7. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a kórházban nem hallották, vagy a dokid hallott félre valamit. Vidd el, jobb félni mint megijedni. És ha tényleg lenne nála szívzörej, akkor is minden rendben lesz, ne aggódj.
2010. okt. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Épp az egyik előző hasonló kérdésre is írtam választ: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_.. Én voltam az első. Ne izgulj, ha komoly probléma lenne, már a kórházban észrevették volna! A legtöbb embernek van szívzöreje, ami nem okoz semmi panaszt. Persze, menjetek el a kardiológiára, hogy megnyugodj!
2010. okt. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

én is most írtam le az előzőhöz:

egy hetesen vette észre a gyerekorvosunk. tegyük hozzá, magától ugrott be, hogy megnézze a kicsit, senki nem kérte és nem volt indok sem, csak erre járt.

az én babámnak is lyuk volt a szívében, emiatt volt zöreje. 2 hónappal későbbre kaptunk időpontot, úgy, hogy a d.nő külön kiemelte, hogy sürgős eset... csináltak ekg-t és szívultrahangot is, ekkor találták meg a lyukat. 7 hónaposan kellett visszavinnem, már nem észlelhető, a vizsgáló doki szerint remélhetőleg összenőtt, de biztosan nem lett nagyobb. majd másfél évesen kell visszavinnem megint.

nekem annyit mondtak, hogy ez elég gyakori, nem okoz problémát, lehet a gyerek ettől még maratoni futó is, ha nem nő a lyuk. és az esetek 99,9%-ában nem nő. ha mégis, akkor 2-3 évesen egy kis műtét keretében bezárják és kész.

2010. okt. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én kislányomnál 6 hetesen mondta helyettesítő gyerekorvos,hogy hall vmi zörejt, lehet,hogy lyuk van a szívén (gondolhatjátok,milyen érzés volt,mikor közölte), adott beutalót gyerekkardiológiára. Csináltak ekg-t,uh-t, van 1kis zörej,de semmi teendő,majd kinövi,azt mondta a dokinő,hogy nagyon sok babánál van ilyen.

Szóval ne aggódj! biztos nálatok is ez lesz:)

2010. okt. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Minket is a gyerekorvos diagnosztizált szívzörejjel. A kórházban nem szóltak. 4,5 hónapos volt, amikor a kardiológiára mentünk. (Így kaptunk időpontot) Azt mondta az orvos az EKG, szívultrahang és vizsgálat után, hogy semmi gond, ártalmatlan szívzörej, ami szinte minden kisgyermeknél megfigyelhető. 2 éves korában kell menni kontrolra.
2010. okt. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj!Nekem is szivzörejem van,18 éven keresztul járatott a kicsit túl parázós hóziorvosom a gyermekkardiológiára,a kardiológus mindig elmondta hogy ez semmi,nincs ok aggodalomra.Az én babámnak is van szivzöreje,szintén ártalmatlan ki is növi valószinűleg.
2010. okt. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2010. okt. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is szívzörejem volt, kinőttem...gyerekkoromban mindíg vitt Anyu kontrollra de semmi hátrányom nem származott belőle :))) ugyan úgy tornázhattam és nagyon egészséges vagyok :) Hidd el a babádnak semmi baja nem lesz, csak kontrollra kell majd járni vele.Ne ess kétségbe!!


24 éves 8 hós kislány anyukája :)

2010. okt. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

NYUGI, ne parazz be elore! Nekem mar a korhazban mondtak,igaz 3 doktorbol csak egy hallott zorejt, en is megijedtem, de ahogy tobben is irtak sok babanak van igy az elso hetekben, ami sok esetben nem igazan szivzorej, hanem a veraramlatot halljak az orvosok (foorvos mondta), ezert a 6 hetes kontrollon eldol, hogy van gond vagy nincs.Nekunk mar akkor nem hallottak semmit

De azert, hogy megnyugodj menj el a cardiologiara, en is ezt tennem es akkor szepen megnyugszol :)

2010. okt. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!