Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogy oldja meg hogy a...

Ki hogy oldja meg hogy a babája a fiókokat ne tudja kihúzogatni? Félünk, hogy az ujját odacsukja vele.

Figyelt kérdés
2023. ápr. 12. 15:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Biztonsági babazárral.
2023. ápr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
22%

Nincsenek fiokjaink 🤣

De most komolyan nincs. A konyhaban sem. A gardrobban sincs, a polcokon kosarak vannak.

2023. ápr. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Babazárral mi is, van többféle lehetőség is.
2023. ápr. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Le leszek pontozva, de sehogy. Odazárta néhányszor, megtanulta hamar, hogy működik, és hogy óvatosan az ujjacskáival. Nagy baj nem történt.
2023. ápr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mágneses fiókzárat vettem, azokon a fiókokon van, amit nem akarunk, hogy nyitogasson. Egyébként hamar megtanulta, hogy hol biztonságos a kezét tartani.
2023. ápr. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
32%

Hűha...

Kb 1 éves kortól kezdenek el a gyerekek járni és fiókokat húzogatni. Kb ezzel egyidőben rohamosan fejlődni kezd a beszédértésük is. A legegyszerűbb kifejezéseket talán màr értik is. pl.: "Nem" "Nem szabad"

A másik dolog, hogy tapasztalatszerzés útján tanulnak ezek a kis apróságok. Nyílván kellemetlen, ha becsípi az ujját, de legalább tanul belőle. Mindentől úgysem tudod megóvni.

A veszélyes tárgyakat, szúró/vágó eszközöket, elemet, törékeny dolgokat és a vegyszereket, gyógyszereket el kell pakolni, hogy ne férjen hozzá. A konnektorokat be kell dugózni. De a fiókokból had pakolja màr ki a műanyag edényeket, zoknikat, stb. Miért ne fedezhetné fel a világot?

Vagy te az ajtókat is leszereled, hogy nehogy odacsukja az ujját?

2023. ápr. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

6!

Nem attól akarjuk megóvni hogy ne csípte be az ujját, ezt minden gyereknek meg kell tapasztalni különben nem fogja tudni.

A nem szabad kifejezést nem egyik napról a másikra hanem folyamatában fogja megtanulni.

De nálunk vannak olyan dolgok a konyhában amit nem tudok máshova átpakolni és még véletlenül sem szeretném ha azokkal a tányérokkal játszana!

Nem ördögtől valóak a bababiztonsági dolgok!

2023. ápr. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

6-os, nekunk pl amerikai konyhas nappalink van, itt toltjuk a legtobb idot, nem tudom innen kizarni a kisfiam.


Egyszeruen nem lehet mindent atpakolni mashova, kulonben akkor semminek nem lenne helye es nem tudnam hasznalni a konyhat arra, amire valo.


Igy, ami nalunk veszelyes, igenis, hogy le van zarva.

Ez foleg azert fontos, mert ha elszaladnek egy masodpercre pisilni, vagy szimplan csak pislognek, akkor legalabb tudom, hogy a gyerek nem szurja meg magat semmivel, nem borit magara semmit es stb.

:D


Igy is a konyhaban kialakitottam a kisfiamnak egy szekrenyt, amiben batran pakolaszhat, nincs benne kes vagy ilyesmi, ezzel tok jol le is foglalja magat. De nem tudom az osszes szekrenyt es fiokot biztonsagossa tenni szamara es mivel nagy a konyha, igencsak sok szekreny van alul, amit eler. Elerte mar kuszva is, nem kell ehhez jarni se.

2023. ápr. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Sehogy. Odacsukta jónéhányszor, aztán megtanulta. Most már csak 1-1 alkalommal csukja oda.

Egész nap a fiókokat húzogatja, meg pakolja. A konyhában is, a szobájában is. De mindenhol olyan dolgok vannak, amit szabad neki. A felsőbb fiókoknál meg szépen megtanulta, hogy nem szabad.

2023. ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%
Sehogy, kihúzta, néha odacsukta, sírt, megvígasztaltam, és egy idő után óvatosabb lett. Azért nem csukta oda napi 25x :)
2023. ápr. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!