Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek szép név e a Zselyke?

Szerintetek szép név e a Zselyke?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon tetszik és adnám is, hallottam párszor tv-ben amikor a szinkronhangokat mondják és nagyon megtetszett de még a népszerűsége előtt is észrevettem. Tudom sokaknak nem tetszik a név de kíváncsi vagyok mások vélemémyére is, persze nem fognak eltántorítani a név adástól pusztán érdekel, ennyi. :)

2023. ápr. 11. 17:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
53%
Nem tetszik, nem szeretem a kicsinyítő képzős neveket (Panka, Manka, Zselyke stb)
2023. ápr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
72%

Én egyedül azt nem értem, hogy miért nem lehet alapul venni az oldalon már létező, többtucat ugyanilyen kérdést ahelyett, hogy megint kiírnád. Hetente kérdezi meg valaki, hogy mi a véleményünk a névről. Komolyan nem tudom eldönteni, hogy egy-két ember unatkozik ennyire, vagy nem tudjátok elolvasni a javasolt kérdéseket/használni a keresőt, mielőtt feltennétek hetvennyolcadik alkalommal is a kérdést.

De leírom megint: nekem nem tetszik, semmi szépet nem találok benne. Hangzásra a petrezselyemre emlékeztet, és nem tudom eldönteni, hogy a -ke végződés, a zs vagy az ly tetszik benne kevésbé. Olyan szülők jutnak róla eszembe, akik nagyon egyediek akarnak lenni a névválasztással, aztán jó eséllyel lesz majd még Zselyke az ovis csoportban. Számomra nem lenne túl fontos szempont, de külföldön az írásmód alapján tényleg nem fogják tudni kimondani. De ha ez a név tetszik, akkor ne ránk hallgass, minden név úgysem tetszhet mindenkinek.

2023. ápr. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Wass Albert egy regényében olvastam, még 10-15 éve, már akkor nagyon tetszett, de annyira felkapott lett, hogy mást választottunk
2023. ápr. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szépnek nem gondolom, de rondának sem, olyan viszonylag közepes nekem.
2023. ápr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem színtelen, dallamtalan, snassz, unalmas, egyhangú, rossz, kellemetlen, becenévhatású, komolytalan a Zselyke név, de egyébként teljesen vállalható,de szóval nekem nem tetszik, én nem adnám, hogy Zselyke. Amúgy szerintem a-val a végén, hogy Zselyka, úgy pl kifejezetten menőn hangzik, és csak egy betű lett rajta változtatva. Így, a -val a végén, már kb ugyanannyira szép , mint a Leila, Zejna. Szóval szerintem a Zselyka már menő, így már kellemes hangzást, meg eleganciát kap a-val a végén.


Ha viszont valaki nagyon a csupa e-magánhangzós változathoz ragaszkodik, javasolnék mellette egy második keresztnevet.

---



Nem szép, de amúgy mintha lett volna még itt pár hete egy kérdés, most hirtelen nem találtam, hogy a szülők ezt a nevet nézték ki, és a nagyszülők leszólták; akkor nekik javasolnám pl, hogy legyen a gyerek Zselyke Zsuzsanna, így egymás után a kettő; és akkor a nagyszülők esetleg hívhatnák a Zsuzsannán, ha nagyon nem tudnának megbarátkozni a Zselyke névvel, klasszik, és ugyanúgy Zs-betűs. Meg, ha a második keresztneve lenne, akkor lehetne azt mondani, hogy a nagyszülő eltévesztette, de te most hallgassál arra is, vagy azért úgy hív, mert ténylegesen ez a második keresztneved, és ez a neved neki jobban fekszik, jobban tetszik; de ugyanúgy ez is a keresztneved; csak a második.

Szóval akár még ez is lehet egy megoldás, ha a nagyszülők kedvére akarnak tenni.

2023. ápr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

*Ja amúgy én alapvetően kifejezetten beleszólást nem vennék figyelembe pl nagyszülők, egyéb rokonok, ismerősök részéről. Hogyha pl csak ennyi a bajuk, hogy 'ez a név újfajta', de amúgy a hangzása/uk ellen nincs kifogásuk; csak, hogy nem hagyományos (mégha nehezen jegyeznék meg, akkoris majd megjegyik --hogyha nehezen tehát.) Szóval, ha csak ennyi a bajuk, hogy nem hagyományos , akkor én annyira nem zavartatnám ezért magam. Ha pl az jutna eszükbe egy névről, hogy lehetőleg ne_adjam első keresztnévnek, mert túl könnyen csúfolható, akkor lehetne ráhatásuk, akkor elgondolkodnék; de csak annyira nem adék, hogy f\kázódjanak egy sort. Akkor majd megnyugszanak. Ha pl nekem is, meg az apukának is szívünk csücske egy név, akkor ilyesmi hőbörgés miatt, hogy "az nem hagyományos,hanem újkeletű", ilyennel nem foglalkoznék. Meg, ha kifejezetten kritizálós hangsúllyal mondják.


De amúgy pl Zselyke mellé ami még mehetne második keresztnévnek szerintem, ami dobna rajta


Antónia, Mónika, Angelika, Abigél, Katalin, Dominika, Leonóra, Barbara, Tamara, Daniella, Paulina, Ágota, Julianna, Jusztina, Laura, Gabriella, Noémi, Hanna, Johanna, Jolanda, Valentina, Olívia, Oliviána, Anasztázia, Ildikó, Cintia, Viktória, Natália, Natasa, Lorina, Lorena, Miléna, Mihaéla, Manuéla, Felícia, Loretta, Dalma, Vivien, Veronika, Orsolya, Anna, Milana, Emese, Alexandra, Lívia, Lídia, Dorina, Vilhelmina, Hortenzia, Elvira, Ármina, Minna, Hilda, Matilda, Tilda, Beatrix, Apollónia, Florina, Izabella, Marianna, Marina,

2023. ápr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
57%
Nekem nem tetszik.
2023. máj. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!