Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba mennyi idős korában...

A baba mennyi idős korában ajánlatos őt saját szobájába tenni, hogy ott egyedül aludjon éjszaka?

Figyelt kérdés
És miért épp akkor? Köszi a válaszokat!
2010. okt. 8. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Első naptól oda tettem a kisfiamat, hogy azt szokja meg. És azt szokta meg, nem tud és nem is akar velünk aludni (el sem férnénk, pici az ágyunk, még mi is verekszünk sokszor éjszaka).
2010. okt. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Amint hazaértünk a kórházból, első nap már a saját szobájában aludt. Két gyerekem van, mindkettőnél így csináltuk.

Hogy miért? Hogy azt szokják meg és később ne kelljen az átszoktatással bajlódni. Mert akkor meg azon agyalhatott volna az ember, hogy na akkor mikoris aludjon már a saját szobájában...

2010. okt. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindhármat már akkor, amikor,hazajöttünk a kórházból. Soha nem aludtak velünk és nem is akartak. Ők is jobban aludtak,és mi is tudtunk nyugodtan aludni.
2010. okt. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Kislányom velünk aludt. 9-10 hónaposan éreztem, hogy ő is nyugodtabban alszik, ha nme alszunk egy szobában. Mármint nem verjük fel kisebb zajokkal, ha pl. kicsit később fekszünk le.

Kicsi a lakás, így csak később került külön.

De inkább dönts szíved szerint, és közben figyeld, hogy neki mi jó.

2010. okt. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Első pillanattól a saját szobájában és ágyában alszik. Néha előfordult, hogy (pl. rokonoknál) egy szobába kényszerültünk, ilyenkor rengetegszer felébredt, nagyon zavartuk egymást. A mi tapasztalatunk az, hogy neki is kell a saját tér. :-)
2010. okt. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

kislányom 4 hónapos kora óta alszik a saját szobájában. éjjel 4x is keltem szoptatni és a párom is annyira aggódott éjszakánként, hogy abban maradtunk velünk alszik egy szobában külön ágyikóban az elején. Majd ritkultak a szopik és én meg sajnáltam felébreszteni a páromat, így én vándoroltam át a babaszobába szoptatni, volt hogy bealudtam közben és ott ébredtem. Aztán már a 5. hónaptól jobb lett minden, ritkábbak az ébredések és arra keltem, hogy a párom mellett vagyok. Persze babaőrrel alszunk még most is, de nyugodtabban alszok mert amugy meg minden mocorgásra ugrottam ki az ágyból. Nem szokta meg az elején, hogy velünk van, az első próbálkozásnál már szépen elaludt, amióta meg ennyire mozgékony nem is tudnék vele aludni annyit menetel az ágyában föl és le :-)

Pici a hálószobánk 3 embernek kevés benne a levegő :-), és szerintem ő is jobbat alszik egyedül. Miért kérdezed???

2010. okt. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Első naptól kezdve.hogy miért?

1. mások rossz tapasztalata miatt (5 éves gyerek még a szülőkkel alszik, a szülő meg panaszkodik)

2. légzésfigyelő nem használható

3. mindenki jobban tud úgy pihenni, h nem kell a babára figyelni

(lesz ellentábor is, nekik is biztos vannak érveik, ők tudják, mindenki úgy csinálja ahogy saját maguknak jó)

2010. okt. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kezdettől saját szobába volt, szerintem ez nagyon fontos. 2 hónapos koráig aludtam a szobájába, majd visszaköltöztem a saját hálómba. Hallottam onnan is minden nyöszörgését.
2010. okt. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kezdettől fogva ott volt. Eleinte sokat ültem az ágya fölött, de 5 hetes kora óta átalussza az éjszakát, így végre mi is. Nagyon jó, hogy határozott voltam.
2010. okt. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8 hónapos a kisfiam,eddig egy 1 szobás picike lakást béreltünk.De a következő hónapot (úgy fest) már egy 2 szobás kertes házban kezdjük.Nekem az az érzésem,mindhármunknak jobb lesz így.Ebben a lakásban ISZONYATOSAN recseg a parketta,még én is felébredek rá,ráadásul a szomszédok (VIII.ker.) is nagyon-nagyon zajosak.Szóval itt nem lehet pihenni.Van olyan éjszaka,hogy a babám többet forgolódik,esetleg egyszer-egyszer felnyög,én persze mindig felébredek rá...Úgyhogy szerintem épp itt az ideje a külön szobának!Én már tök zombi vagyok.Ja,és számomra az sem utolsó szempont,hogy ezentúl akkor mosogatok (nagyon vékony a válaszfal,hiába csinálok alapzajt,felébred,ha teszek-veszek),tévézek,telefonálok,amikor csak akarok.Szerintem a pici már kb. 2 hónapos korában érett volt a különszobára,de 7 hónapos koráig cicizett,éjszaka is felkelt,úgyhogy ebből a szempontból jó volt,hogy egy szobában voltunk.Viszont sosem szeretett mellettem aludni,úgy egyikünk sem tudott pihenni...Pedig olyan jó lenne néha!!!!☺

Nem tudom,sikerült-e válaszolnom a kérdésedre,ha nem,akkor bocsi,de olyan jó volt mindezt kiírnom magamból (nincs kinek panaszkodni-dicsekedni)!

Te most szeretnéd külön szobába költöztetni a babádat?Mennyi idős?Mitől tartasz?

2010. okt. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!