Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyet csak Amerikában csinálnak?

Ilyet csak Amerikában csinálnak?

Figyelt kérdés

Youtubeon és Facebookon sokszor látok olyan videókat babaváró oldalon/csatornán, hogy akik a 2., esetleg 3. gyermeküket várják, csinálnak ilyen "gender reveal=mi a baba neme" bulit, és az egyik videóban egy fiú és egy lány gyerek volt, a 3. baba lufiját szúrták ki tűvel.

A kislány elkezdett sírni, és csapkodni, mert kiderült, hogy fiú lesz a baba, a szülők, és a kisfiú meg ott ugrálzak, sikítoztak örömükben, és még csak rá sem hederítettek a kislányra, hogy sír.

Ilyenkor csak én sajnálom meg őket? :-(


2023. ápr. 15. 17:11
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat, helyesírási hiba: ugráltak. *
2023. ápr. 15. 17:11
 2/14 anonim válasza:
100%

nem csak amerikaban, te is csinalhatsz ilyet

az en velemenyem az hogy ez ilyen modon a kulvilagnak szol, inkabb magukkal lehetnek elfoglalva es a sajat oromukkel, mint egy hisztivel

2023. ápr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Ilyen hülyeségek mindig Amerikából erednek. Jó esetben meg is maradnak ott, néha megfertőznek más kontinenseket is.
2023. ápr. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hát igen.

Én még mindig nem értem az emberek többségének ezt a felfogást, hogy "jaj minél előbb tudjuk meg a nemét, mert nem az a lényeg hogy egészséges legyen, hanem legyen már fiú!" lány esetében ugyanez...

Szóval lehet, hogy ilyen nagy bulit csak azok csinálnak, akik nem tudják, hova rakják a rengeteg pénzt. (az amerikaiakra gondoltam)

2023. ápr. 15. 18:00
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Végül is mi is megtudtuk az orvostól, csak nem csináltunk ekkora haccacárét belőle.

Ez inkább olyan "legyen ürügy a bulizásra", ami valóban jellegzetes amerikai stílus. Mint nálunk a szocializmus idején, hogy minden névnapot megünnepeltek a munkahelyen - hogy legyen alkalom inni. :-))))

2023. ápr. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem muszáj akkora partit csapni, mint egy esküvő, de egy kerti bulit a szűk családdal mi is fogunk csinálni.


Amúgy is szoktunk együtt lenni, akkor egy ilyen alkalommal miért ne lehetne viccesen bejelenteni a baba nemét...


A családi büdzsé nem azon a pár ezer forintos lufin/konfetti ágyún/színes belsejű tortán fog múlni.

2023. ápr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

“Én még mindig nem értem az emberek többségének ezt a felfogást, hogy "jaj minél előbb tudjuk meg a nemét, mert nem az a lényeg hogy egészséges legyen, hanem legyen már fiú!" lány esetében ugyanez...”

Mondjuk ennek nem sok köze van ezekhez a bulikhoz. Én is tudni akartam, hogy fiú-e vagy lány már a pozitív teszttől… nem azért mert nem mindegy, hanem mert jobb úgy rágondolni, hogy tudom, hogy fiú vagy lány, lehet róla konkrétabban álmodozni, hogy hogy fog kinézni, milyen hangja lesz, lehet a nevén nevezni már, vagy nevet keresni neki… Izgultunk nyilván az első pillanattól, hogy na vajon ki van idebent. Ettől függetlenül soha az életben nem jutna eszembe ilyen bulit tartani, a hideg ráz engem is tőle.

2023. ápr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7, persze, ez teljesen normális, elhiszem hogy az ember kíváncsi rá hogy mi lesz a baba (fiú vagy lány).

Inkább akkor úgy fogalmaznék a bulival kapcsolatban, (valójában nem is erre szerettem volna kilyukadni, csak valahogy összeolvadt a bulis dologgal, amit az amerikaiak csinálnak) hogy a külföldiek kicsit túlzásba viszik, a magyarok nem is annyira.

Náluk a házaspár összehív egy csomó embert, kertipartit csinálnak, meg lufikat vesznek, színes port, stb.

És ezt úgy adják elő egy vlogban vagy egy videóban, hogy ha kipukkan a lufi, és leszáll a porköd, ugrálnak meg ordítoznak.

Erre gondoltam, hogy nekem ez úgy jön le, hogy nekik csak a neme a fontos.

2023. ápr. 15. 19:07
 9/14 A kérdező kommentje:
Persze semmi közöm hozzájuk, hogy mit csinálnak meg mit nem, de ez már rongyrázás.
2023. ápr. 15. 19:08
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Konzumidiotizmus, az USA nagy mester benne, de haladunk mi is jó úton. Különösen gyönyörűek az erdőket felgyújtó idióták...
2023. ápr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!