Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor mit csináljak,...

Most akkor mit csináljak, hogy hatásos legyen az orrszívás?

Figyelt kérdés
Megfázott a kisfiam és egy ördögi körbe léptünk. Hiába szívom ki az orrát, annyira sír orrszívás közben, hogy folyamatosan újra termelődik a váladék. Elméletileg egy nap csak 2-3x lehet szívni neki, na én már most kiszívtam neki 2x is egymás után, mert az első után is folyt a cucc az orrából. Egyszerűen nagyon utálja az orrszívást, pedig kisbaba kora óta szoktatom őt az orrszívóhoz és mégis könnyezve sír orrszívás közben így persze hiába szívom ki neki, újra tele lesz, amint befejezem az egészet. Szóval valami tippje van valakinek, hogy mit csináljak? Most is itt szürcsög. 11 hónapos amúgy. Sterimart használok.
2023. ápr. 4. 09:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Volt, hogy simán kiszívtam neki óránként is, amikor szörcsögött. Ő is sokáig sírt, most 3 éves, nem szerette meg, de már nem sír és szerencsére valamennyire ki is tudja fújni. Inkább szívd ki többször, minthogy bent maradjon.
2023. ápr. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 babyboom567 ***** válasza:
100%
Ha te meg vagy fázva,2x3x fújod ki egy nap az orrod?
2023. ápr. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Ez a napi 2-3 alkalom hogy jött ki? Ha meg van fázva a lányom, akar fél óránként is leszivom neki.
2023. ápr. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Ezt a napi 2-3 alkalmat én sem értem. Főleg, hogy már nagy és nem egy hetes. A legtöbb gyerek utálja az orrszivast. De egy kiadós nátha után hozzászokik. Én úgy csinálom, hogy kiszivom, utána tengervizes orrspray és pár perc múlva újra kiszivom. De ha nagyon taknyos, akkor nem kell fellazitani az orrspray-el.
2023. ápr. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

11 honapos az en fiam is...en nem tartom be a 2-3 alkalmat.van,hogy minden fel oraban tele az orra(most jarunk a vegen egy brutalis nathanak)

Ha betartanám,vagy megfult volna a gyerek vagy tiszta takony lett volna minden.

2023. ápr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Mindenhol azt mondják/írják, hogy max napi 3x lehet, mert utána már árthatsz neki… ennyire taknyos még nem volt egyszer sem, de most muszáj vagyok szívni neki, csak hát semmi értelme a szívásnak, ha a váladék folyamatosan újra termelődik 🤷🏻‍♀️
2023. ápr. 4. 10:13
 7/20 anonim ***** válasza:
80%
Én sehol nem láttam ilyet leírva. Sőt, amikor a lányomat nem tudtam lefogni és nagyon utálta amikor kiszivtam. Volt, hogy csak reggel és este tudtam szívni, mert akkor volt itt az apja, a dokino azt mondta nagyon kevés és sokkal többször kellene szívnom, mint napi 2.
2023. ápr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként mégis mi baja lenne attól, hogy kiszivjak az orrát? Olyan, mint amikor kifujod. Akkor se lesz tőle bajod, ha százszor fujod ki.
2023. ápr. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"Bizony van olyan eset, hogy szinte percenként kell orrot fújni. A kisgyermek orrszívásának nincs felső határa, ezt nem lehet „túladagolni”, csak segíthetünk vele."

Interneten találtam elsők között.

2023. ápr. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is azt mondta az orvos, hogy 2-3 alkalommal szívjam, de előtte használjunk orrsprayt. Gondolom, azért ennyit mondott, mert az orrsprayt sem lehet fél óránként használtlni (rendes orvosilag felírt orrsprayről van szó, vmikor már az kellett, a tengeri vizes semmit nem segített). Ha csak simán ki kell szívni, lehet többször is. Sajnos a legtöbb gyerek nem szereti, a lányom is utálta, pedig elektromos orrszívót használtunk. Akármilyen ellenálló is, muszáj, én mondjuk csak úgy tudtam neki szívni, ha a párom közben lefogta.
2023. ápr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!