Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyar Hivatal Amerikában?...

Magyar Hivatal Amerikában? Ismertek ilyet? Mi ez ki ez, mit csinálnak, hol vannak?

Figyelt kérdés

Állítólag disszidálni kívánó magyarok ügyeit intézik de csak egy tipp, igazából nem tudtam meg, mert ilyen néven voltak tehát a facebookon, aztán elkezdtem velük levelezni, de 2 levél után letiltották őket és kitörölte a facebook az összes üzenetet (ilyet se láttam még), és azt írták oda egy ablakban hogy "a felhasználó üzeneteit töröltük, mert ellenőriznünk kell a személyazonosságát" --- de és ez mi?

Mi az h ellenőrzik a személyazonosságát? már ezt se értem, hát a facebook nem hatóság azaz ha éppen csak tóth jóska szórakozik 15 álnéven, akkor sincs jogukban semmit ellenőrizni vagy bármilyen papírt, igazolást kérni. Sztetek ez mi? Mit csinálnak ilyenkor? Vagy lehet h a magyar titkosszolgálat tiltotta le?


és persze mi ez a magyar Hivatal? Valaki ismeri?


2016. ápr. 16. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Elég valószínű.
2016. ápr. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"disszidálni kívánó magyarok" ??


Melyik evben tetszett ezt a kerdest irni ? mert olyan hogy disszidalas mar nagyon regen nem letezik.

FYI : most 2016 van

2016. ápr. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem is hallottam még sosem róluk, de javaslom gondolkodj el pár dolgon.


1. Milyen "Hivatal" az amelyiket a Facebookon lehet csak elérni, saját honlapja, e-mail fiókja nincs? (Te nem e-mailen üzentél nekik, csak a fb-n keresztül, ha jól értem.)


2. Rájuk kerestem a guglival, nem dobott ki semmit. Lehet bénáztam, próbáld meg te is, hátha megtalálod őket, s már nyert ügyed is van.


3. A Facebook egy magánvállalkozás, egy amolyan zárt körű klub - nem jár alanyi jogon senkinek.

Benne van a felhasználási feltételei közt, hogy nem adhatod ki magad más személynek.

[link]

Nem muszáj végigolvasni, kikerestem:

"A (felhasználó) Facebookon nem közöl semmilyen valótlan személyi információt, és nem hoz létre a sajátján kívül más számára fiókot engedély nélkül."


"Nem hoz létre egynél több személyes fiókot."


4. Természetesen nincs jogukban semmit ellenőrizni vagy bármilyen papírt, igazolást kérni. Egyszerűen csak kipenderíthetnek a SAJÁT oldalukról, a szabályzat megsértése címén.

Olyan ez, mint a Nemzeti Dohánybolt. Nincs joguk elkérni a személyidet, de joguk van kiküldeni a boltból (nem hogy kiszolgálni), ha nem igazolod hitelt érdemlően, hogy elmúltál 18 éves. (Tudtad, hogy a Facebook korhatár 13 év? Eddig én sem.)


5. A magyar titkosszolgálatot nem tudom, valószínűbbnek tartom - a tévedés jogának fenntartása mellett - hogy sok panasz érkezett rájuk és ezért vált szükségessé, hogy igazolják kilétüket. Vagy a "hivatal" elnevezés nem tetszett nekik. Valljuk be ez olyan intézményes benyomást kelt, mintha valamely állam állna mögötte.


Mindezt kérlek ne vedd kioktatásnak, inkább csak óvatosságra intenélek, tisztelettel:

col.L.E.

2016. ápr. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

igen, nekem is gyanús a dolog, de azért ezek a szabályok is kicsit abszurdak, nem?


pl: "Nem hoz létre egynél több személyes fiókot." "


hát csak ez alapján sztem a profilok zömét rögtön törölni lehetne, az én legtöbb ismerősöm minimum kettővel van fenn, de olyan is van aki 6-tal, és nem is feltétlen rossz szándékkal, csak van neki hivatalos is meg privát is, meg üzleti is meg amolyan is ... szal ez kicsit vicces sztem.

2016. ápr. 17. 02:27
 5/9 anonim ***** válasza:

Kamu kérdés vagy nem igazat mondó tények leírása.

Tudod hol bukik a dolog?

"a facebookon, aztán elkezdtem velük levelezni, de 2 levél után letiltották őket és kitörölte a facebook az összes üzenetet "


A Facebook nem töröl üzenetet. Letiltani letilthatnak téged, de az üzenetek meg maradnak, addig ameddig TE nem törlöd ki őket!

2016. ápr. 17. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is volt Fb kamu profilom, tényleg csak azzal a szándékkal, hogy nehogy visszaéljenek az adataimmal. Aztán lebuktam, tőlem is igazolványt kértek...

https://www.youtube.com/watch?v=R_Axc8tDef8

2016. ápr. 17. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#5 Ha le van tiltva a felhasználó, hogyan törli az üzeneteit? (Már, ha akarná.)

Belépni nem tud (tapasztalat - engem nem engedett be), de az oldalát továbbra is elérik mások? Üzenni tudnak, csak nem kapnak választ? Vagy hogy megy ez?

2016. ápr. 17. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amúgy a Facebook nem foglalkozik hamis profilokkal. Nem egy profilt jelentettem már ami hamis volt és "Nem ütközik közösségi elvekbe" címszóval nem törölték. Pedig más képeit használták fel, ráadásul még szerintem egy csomó tini ecsethajú srác mögött pedofilok bújnak, mert 3000 ezer tinicsaj ismerőse van, de egyiknek sem tűnik, fel hogy kamu. Linkelgethetnék tonna számra ilyen profilokat hiába jelentenéd nem történne semmi....


Ezzel nem foglalkozik a Facebook. Jobb dolguk is van. Nézd a kamureg sorozatot MTV-n hány hamis profil van? És egyik sem törlődik.

2016. ápr. 17. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

eskü már hiányoztak ezek a tipikus jóü indulatú megnyilvánulások.

ha még nem láttál, akkor majd ha lesz időm, egyszer kiprintscreenezem neked és beillesztem ide valahogy, ugyanis képzeld én se, mégis ez történt. igen, törölték az üzeneteit!!!!

2016. ápr. 17. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!