Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki hagyta sírni a babáját...

Aki hagyta sírni a babáját kicsiként, csecsemőként,annál mi lett végül?

Figyelt kérdés

Csak és kizárólag a kérdésre szeretnék választ, ismerem én is a kutatásokat, tudom,hogy nem hagyunk sírni babát,stb. Én most csak érdeklődöm. Mert sehol vagy alig találtam olyan tapasztalatokat,akik hagyták ordítani. Persze,ezt nem szokás bevállalni. Szóval még egyszer: csak a kérdésre kérek választ. Babát nem hagyunk sírni soha stb válaszokat,köszi,de nem.

Lehet a gyereked pár éves,vagy akár felnőtt is, és annak idején hagytad sírni. Mi lett? Meddig tartott,és később milyen baba /gyerek/ felnőtt lett? Nem arról beszélek hogy elhanyagoltad. Hanem arról,hogy gyakorlatilag állandóan,non stop üvöltött, nem éhes,nem szomjas,tiszta a pelus,szépen fejlődik (!), szeretgeted, babusgatod, de rendszeresen rá jön az orditas,órákon át, és akárhogy próbálkozol maximum addig tart,míg az adott dolgot csinálod,amint abbahagyod megint üvölt,de van hogy az se segít. A te kapacitasod pedig véges ,mert az alap szükségleteidet,vagy a másik gyereked nem tudtad ellátni arról nem is beszélve hogy aludni is muszáj néha. Akinek nem volt ilyen a babája az elképzelni se tudja ez milyen. Szóval még egyszer: csak a kérdésre szeretnék választ.



2023. márc. 30. 13:31
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
82%
Végül abbahagyta.
2023. márc. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
91%

Amiről te írsz a saját példádban az nem sírnihagyás. A sírnihagyás az, amikor fogod, és rácsukod az ajtót.


Egyik barátnőm ezt csinálta mind a négy gyerekével egy éjszaka erejéig, mikor kisbabák voltak, betette őket a kiságyba este, és nem vette ki őket, legközelebb csak reggel. 1-2 napig sírtak éjjel, utána abbahagyták, és így a barátnőm és a férje tudtak onanntól aludni. 4 gyereke van, 3 felnőtt, 1 kamasz. Jó a kapcsolata mind a négyükkel.


Engem is külön szobában altattak, és éjjel nem vettek ki, nekem is jó a kapcsolatom anyukámmal, ahogy a tesómnak is, de mindketten félünk a sötétben felnőttként is, tesóm nem tud egyedül aludni egyáltalán (amikor nem volt párja, akkor hajnali 4-5-ig fennvolt addig, ameddig a fáradtságtól ki nem merült). Valamint mindkettőnknek hosszú időn át voltak pánikrohamaink. A kettő szerintem összefügg, de a saját megítélésemen kívül mással nem tudom bizonyítani, azon kívül, hogy a tesóm is hasonlóan van, mint én. Nem tudom, hogy a barátnőm gyerekeinek vannak ilyen jellegű problémái.


Nem tudom, mi a jó megoldás ebben a helyzetben, kitartást kívánok neked. Egy másik barátnőmnek kis korkülönbséggel születtek a gyerekei, és a második volt ilyen. Nálunk az első. Én más megoldást találtam, nagyon sokat hordoztam és szoptattam. Annak, hogy sír úgy gondolom, hogy minden esetben oka van kivétel nélkül, hiszen ez neki sem jó. Max mi nem tudunk rájönni. Nekem is rengetegb időbe telt, nálunk ételérzékenység és csendes reflux is volt a háttérben, meg egy elcseszett szülésélmény.

2023. márc. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
97%

Egy ismerősöm konkrét alvás treningezett. Onnan tudom hogy amikor az első gyerekemet vártam, részletesen elmondta hogy mit nem csináltak. Két éjszakát hagyták sírni mindkét gyereküket, a második éjszaka könnyebb volt. Mindkét gyerek sikeres felnőtt férfi ma már és jó a kapcsolatuk a szülőkkel.


Másik egy kolléga, akik szintén hagyták sírni a legnagyobbat. Most iskolás, teljesen átlagos kislány.


Én is voltam hagyva sírni, de én voltam az erősebb és kitartóbb így anyám mellett aludtam kisiskolás koromig :-D

2023. márc. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. És ezek hány éves korban való sírni hagyások voltak? Az én lánykam még csak 5 hetes. Én sem érzem úgy,hogy direkt sírni hagyom,de sajnos van,hogy több órán át nyomja,én meg nem tudok ezer fele szakadni,éjjel pedig beajulok,csak etetni tudom fel álomban. Amióta kibújt ez van,sőt egyre jobban. Az első babám nem volt ilyen. Sírt, de előbb utóbb le tudtam nyugtatni,aludt is rendesen,és valamennyit én is tudtam aludni mellette. Nagyon bízom benne csak a negyedik trimeszter. Most készen vagyok..nem vagyok robot,és éjszaka is sajnos ordít. Én meg alszom,igaz csak kb egy órát egyhuzamban,mert ugye etetni kell. Ezzel nincs baj,de vissza aludnek,és hallom hogy ébred is. Istentelen kinoz a lelki furdalas de nem tudok mit tenni. Az a szerencse hogy családi házban élünk és jók a nyilas zárok,nem tudom egy panelben mi lenne. Volt baba öblünk de ebben is azt csinálta. Most a saját szobájában van,azóta,hogy szó szerint két hét nem alvás után én és a férjem is elajultunk és mellettünk bombolt továbbra is, a férjem meg sofőr,nem teheti meg,hogy ne aludjon,egy pillanatra bukjon el a volánnál,letarol egy egész sereg embert..

