Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki az újszülöttkort nagyon...

Aki az újszülöttkort nagyon megszenvedte, vállalt még babát?

Figyelt kérdés

Mindig is nagyon szerettem a babákat, gyerekeket, rajongok értük, így majd szeretnék sajátot is.

Viszont ahogy olvastam a kialvatlanságról, ami legfőképpen az újszülöttkorban van, meg az állandó készenlét, hát nem tudom...

Attól tartok, hogy a szervezetet nagyon megviseli a nemalvás, és nem szeretnék bármilyen egészségügyi problémát.

Persze nagyon fiatal vagyok még ehhez, lehet hogy később másképpen fogom gondolni.

Ti hogy vagytok ezzel? Ez nem határozza meg a további babák bevállalását?


2023. ápr. 16. 10:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
38%
Nem..6hónapig alig aludtam de kárpótol a gyermek
2023. ápr. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
63%
Brutális volt, amikor az első gyerekem volt baba. Mindent megszenvedtünk, amit meg lehetett. De eszembe se jutott, hogy ne legyen több. Mindig is több gyereket akartunk. Másodszor szerencsésebben alakult, a kisebb gyerekemmel sokkal könnyebb volt, de természetesen belekalkuláltuk, hogy ő is nehéz eset lesz. Őszintén szólva nincs annyi éjszakai virrasztás, ami elriaszthatott volna, hiszen tudtam, hogy ez evvel jár, és láttam, hogy a többi anya is kibírja. Gondoltam, akkor én miért ne bírnám ki?
2023. ápr. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
54%
Az újszülött kornal milliardszor nehezebb a kamaszkor....
2023. ápr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%

Nekem “még csak” 3 hónapos a fiam, de az első 2 hónap az katasztrófa volt.

3 óránként kelt enni, evés után 1 órát sírt, mert fájt a pocija, este 8-tól pedig folyamatosan üvöltött éjfélig-egyig.

(A szülésem sem volt a legkönnyebb, 17 óra vajúdás, este 22-kor folyt el a magzatvíz, hajnal 1-2 körül már 5 percesek voltak a fájások, reggel 8-kor epidurális érzéstelenítés, 11-12 körül oxitocin, és negyed négykor született meg.)

Biztos vagyok benne, hogy a fogzás még egy kemény menet lesz, illetve később majd a dackorszak, stb, viszont

agyban már a következő babát tervezgetjük. :D Én egyke vagyok, utáltam, mindig is nagy családot szerettem volna..

2023. ápr. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
#4, na pont ezért szeretnék én is több gyereket, mivel egyke vagyok, (jó, a vérszerinti apámról van 2 testvérem, de az jelentéktelen, mert apámmal egyáltalán nem tartjuk a kapcsolatot, mert egy idióta 🥲)
2023. ápr. 16. 11:07
 6/26 anonim ***** válasza:
76%

Újszülöttkor? Ugyan :D Max sír a gyerek, nem alszol.


Majd ha jön szépen a hisztikor, amikor a buszra felszállva üvölt, hogy ő a tiszta nadrágban le akar térdelni. Vagy amikor a tinédzserkorában csúcsmanipulátorrá válva olyan izmos leckéket kapsz, hogy csak nézel.


Újszülöttkor? Visszasírom :D

2023. ápr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
83%
1,5 év borzasztó volt. Biztos nem lesz több. Mondjuk van más indokom is, nemcsak ez.
2023. ápr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Vállaltam, a második olyan lett, hogy ha nem akartad észre sem vetted, hogy van...

Viszont az elsővel azóta is pokol minden egyes nap (10 éve)

2023. ápr. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
64%

Mi meg nem tartunk a kamaszkornal, csak ket dackorszakon tul (7 es 3,5 evesek), de en is azok koze tartozom, aki nehezen viselte a nemalvast, a tobbemberes, nagy testkozeligenyu gyereket (a nagyobb volt ilyen). Van, akiemiatt nem vallal meg egyet, mi nagyon szerettunk volna meg egyet, es a kicsivel sokkal konnyebb is volt ugy 1,5 eves koraig, onnantol az volt kemeny, hogy egymast visittattak. Mostanra lett ez jobb, de a naggyal olyan 5 eves kortol lett igazan jo, a kicsinel is erre szamitok.


A kamaszkort nagyon mondja szinte mindenki. Anyukam azt mondja, hogy o ezt nem tapasztalta velunk a tesommal, de mi elegge visszafogottak voltunk, normalis baratokkal, nem cigiztunk, nagyon ritkan ittunk, bulizni foleg csak egyetem mellett jartunk, akkor sem sokat. Szoval nem volt sem sok konfliktus, sem sok minden, ami miatt aggodniuk kellett volna.


Nekem a kialvatlansag borzaszto volt, es ugy vallaltuk a kicsit, hogy a ferjem 3 eves koraban atvette az altatasat, o is kelt hozza. Ha egyedul kellett volna ellatnom a ket gyereket, akkor nem vallaltam volna meg egyet.

2023. ápr. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
64%
8#as miert pokol? Adhd? Autista? Sajnalom. :(
2023. ápr. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!