Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy nagyszülőnek illik megkérd...

Egy nagyszülőnek illik megkérdezni, hogy van az unoka?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 20. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Hány éves a nagyszülő?


Mennyi idős az unoka?


Mikor találkoztak vagy kérdezett rá utoljára?


Amúgy a nagyszülő jól van, vagy épp egy szívműtéte lesz két hét múlva és semmi másról nem tud gondolkodni sem?


Mennyire hosszan és miről beszélgettetek?

2023. ápr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A nagyszülő 60 éves, ép és egészséges, dolgozik.

Az unoka most lesz 1 éves.

Havonta kb.1x találkoznak. Legutóbb húsvétkor volt nála az unoka locsolni.

Még soha nem telefonált azért, hogy megkérdezze, hogy van a gyerek. Ha valami más miatt telefonált, akkor a végén azért megkérdezte, mi újság.

Nekem ez fura. Nálunk a családban teljesen más szokások voltak. Sajnos az én szüleim nem élnek már. De nálunk nem így működött. És nem tudom, hogy ez mennyire normális, hogy nem érdeklődik az unoka iránt?

2023. ápr. 20. 21:18
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mármint mi az, hogy "illik"?


Normális nagyszülő nem illemből kérdezi meg, hogy van az unokája, hanem szeretetből és érdeklődésből.

2023. ápr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Anyukam mindig megkerdezi,hogy vwnnak a gyerekek,mit csinalnak,mi volt a suliban..nem azert mert illik,hanem mert tenyleg erdekli...

Anyosom azt sem tudja hany evesek az unokai.Szerinte a nagylanyom meg utolso evet jarja az oviban(9 eves amugy)

A fiam pedig 4 honapos szerinte(a napokban volt 1 eves)

Ez szerintem nem arrop szol,hogy illik vagy nem illik.

Akit erdekel az unokaja az rakerdez,akit meg nem az nem.

2023. ápr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Hát, most erre mit lehet mondani?


Nálunk is szoktak azért telefonálni a nagyszülők, hogy megkérdezzék, miújság az unokával, mit csinál, nekem is furcsa, ha valakit ez nem érdekel, de most úgyis kapsz majd 20 "nem a te gyereked a világ közepe, magadnak szülted, nem kötelező szeretni az unokát"-jellegű kommentet.

2023. ápr. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Illemből szerintem gáz megkérdezni.

Mi sem beszélünk minden nap anyámmal, de a gyerekeket illetően teljesen képben van. Nem merül ki a kíváncsisága annyiban, hogy jól vannak, hanem érdeklik a részletek is. Képben is van teljesen, tudja, mivel szeretnek jatszani, mit szeretnek enni vacsorára, mikor kelnek reggel, mivel telik a napjuk nagyjából. Persze ehhez havi egy látogatás kevés, ha telefonon érdeklődik valaki, akkor is.

2023. ápr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg is válaszoltad a kérdésed. Mindenkinél más a szokás, mindenki máshogy van bekötve.

A mi családunkban is vannak akik elvárják a telefonálgatást, sértődgetnek meg van akik nem.

Nálatok te elvárnád, a mama meg nem telefonálós. Én se hívok soha senkit csak azért, hogy megkérdezzem hogy van de ettől még érdekel, ha van bármi említésre méltó. Én inkább nem akarok zavarni, mert jómagam a gyakori hivogatást inkább zaklatónak érzem.

Nálatok megoldás lehet, hogy te hivogatod a nagyit kérdezgeted hogy van és mesélsz a gyerekről. Lehet hogy ezután ő is felbátorodik.

Vagy megmondod neki hogy nyugodtan hívjon gyakrabban mert a gyerek is szívesen telefonál vele vagy valami hasonló.

2023. ápr. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Legtöbbször mi keressük őt. Sokszor küldtünk képeket is. Általában egy lájk jelet küldött rá.

Azt is elmondtuk neki sokszor, hogy jöjjön, mert a kicsinek szüksége van rá, szeretnénk, ha ismernék egymást.

A férjemnek is rosszul esik, de ő valahogy könnyebben elengedi. Valószínűleg azért, mert ő ismeri az anyját, tudja milyen. Nekem nehezen megy. Én nagyon szerettem volna, ha jó kapcsolatot tudnak kialakítani a kicsivel.

2023. ápr. 21. 08:58
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Lehet, hogy nem akar zavarni benneteket, a kis csaladotokat. Annal rosszabb dolog nincs, amikor a nagyszülök valamelyike ratelepszik a gyereke csaladjara, legyen ott unoka, vagy eppen nem. Teret kell hagyni a fiataloknak, es mint irtad, ö is dolgozik meg, tehat el van foglalva. Ez nem azt jelenti, hogy nem szereti az unokat, vagy nem erdekli. Hivd meg többször, hogy jöjjön el egy kavera, vagy ebedre hozzatok hetvegere, es akkor többet lesz együtt az unokaval. A masik, hogy lehet, hogy a fiaval nem tul jo a kapcsolata, es emiatt ugy nez ki a szamodra, hogy az unokaja nem erdekli öt.
2023. ápr. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%

"Lehet, hogy nem akar zavarni benneteket, a kis csaladotokat. Annal rosszabb dolog nincs, amikor a nagyszülök valamelyike ratelepszik a gyereke csaladjara, legyen ott unoka, vagy eppen nem"



Jaj, hagyjuk már, az nem rátelepedés, ha egy nagymama néha megkérdezi, hogy van az unokája. És nem térhagyás, hogy amúgy soha meg nem kérdezné, szimpla érdektelenség.

2023. ápr. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!