Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sírós babák anyukái, nem volt...

Sírós babák anyukái, nem volt ciki/kellemetlen a kórházban a több ágyas szobában, hogy a ti babátok folyton sír, miközben a többi alszik?

Figyelt kérdés

A kislányom álomjó baba volt, sosem sírt az első hónapokban, szerintem egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hányszor hallottam sírni.

A kórházban egy szerencsétlen véletlen folytán egyedül voltam vele egy szobában végig, míg ott voltunk.



Most a második babámat várom,és nem hinném,hogy újra egyedül leszek. Foglalkoztat a kérdés, hogy mennyire zavaró ha egy 3 ágyas szobában mondjuk mind a 3 baba más időben sír, hogyan piennek az anyukák, és egyáltalán éjszaka hogyan boldogul az ember.


Ne értsetek félre, tisztában vagyok vele,hoyg ez egy teljesen normális dolog, csak érdeklődöm,hoyg te hoyg élted meg a több áyas szobát ilyen babasírás-szempontból.


2011. szept. 26. 16:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hárman voltunk a babás szobában. Inkább nyöszörgésnek lehet nevezni azt a sírást az első napokban. Simán lehet egymástól aludni.
2011. szept. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
ebben a helyzetben nem ciki.tudtam,hogy csak pár napot kell kibírni.valamelyikünké mindig sírt,ugyhogy ezen tényleg kár stresszelni
2011. szept. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Én császárral szültem. Kezdetben 4-en voltunk a műtős szobában, majd csak 2-en egy velem egykorú hölggyel.

A lányainkat első nap, alig láttuk. Őszintén szólva, örültem, hogy élek. [Sürgősségi császár volt]

Másnap, mikor délelőtt átraktak normál szobában, 4 ágyasba kerültem.

Onnan aznap 2-en hazamentek. Ott maradtam egy idősebb, első babás hölggyel. Egyikünk gyermeke se sírt, ettek és aludtak.

Harmadik nap kaptunk 2 új hölgyet. Ott az egyik anyukába "beleverték" a csecsemősök, hogy minél többet legyen a baba a mellen. Ez úgy nézett ki, hogy a baba 24 órából kb. 20 percig nem szopott. És mindig visszarakta mellre, ha levette és a gyerek elkezdett sírni. Magától elmenni pisilni se tudott, így kitolta a nővérkéknek, hogy egy kicsit figyeljenek rá. Kb. 1 óra után vissza kapta a gyereket [amikor mindennel elkészült] és a gyerek aludt.

Fel akarta kelteni, de a másik tapasztaltabb anyuka mondta neki, hogyha jót akar, akkor hagyja aludni. Így is tett, a gyerek 6 órát aludt egy huzamba és magától kelt, hogy éhes. Utána igény szerint etette és sokkal jobb volt a baba kedély állapota.

A tapasztalt anyuka babája egyáltalán nem sírt. Ő mindent kirázott az ujjából. Hozzá "jártunk" segítségért :]]


Igazából olyan szinten hulla voltam végig és pocsékul éreztem magam, hogy már az se érdekelt, hogy sír más babája. Egyedül éjszaka reagált a szervezetem, mert azt hittem, hogy az én lányom sír.


Viszont, volt egy fiatal hölgy (kb. 21 éves, első babás), aki közölte, hogy ő nem szoptat, mert sebes a melle és fáj neki (teszem hozzá, szinte mindenkié olyan volt...), ezért ő fejni fogj a tejet.

Nos, elektromos mellszívót behozatta és éjjel-nappal zúgatta a gépet. Az sokkal zavaróbb volt és a ki-be járkálása [pedig nem is egy szobában voltunk!) az 5 ml anyatejjel 20 percenként, hogy adják oda a gyerekének.

És ez éjszaka ... nálam kicsit kiverte a biztosítékot, főleg úgy, hogy hagyta a gyerekét üvölteni/sírni kb. este 11től hajnali 4ig. Nem is értem, hogy bírta addig a kisfia.

2011. szept. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én kaptam ilyen szobatársat, szerencsénkre nagyon intelligens teremtés volt. Végig kézben cipelte a babát éjszaka, sétált vele a folyosón, hogy mi tudjunk pihenni. Érdekes, mert nappal nem volt olyan sírós a pici lány, csak éjszakára tört elő belőle. :)

Egyébként felváltva sírtak fel. :)

2011. szept. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk az utolsó napomra jött egy fiatal anyuka, na az ő babája folyton sírt. Rossz volt persze, de inkább az anyukát sajnáltam mert szegény eléggé kétségbe volt esve.
2011. szept. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Én például egyáltalán nem tudok nagy zajban aludni (pl nagy zaj már ha pár helységgel arrébb zuhanyzik a férjem). Akkor sem, ha egyébként hulla fáradt vagyok.
2011. szept. 26. 18:03
 7/18 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok én is ilyen. De akkor olyan fáradt voltam, hogy valahogy "kizártam" azt a zajt és elaludtam. Aztán úgy ébresztettek hogy sír az enyém. :( Nagyon rossz volt, azóta sem fordult elő hogy ne ébredjek fel rá, tényleg a folyamatos sírás tett be de tényleg az anyukát sajnáltam magamat meg szégyelltem.
2011. szept. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
27%
Nekem nem sírt, másé sírt, az egyik baba sokat, az idegesített inkább, hogy nem nagyon csinált vele az anyja semmit, illetve nem tette mellre sokat, amit kellett volna, a mi babáink is azért nem sírtak, mert ciciztek sokat, úgy éreztük, azért sír az ő lánya, de hiába mondtuk, ritkán tette mellre...
2011. szept. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Az enyém nem volt sírós, de a szobatársamé éjjel-nappal bőgött. Szörnyű volt. Mindketten császárosak voltunk, kétágyas szobában. Az ő babája nem tudott szopni valamiért, nem harapott rá, csak üvöltött, bejárt hozzá óránként csecsemős, de csak bénáztak. Én két nap után megkérdeztem, nem akarja-e éjszakára beadni a csecsemősökhöz... akarta, de ők közölték, csak az első éjszaka lehet velük, az is a császár miatt. Alig vártam, hogy hazamehessek, mert nem tudtam aludni, úgy bőgött, sajnáltam őket is, magamat is, mert iszonyúan kimerített az a 3 nap.
2011. szept. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
nálunk is az volt amit az utolsó írt. Csak ebben az esetben az én babám sírt. Teljesen kimerültem.
2011. szept. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!