Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha részben anyatejes a baba,...

Ha részben anyatejes a baba, többségben tápszeres, akkor mennyit kell neki adni? Mennyi a normális heti súlygyarapodás? (1 hetes) Napi 4-5 kakis pelus is normális?

Figyelt kérdés
1 hetes babáról van szó. 3,8kg.
2023. márc. 26. 21:15
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mármint mennyi tápszert és mennyi anyatejet kell ennie?.
2023. márc. 26. 21:18
 2/14 anonim ***** válasza:
37%

150 g x testsúly (kg) / étkezések száma = 1 adag (ml)

Én úgy szoktam hogy megszoptatom, lemérem kb. mennyit evett, mert ugye a mérlegek annyira nem pontosak, és az adaghoz ami hiányzik annyi tápszert kap.

2023. márc. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Cèlod-e, hogy növeld a tejmennyisèget? Ha igen, akkor rengeteget rakd mellre, ès 3 òrànkènt kìnàld csak tàpszerrel. Mindig csak kicsit kìnàlj. Elvileg legkèsőbb 10. napra kell megàllnia a súlyesèsnek, és 2 hetes koràra kell visszanyernie a születèsi súlyàt.
2023. márc. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Amennyit ker.

Nem robotot szultel, o is ember, ugyanolyan mint te. Vagy neked is kotelezoen kimert adagjaid vannak ? Annyira sajnalom az ilyen babakat ...

2023. márc. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
Nekem nagy súlyú babám született, 4240g volt, 1 hetesen már 90ml tápszer evett és anyatejet annyit, amennyit kitudott szívni. Ha éhes, úgyis észre veszed. Akkor én szoktam adni még 30ml tápszert ha nem lakott jól az anyatejjel.
2023. márc. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Én ha "nem lakott jól az anyatejjel" akkor addig szoptattam míg jól nem lakott. Váltott mellel.
2023. márc. 27. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy túl etettük szegényemet. Tapasztalatlanok voltunk, vagyunk. Azért írtam hogy főként tápszeres, mert többet inkább azt eszik.

Nem feltétlen annyit kell neki adni, amennyit eszik, mert amennyit adunk neki azt mind megeszi, ennek ellenére mégis

sok:(

Remélem még nem rontottuk el teljesen.

Akkor egy nap 70ml-t kell neki adni 8x. A 3 órákat szépen kibírja ezért számoltam 8-al. Persze ha nem bír ki annyit, akkor előbb adunk neki, ne harapja le senki a fejemet.

2023. márc. 27. 06:51
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Honnan veszed hogy túletetted? Nem lehet túletetni a babát. Annyit eszik amennyi kell neki. Maximum kibukja a felesleget. Ne szamolgass, adj neki annyit, amennyit kér
2023. márc. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet egy babát túletetni. Döntsd el, hogy milyen arányban szeretnél neki anyatejet/tápszert adni, de ahogy döntesz, utána abból addig etesd, amíg éhes. Ha csak tápszert adsz, azzal sem lehet túletetni még egy nagyobb gyereket sem, nehogy egy újszülöttet.
2023. márc. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az enyém újszülött korában volt, hogy 200 miliket megevett. Most 9 hónapos és max 120-at eszik. Beáll ez majd, tudja, hogy mennyire van szüksége. És az enyém sem lett kövér baba. Mármint kövér, de egészséges, baba kövér. :)
2023. márc. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!