Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szájpenésztől gombás fertőzés...

Szájpenésztől gombás fertőzés a testen?

Figyelt kérdés
Fehér a nyelve. Sokat szopik és nem tudta a védőnő eldönteni, hogy szájpenésze. Írattam fel rá ecsetelőt, de azt mondta a védőnő pár nap után, hogy már ne kenjem. Barna folt jelent meg a mellkasán, majd kezd egyre több helyen lenni. Olyan helyen van az összes folt, ahol éri a tej, amit kibukik a szájából. A gyerekorvos gombás fertőzésre gondol és kenem canesten+sudocrem keverékkel. Nem múlt el. Szerdán megyünk bőrgyógyászhoz. Volt valakinél ilyen? Mitől lett jobb? Szegénynek ma már a fülcimpája is csúnya.
2023. ápr. 28. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet ekcéma esetleg? A kisfiamnak is tök változó helyeken jött elő, kisebb foltokban. Az is hasonló lehet barnás, száraz bőrfoltok.
2023. ápr. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A testén nem száraz, csak eltér a bőrszíntől. Az egy fülén száraz. Képen nézte meg az orvos, az alapján mondta. Magánba viszem bőrdokihoz, mert másképp sokára látná szakember. Védőnő szerint a szájpenész nem terjed máshova. Hátha van valakinek tapasztalata. 2 hónapos a babám.
2023. ápr. 28. 14:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, kérlek írj majd mi volt, mert ugyanebben a cipőben vagyok. Eddig kentem sudocreammel (pelenkakiütés), szerdán mondta a védőnő, hogy gombás lett a popsija, kenjem canestennel. Szerintem semmit nem használt, sőt. Dokihoz csak hétfőn tudom vinni
2023. ápr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Írok majd. Mi is azért visszük bőrgyógyászhoz, mert a gyerekorvos csak találgat.
2023. ápr. 28. 16:01
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezt állapították meg: seborrheás dermatitisz. A szájpenésznek nincs köze hozzá, a koszmónak igen. Locoidos borax kenőcsöt írtak fel rá.
2023. máj. 3. 23:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm, hogy megírtad, remélem hamar rendbe jön a picur. Nálunk keddig kell használni egy neki kikevert krémet, ha nem segít, vissza kell menni
2023. máj. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!