Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Horkoló hang, váladék az...

Horkoló hang, váladék az orrban , mit csináljak? 11hós Orrmosást aki csinált már ilyen idős,vagy fiatalabb korban, elmondaná, hogyan csinálta és hogy reagált rá a gyerek?

Figyelt kérdés

Orvosnál voltunk! Nem talált semmit ( nyilván CSAK akkor pont nem csinálta, hogy hülyének nézzenek)

Mindent teljesen rendben talált nála, de egy hete adja ki ezt a hangot. Hallom ahogy alvás közben is forog a váladék az orránál ( olykor nagyobb röfögésnél még fel is sír), de kiszívásra semmi sem jön belőle. Nem náthás,nincs más tünet,csak a hang és a sírás.

Tengervizes orrsprayt nyomtam neki, akkor sem jött ki a dolog utána.

Mi lehet ez? Félek az arcüreg/orrmelléküreg gyulladástól ( nekem utóbbi minden egyes télen van , örökölhette a hajlamot?) Láza sincsen.

Tippek,tapsztalatok ?



2021. aug. 21. 15:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Orrporszívót használsz? Az elektromos orrszívók sajnos elég gyengék.
2021. aug. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A porszívós változatot használom

Ezt megelőzően is szívtam neki sűrűn, most pedig naponta többször is próbálom.

(Először a sterimar, aztán pár perc múlva orrszi , mindig )

2021. aug. 21. 15:08
 3/14 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem adj neki Sinupretet pár napig, az nagyon jó váladékoldó. 3x15 csepp. Lehet hogy orr- vagy arcüregben le van tapadva.
2021. aug. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Adtam neki 3 napig folyamatosan

3x10 cseppet ,de csak hangosabb lett..

(Ennél több napig nem javallott alkalmazni, orvos meg kifejezetten nem örült neki, hogy használtam)

Próbálnám az orrmosást, hátha, de félek mert magamnak is próbáltam egyszer, azt is nehéz volt, félnék tőle hogy letüdőz belőle véletlenül , szerintetek?

2021. aug. 21. 15:20
 5/14 anonim ***** válasza:

Pedig a betegtájékoztató 7-14 napig lehet adni, nekem szépen felszakította pár nap után.

(Mi is letapadt orrváladékkal küzdöttünk sokáig)

Ennél többet sajnos nem tudok segíteni, mi igazából 1 hétig Sinupretet, és ha kellett, akkor még 1 hétig Ambroxolt adtunk. Mellé Aqua Maris orrspray porszi előtt 10-15 perccel, este meg Nasivint kapott porszi után nyugodtabb alváshoz. (Ezt szigorúan 1 hétig lehet alkalmazni) Ha nagyon horkolt, kapott Bebe drillt is hogy ne száradjon ki a torka. (Nedvesíti a torkát, de csak akkor van értelme, ha amúgy nem iszik este). + Párásító is ment 55-60 százalékig.

2021. aug. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ja igen, és még Cetirizint is adtam mellé, este kapott 8 cseppel, kicsit visszahúzta az orrmanduláját éjszakára és úgy nem horkolt nagyon.
2021. aug. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha orrszi-porszival nem jön ki, orrmosással sem fog, ekkora gyereket biztos nem traumatizálnék vele. (Próbáltam, nem volt kellemes.)


Én fújnék neki orrszívás után Nasivint pár napig. Fenistil cseppet is lehetne próbálni, csak az receptköteles.

2021. aug. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ezt a horkolást úgy értettem, hogy olyan hangja van az orrának. Nincsen eldugulva,a levegő áramlik rendesen , hallhatóan mélyebben van a probléma.

Most úgy csináltam neki, hogy egyik lyukon spray, másikon a szívó. Szintén semmi.


A fenistil csepp allergiás dolgokra valóak , van itthon, rota utáni kiütésre kaptunk, erre a problémára miért lehet jó?

Az orvos mondta hogy a sinupretet hagyjuk, és utasítás nélkül a köptetőt 3 napig lehet alkalmazni.

Tényleg nem kellemes közben, én is próbáltam , Viszont utána jobb lett.


Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat, próbálom még szipkodni neki, meg a sinupretet is biztosan.

2021. aug. 21. 18:57
 9/14 anonim ***** válasza:
Az antihisztamin (Fenistil csepp/Cetirizin csepp) csökkentik kissé a nyálkahártya duzzanatot, akár allergiás, akár nátha eredetű.
2021. aug. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Így már értem, köszi!

De ha nem folyik az orra, és teljesen szabad az orrjárat is, gondolod kellene?

2021. aug. 21. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!