Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnátok pro és kontra érveket...

Írnátok pro és kontra érveket az újszülöttkori füllyukasztással kapcsolatban? Blomdahl módszeren gondolkodunk.

Figyelt kérdés
2016. ápr. 7. 12:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%

pro: még nem piszkálja (mert nem tudja), gyorsan túl van rajta, nem fog rá emlékezni.


kontra... nem jut eszembe.

2016. ápr. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Bennem az motoszkál, hogy dönthetek-e ebben a kislányo, helyett, nem lenne-e jobb megvárni, míg maga kéri a fülbevalót? Igaz, nem emlékszik rá újszülött korából, de attól még ugyanúgy fáj, és még csak nem is érti, miért, vagy mi történik....vagy rosszul gondolom? De azt sem akarom, hogy "kevesebbnek" érezze magát a többi kislánynál bölcsiben, oviban....
2016. ápr. 7. 12:24
 3/16 Bella169 ***** válasza:
63%

Pro - gyorsan, minimális fájdalommal túl van rajta és semmire nem fog emlékezni.

Kontra - nem ő dönti el hogy akarja e.

Mi kilővettük a lányom fülét hat hetesen

Úgy vagyok vele ha később nem akar fülbevalót kivesszük. Viszont ha akar már nem kel végigcsinálni úgy hogy már emlékszik a kellemetlenségekre.

2016. ápr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Bella169 ***** válasza:
58%
Közben írtál. A csecsemők még nem tudják lokalizálni a fájdalmat. Kb ugyan annyit érez ért belőle mint az oltásból. Az se okoz traumát egyiknek sem. Max sir pár percet és már el is felejti.
2016. ápr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%
kontra: te döntesz helyette a saját teste felett. nekem fiam lesz, de ha lány lenne se lyukasztatnánk ki a fülét. majd amikor nagyobb lenne, akkor eldönthetné magának, hogy mit akar csinálni a testével.
2016. ápr. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%

Egy pillanat az egész és igazából a füllyukasztó csattanásától ijed meg, minimális fájdalommal jár.

Lányomnak is Blomdahl fülbevalója van. Semmi negatív dolgot nem tudok írni.

Max tényleg csak annyi, hogy nem ő dönt, hanem te.

2016. ápr. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
2 fiam van, ha lányom született volna sem lyukasztottam volna. Magamból indulok ki. Nekem is megtették, lópikula értelemmel, már óvodában is követeltem, hogy vegye ki anyám a fülbevalót belőle, mert nem akartam hordani. Azóta sem hordok egyáltalán, mondjuk az egy darab gyűrűmön kívül semmilyen ékszert sem. Viszont az általános gyakorlattal ellentétben nekem nem forrt be, avagy nőtt be, mit tudom én hogy mondják és folymatosan (pár havonta) meggyűlik benne a mindenféle maradvány (szappan?), kézzel ki ehet tapintani, ki is szoktam nyomni -azt is próbáltam, hogy full békén hagyom , de semmit nem javult, meggyűlt még jobban-. Nem, nem tanganyika méretű lukat fúrtak a fülembe, teljesen átlagos, normál, nem is látszik, vagy csak alig, mégis ez van. A pokolba kívánom, komolyan. Nyári, fürdős időszakban még durvább, egy évben egyszer tuti begyullad. Anyu olyankor csak lapít, pedig dehogy haragszom én rá, derűs bosszankodással viselem, a nővéremnél (ahogy gyanítom a legtöbb más embernél is, én lehetek az elenyésző kisebbség), soha semmi gondot nem okozott ugyanez.
2016. ápr. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is neki kéne eldönteni hogy akar-e fülbevalót vagy sem. (Nekem spec. nem is tetszik a babáknon. Miért kell az? Nem nők, kisbabák.)
2016. ápr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34%
Jezusom miert csinalunk ekkora erkolcsi valsagat egy FULLYIKASZTASbol??? Lanyom fulet 3 naposan a korhazban lukasztottak,sirt,fajt neki de 5 percmilva bekesen aludt. Nem lehetett rosszabb mint egy oltas,es oltasnal erdekesen modon nem dramaznak a szulok....gyanitom soha nem fogja a gyerekem a szememre vetni h milyen anya vagyok h ilyen "megprobaltatasnak" tettem ki 3 naposan. Ha meg keri majd h vegyem ki,ki fogom. Terjetek mar eszhez...
2016. ápr. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
48%

Tegnap lövettük a kislányomnak, 4 hetesen. Kb 10 mp-et sírt, utána még egy icipicit, és visszaaludt. Ennyi volt a hatalmas megrázkódtatás :)

A kórházban sajnos nem foglalkoznak ezzel, kerestünk egy nagyon jó kozmetikust, ő lőtte neki. Ő kifejezetten gyerekekkel és kisbabákkal is foglalkozik.

2016. ápr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!