Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3,5 honapos fiamnak 38 fokos...

3,5 honapos fiamnak 38 fokos láza van, de mosolyog, virgonc. Adjak neki lázcsillapítót ?

Figyelt kérdés
Végbélbem mértem, 38.5, de mosolyog, nem furcsa. Szerintetek adjak neki lázcaillapítót ? Nem tudom mi lehet a baj vele :( talan kevesebbet evett ma.
2021. szept. 22. 18:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

Ameddig nem rossz kedvű,nincsenek fájdalmai és nem megy 39.5 felé nem szükséges.Had küzdje le a szervezete,az immunrendszere csak így erősödik.

Azért van láza,mert tud védekezni a szervezete,ez jó dolog.:)

2021. szept. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
38%
Nem kell lázcsillapító, 0,5 fokot le kell vonni eleve. 2-3 óra múlva mérd újra, ha feljebb megy, és a közérzetére kihat, akkor kell csillapítani.
2021. szept. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Úgy 38, hogy már levontam a fél fokot. Nekem azt mondta a doki, hogy 38 felett kell csillapítani. Napközben nem adtam neki semmit, de ejjelre gondoltam, hogy adok neki. Vagy szerintetek ne adjak neki ? Ha ejjel aludni fog, felkeltsem par orankent lazat merni ? Felek, hogy nagyon felmegy neki.
2021. szept. 22. 19:19
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Én éjszakára adnék neki,mert sokkal rosszabb lesz,ha feljebb megy,és arra ébredtek,vagy esetleg bealszotok,és nagyon magas lázat sem csillapítotok,mert egyszerűen nem veszitek észre.Alapvetően nem vagyok egy gyógyszerezős anyuka,de éjszaka marha szar lázat csillapítani.Nyugodtabb leszel szerintem,ha adsz,bár valószínűleg így sem fogsz aludni egy percet sem.Tudom miröl beszélek,4gyermekem van.
2021. szept. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
18%

Nem kell


Ha felhebb megy max akkor..

39-ig bem kell, ha noncs rossz közérzete..


2 hónapos korukig hamarabb is csillapítunk.. amúgy, ha a kedve nem indokolja, akkor nem

2021. szept. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%

38 alatt nem adtam, csak ha a közérzete is szar volt.

Éjjelre kapott Nurofent 'megelőzés'gyanánt.

Védőnő és drnő is ezt javasolta.

2021. szept. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Igen, adnék neki éjjelre. A láz azért elégge megterheli a szervezetet, főleg ilyen kicsiét.
2021. szept. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Persze, hogy adnék éjjelre! Az a lényeg, hogy a gyerek ne szenvedjen. Márpedig lázasan nem lehet aludni nyugodtan.
2021. szept. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%
Én adnék. 37,5 fölött adok nekik, pláne éjjelre. 3 gyerekem van
2021. szept. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

Nappalra ameddig nincs rosszul nem adnék.Az csak neki rossz,ha nem hagyom a szervezetét dolgozni a betegség ellen,hanem azonnal gyógyszerezek.


Éjszakára természetesen érdemes,nagyjából 4 órán át hat a nurofen is.

Ha lázgörcsöt kap nem veszed észre,főleg ha mélyen alszol.

De ha nem növekszik gyorsan már 38 fokos láznál ébrednek.

2021. szept. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!