Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha hány a baba a lázcsillapító...

Ha hány a baba a lázcsillapító sziruptól, mennyi idő elteltével próbálnátok újra?

Figyelt kérdés

Kisfiam decemberben Bexsero oltás után kapott Nurofen szirupot, de kihányta mindkétszer.

Most jön a foga, bár egyelőre még nem tartunk a gyógyszeres résznél. Szerintetek ennyi idő elteltével érdemes újra megpróbálni a szirupot?


2023. ápr. 20. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Van kup is. Azt nem hanyja ki.
2023. ápr. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk a gyerekorvos ilyen esetekre javasolta a kúpot.

Amúgy ha egyből kihányta, akkor miután megnyugodott ő is és a gyomra is, 10-20 perc elteltével próbálnám újra. Ha akkor is kihányja, akkor nem erőltetném, kúpot adnék.

(A lányom 2,5 évesen volt hajlandó először bármilyen szirupot lenyelni, azt megelőzően akármilyen epres meg málnás gejl gusztustalansággal próbálkoztam, visszajött. Külön élmény volt antibiotikum-kúrát tartani szegénynek így, amikor begyulladt a füle. Szóval nálunk a kúp volt a megoldás lázra és fájdalomra, még akkor is, amikor már rég nem szerettem volna kúpot használni)

2023. ápr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kihanyta a nurofent...amikor nem,akkor iszonyu hasgorcsei voltak tole.

Panadolt adtam neki,attol nem volt gond.ki sem hanyta,nem fajt a hasa es fel oran belul levotte a lázát.

2023. ápr. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Eddig kúpot kapott, ha kellett, meg Flamborin cseppet.

Csak gondoltam valamennyi idő után lehet, hogy érdemes megpróbálni újra a szirupot. De majd a Panadollal próbálkozom inkább.

2023. ápr. 20. 10:59
 5/7 anonim válasza:
100%
Lányom 5 éves, de a mai napig nem marad benne a nurofen. Próbáld ki az algoflex-baby-t, ugyanaz a hatóanyag (ibuprofen), nekünk bevált.
2023. ápr. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Flamborin csepp is nagyon hatásos!
2023. ápr. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En még a 3 évesnek is nurofenkupot adok, a nurofen sziruptol oklendezik hány, a panadol nem használ , a flamborin meg undorító ízű mindenben megérzi nem tudom beadni. Sajnos ez van, jobb a kupon gyorsan túllenni mint a hányás.
2023. ápr. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!