Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell a babát beszélni...

Hogy kell a babát beszélni tanítani?

Figyelt kérdés
Félek hogy nem jól csinálom. Olvasni szoktam neki. Beszélek hozzá. Mondókázunk énekelünk. Persze nem egész nap rakom mondom a magamét mert nekem is kell X idő után egy kis nyugi.

2023. ápr. 3. 22:40
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Vagy egy órát veszünk alapul, abból mondjuk 30-40 perc foglalkozás, utána 30 vagy 20 csend/nyugi?
2023. ápr. 3. 22:43
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

Teljesen jó így, ahogy csinálod. Amit én még szoktam (vagyis igyekszem): minden olyan helyzetben, amikor passzolna, hogy mond valamit, és ad ki hangot - bármilyen hangot, akkor megdicsérem, és vissza "ismétlem" neki, amit mondott. Ha semmi értelmesre nem hasonlított, akkor mondok valami értelmeset helyette.


Mondjuk rámutat a kutyára, és azt mondja, "bu". A kutyához nem sok köze van, se a vauhoz. Nem baj, bátorítóan ránézek, és azt mondom: "igen, kutya". Persze ha tudom "dekódolni", amit mond, az jobb, ma például az apjára mondta, hogy "pá", szerintem "apa" akart lenni, szóval úgy ismételtem neki vissza. Ha valami felismerhetőt mond a kutyára, de nem passzolót, mondjuk "brümm", akkor azt mondom, hogy "igen, brümm-brümm-kutya".


Tehát mindegy mit mond, megdicsérem és elismétlem, esetleg kicsit korrigálva.

2023. ápr. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne vedd ennyire komolyan ezt :) A babákat nem kell beszélni ,,tanítani", mint egy iskolában. Nagyon jó, amiket csinálsz vele, éneklés, mondókázás, olvasás, de csak építsd bele a természetes napi rutinotokba és kész. Pl. mikor öltözteted, énekelheted hozzá mindig ugyanazt a dalt, vagy peluscserénél mondókázol. Ha meg van kedvetek hozzá, nézegettek együtt egy képeskönyvet, és mesélsz róla, mit láttok. Ha van energiád, kommentálhatod a napi tevékenységeiteket is, ,,Most beteszem a mikróba az ebédet, és ha kész van, megesszük". Persze senki nem várja tőled el ezt a nap 24 órájában, és bele is őrülnél. Tudtad, hogy a gyerekek nagyobb (egészséges) része amúgy akkor is megtanul beszélni a hallott szavak és a szájmozgások alapján, ha senki nem foglalkozik velük?
2023. ápr. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A babát nem kell beszélni TANÍTANI. Egyszerűen együtt kell vele élni, beszélni hozzá, énekelni, mondókázni, hagyni, hogy emberek között legyen, és meg fog TANULNI beszélni.

Lehetőleg ne csinálj az egyévesednek órarendet tanórával meg szünetekkel, ezt már olvasni is rossz volt. Úgy csináld, ahogy neked jó, szabadon és alkalmazkodva, és ahogy látod, hogy neki jó. De azért ne akard az ideje felét leterhelni.

2023. ápr. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy szülőnek tényleg tudnia kéne, higy kell beszélni tanítani a gyereket, akkor csak a modern időkben keztünk volna beszélni. Szerinted a középkori ember is kiírta valahova a kérdést, hogy hogy tanítsa beszélni a porontyot? Írni nem is tudott, beszélni meg nem tanított senkit, csak ráragadt a gyerekre, amit hallott.
2023. ápr. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
30-40 perc foglalkozás? Ezt nem is értem hogyan gondolod, egy csecsemőnek nem lehet tanórát tartani. Beszélsz hozzá, meg hallja ahogy másokkal beszélgetész és magától megtanul beszélni.
2023. ápr. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz jutott eszembe amit ötös írt. Biztos jó szándékból és naivitásból kérdezi a kérdező, de komolyan... Az elmúlt évszázadokban gyermekek milliói tanultak meg járni és beszélni. Minddel tudatosan foglalkoztak volna? Ugyan már, egyikkel sem. A gyerek hallja a napi beszélgetéseket, és ráragad a nyelv. Vagy a putriban a négy elemeit végzett leányanya ezeken töprengene? Mégis beszélni fog a gyereke jó eséllyel.


Nyilván mondókákkal és célzott beszéddel lehet segíteni picikét, de az egészséges fejlődésű gyerek egy egészséges környezetben ahol rendszeresen van normális, nem affektáló beszéd, ott megtanul mindenféle tudatosság nélkül is beszélni.

2023. ápr. 4. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
17%

Egy eves a fiam.

Sokat beszelek hozza,mondokazok,enekelek neki.

Jatszas kozben mondogatom neki,hogy apa,anya.

Van egy macskank,imadja őt,mar megtanulta,hogy cica.(ugy mondja Szisza)de az a macskat jelenti.

Sokszor mondtam neki,hogy buva baba,mikor altatom.

Mikor almos kimondja,hogy buva baba...hammának mondom az ennivalót,mikor azt mondja MA,akkor tudom,hogy éhes.

Nem kell 1-tol 2-ig olvasni,utana pihenni.eleg ha a mindennap sokat van beszelve hozza.

2023. ápr. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igen ez most egy sarkított példa volt :D

Köszi mindenkinek. :)

Hát igen, a putriban is valahogy megtanul a gyerek beszélni 🤣🤣🤣

2023. ápr. 4. 07:38
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

Én semmi extrát nem csináltam. Nem tudok sok mondókát, utáltam kommentálni a napomat, és az ilyen mit mond a kutya? Vau vau jellegű dolgokra se tudom rávenni magam.

Én max sétáltam a fiammal, és ha látott valami érdekeset, rámutatott, akkor megneveztem. Pl az egy markoló. Építkezés zajlik, az oldalán lévő felirat alapján kibérelték. Vagy az egy madár. Felrepült a diófára. Látod, ez egy dió, annak a fának a termése. Tehát ilyen semleges semmilyen dolgokat mondtam neki.

Egy évesen már sok szót mondott, másfél évesen meg szinte mindent megnevez abból, amit a hétköznapokban lát és érdekli, pedig fiú, elvileg később szoktak beszélni. Ha hall beszédet a nap folyamán, akkor megtanulja, akkor is, ha nem mindig neki szól.

2023. ápr. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!