Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácsok alváshoz?

Tanácsok alváshoz?

Figyelt kérdés

Kb. 1-1,5 hónapja nagyon keveset alszik egy huzamban a 7 hónapos fiam.

Éjszaka nagyon jó alvó már születése óta végig alszik. A napközbeni alvással van gond. Minimum 2 megvan, délelőtt, délután és sokszor még a 3. Alvása is megvan a "nagy" lefekvés előtt.

20-25 perceket alszik napközben, ami nem lenne baj, de azért zavar, mert nem alszik eleget, álmos utána (dörzsöli a szemét, kómás). Már fent van 4-5 óra hosszát, de van hogy emiatt hamarabb aludni akar, de megint keveset és ismét zavarja, nem kipihent. Eddig hason aludt babafészekben és jól, nem zavarta. Mostanában oldalt fektetem le, úgy is jó neki. Háttal még nem tudom letenni, este minden pózban alszik. Nappal a saját ágyában, éjszaka velem alszik. Még a fészekben alszik, de próbáltam már anélkül is, semmi változás. Mostanában sétálni megyünk mikor látom, hogy álmos akkor alszik max. 1 órát és az elég neki (van hogy többet) de ezt csak babakocsiban, levegőn. Ha nem tudom kivinni, akkor megint keveset alszik az ágyában. 2 alsó foga kint van, a felső foga bújt ki pár napja oldalt, kentem már géllel, de úgysem alszik.

Próbáltam hordozóban úgy alszik 30 percet. Régebben ennyit aludt 30-35 percet és attól már nem volt álmos.

Tornára járunk feszes izomzat miatt, így később indult a mozgás, ha lehet hozzá köze. Próbáltam lefárasztani a tornával előtte, evés után altatni, mindent, de csak a levegő segít.

Anyatejes teljesen, hozzátáplálassal csak bébiételt eszik. 9-kor kel és este 22.00-kor alszunk.

Mit tudnék tenni, hogy növeljem az alvást?



2023. márc. 27. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Nekem mindkét gyerekemnél az vált be,hogy ilyenkor felveszem, és rajtam alszik tovább. Nem mindig ment könnyen, egy időben bent kellett lennem, mert az első ébredező pillanatot elkapva tudtam csak visszaaltatni. Viszont így mindegyik aludt tovább.
2023. márc. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez megy. Felébred,cici, alszik tovább,de letenni nem lehet.
2023. márc. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Ha az ágyában jól alszik, nem lehet hogy ott többet aludna.

A fiamat az zavarta ha megmozdultam

2023. márc. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Pálinkás kenyér?
2023. márc. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon jól alszik este.

Ha napközbe felkel próbáld meg akkor.rögtön mellé feküdni és visszaalatatni.sztem.neki még kell 2 alvás csak ha 9kor kel.11-12óránál hamarabb ne aludjon vissza.utána pedig 16felé lenne jó meg egy alvás..

Fogzás miatt lehet semmi nem segít :( nekünk pl a íny gél se..

Kitartást

2023. márc. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!