Ez a kislány szerintem 24bol 10et ordít,a 10 ét szopizik (csak ezért nem ordít ) és talán négyet összesen ha alszik..hordozni gerincsérv miatt nem tudok,és amugy sem szeretnék,48 kiló vagyok a baba már most négy és fél. Plusz folyton le még fel kellene vennem,vezetek,ott a másik gyerek,teregetés,stb...na mindegy én azt hiszem az sem oldaná meg.


Egyébként én is félek a sötétben. De én anyám elmondása szerint éjjel azért aludtam,ráadásul.egy szobában sőt egy ágyban is aludtam vele. Mégis,a mai napig ha egyedül vagyok éjjel félek (a gyerekek őt akár kevésbé,nekem kell erősebbnek lennem).úgyhogy talán a csillag joslassal egyenértékű miért lett valaki olyan,amilyen.

2023. márc. 30. 15:09
 5/43 anonim ***** válasza:
84%
Hárman vagyunk testvérek, mindhármunkat hagytak sírni. Soha életemben nem bíztam meg a szüleimben, fogalmam sem volt, hogy miért. Amikor az én gyerekem megszületett, akkor mondták el, hogy ők bizony beraktak a kiságyba, és rám csukták az ajtót, nekik nincs lelkiismeret furdalásuk. Hát szuper. Nem is volt soha jó kapcsolatunk, maximum olyan semmilyen. Az én babám 11 hetes. Kb. 7 hetes koráig folyamatosan sírt. Nincs semmilyen problémája, teljesen egészséges, ő ilyen típus, igényelte a testközelséget. Őszintén megmondom, néha azt hittem, hogy belehalok, de sosem hagytam sírni, nem érdekelt, hogy ki mit mond, az első nyekkenésre mentünk érte, akár hajnal 3 volt, akár délután 2. Inkább hívtam napközbenre segítséget és aludtam, vagy úszott a lakás, de soha nem tudnám sírni hagyni. Az elmúlt 4 hétben, mint akit kicseréltek. Állandóan mosolyog, gagyog, 15-20 perceket játszik magában, nézelődik. Minden ébren töltött perc megérte. Egyébként rengeteget szoptattam és tényleg nonstop a kezünkben volt abban az időben. Úgyhogy én átérzem milyen a folyton síró baba, de a sírni hagyást inkább nem minősítem. Abbahagyni max. azért fogja, mert megtanulja, hogy hiába sír, nem segít rajta senki. Ha annyira brutális a helyzet, vizsgáltasd ki. De ne hagyd sírni.
2023. márc. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
68%
Engem sokszor volt hogy beraktak sírni babaként a fürdőszobába, mert az volt a legmesszebb a hálótól. Egész éjjel rám se bagóztak. Nem lett semmiféle kötődési problémám, de a véleményem azért megvan a dologról. :D
2023. márc. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
5. köszönöm,de nem ez volt a kérdés,megelégedtem volna csak az első pár mondattal,az lefedi. A többi felesleges. Nyilván nem hagynám sírni ha tudnék mást tenni. Segitsegem nincs,ellenben van egy háztartás amit úgy ahogy azért vezetni kell,egy 3 éves kisfiam, és egy eléggé megtépázott idegrendszerem és önbecsülésem,éppen ezért semmi szükségem még olyan kommenteket,hogy ne hagyd sírni,elég szarul érzem magam így is. Gyerekorvos szerint a kicsinek kutya baja,és nő is,mint a gomba.Többször kiemelten a kérdésemben,hogy csak a kérdésre kérek választ,egyéb véleményt nem.
2023. márc. 30. 16:30
 8/43 anonim ***** válasza:
77%
Pedig ha akarod ha nem velemenyt fognak irni neked...en is irnak sok mindent,de nem tisztem itelkezni...
2023. márc. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
64%
A haztartasnal fontosabb a gyerek, főzni lehet fél orasakat is amig ilyen a helyzet. Ha sír, rád van szüksége. Majd megtanulja, hogy hiába. De legalább rend lesz otthon.
2023. márc. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Tapasztalat jöhet,nem vélemény. Ha te is sírni hagytad a babád,vagy téged is sírni hagytak,és úgy gondolod,saját(!) tapasztalatból hogy amiatt van ez meg az. Erre vagyok kivancsi. A vélemény, meg ezt meg azt olvastam,köszönöm,de nem érdekel.
2023. márc. 30. 17:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!