Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan baba, aki allergiás...

Van olyan baba, aki allergiás a banánra?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy allergizálhat, de a védőnő azt mondja, nem látott még olyan gyereket, aki allergiás lenne rá.
2010. okt. 8. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Keresztallergiát válthat ki a parlagfűre allergiásoknál. De alapvetően senki nem születik parlagfű-allergiával...

Tehát azok nem ehetnek banánt (és ezen kívül még nagyon sok mindent, borsót, paradicsomot, stb.), akik parlagfűre allergiások.

2010. okt. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő, hogy 1 éves kora alatt ne adjam. Jobb félni, mint megijedni, annyi mást lehet még nekik adni.
2010. okt. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sárga és görög dinnye, paradicsom,ubi és banán amiket kerülni kell a parlagra allergiásoknak, illetve az allergizáló dolgokat(tojás és tej-kivéve a joghurt. Hogy a joghurt miért kivétel,azt nem tudom, a gyerekorvos mondta,amikor a lányunknál kiderült a dolog,de a párom volt bent,és Ő nem kérdezett rá a miért-re.)

Nem nem ehetik,csak keveset ehetnek belőle!

2010. okt. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lányom 14 hónapos, most derült ki, hogy allergiás a tejre, 8 hónapos kora óta vannak kiütései, most sikerült kideríteni, hogy a tej miatt. A tejallergiához társult időközben a tojás-, BANÁN-, Na-glutamát- és átmenetileg a rizs-, köles- és szójaallergiája is. Szóval lehet valaki banán-allergiás, de ha jól értettem a dokit, mihelyt elmúlik a tejallergiája, ez is elmúlik.
2010. okt. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, az enyém allergiás.6 hósan kapott egy karika banánt.Semmi nem volt.Másnap kapott kettőt és rohantunk az ügyeletre.Olyan kiütéses lett, hogy azt hittük skarlátos.Még a calcimusc sem segített.

Most 12 hónaposan újra kapott 1! karika banánt.Jöttek is a kiütések rendesen.

Úgyhogy igenis van olyan gyerek, aki allergiás rá.

2010. okt. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!