Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Babámnak szájpenésze van....

Babámnak szájpenésze van. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
9 hónapos, alig van étvágya, már az egész szájában elterjedt. Az orvos egy gélt ajánlott rá. Kb 3-4 napja használom, de nem látok javulást. Nem igazán akarja a szájat se kinyitni, nagyon nehezen tudom bekenni neki rendesen. Két emberes munka(egyik lefogja, másik kinyitja a száját). Adnátok tanácsokat, hogy ilyenkor mit tehetek még? Mik a toltólistás ételek? Hogyan vegyem rá,hogy kinyissa a szájat?

2019. nov. 11. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig cici előtt kentem be a száját amikor már nyitotta volna. Igen két emberes munka, nem könnyű.

A szájpenész egy gomba, arra figyelj, hogy csak tiszta kézzel, törölgetés előtt és után is moss kezét. Minden cumit, üveget, rágókát fertőtleníts, ágyat, mindent.

Nem tudom milyen orvosod van, a szájpenészre a n. 1. A borax ecsetelő, ez gombaölő hatású szer, és mivel nyálkahártyán lévő gombáról van szó, dörzsöléssel lejön. Textil pelust kell kicsit a boraxba mártani, és azzal átdörzsölni a száját, napi 3x. Köztes időkben anaftin sprayjel fújni.

Géllel a büdös életbe nem fog lejönni, mert először a gombát kell levakarni és a tiszta száját ápolni egyéb gombaölő cuccal.


nekünk a két első fog kijövetele előtt lett szájpenészes.

2019. nov. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tápszeres volt, de már nem hajlandó meginni kb 2 hónapja. Németországban élünk, gélt írt rá, nem tudom kapható-e bóraxos ecsetelő.
2019. nov. 11. 13:54
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is volt, ugyanazt csináltuk, mint amit az első válaszoló írt.

Utálta a gyerek? Igen. Végig ordított? Igen. De elmúlt tőle a szájpenész? Igen.


Ezt meg kell szüntetni, le kell onnan szedni.

2019. nov. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Németországban nem biztos hogy kapsz boraxos terméket. Keress nisztatin tartalmú szert. Bár itt MO-n vényköteles. Sajnos sok helyen azt vallják nem kell kezelni pedig nagyon is. Fájdalmas betegség. Onnan tudom, hogy mikor a fiam elkapta lefertőzte az apját is. Illetve mivel ez egy emésztőrendszeren végigmenő gomba a végterméknél is gondot okozhat. Nem írod lány e vagy fiú. Lányoknál problémásabb mert a nemi szervet is csúnyán megtámadhatja a gomba ha nem kezelik. Mi canestent kaptunk rá. Nagyon vékonyan be kellett kenni a fenekét, majd várni míg felszívódik. Utána krém pelenka.
2019. nov. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kisfiú. Megpróbálok keresni vény nélküli terméket hátha.
2019. nov. 11. 14:16
 6/10 A kérdező kommentje:
A gélhez van egy kiskanál féleség,arra szolgál hogy lenyalja róla? Eddig kézzel kentem neki.
2019. nov. 11. 14:24
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Leírnád a gél nevét?


Glycerinum boraxatum, ez a becses neve amit mi itthon használunk. Több országban már valóban nem divat, mert nagy mennyiségű használatánál mérgező, de egy csepp a textil pelusra nem ártalmas.


[link]


Ezt olvasd el szerintem, és több internetes oldalt keress fel ami ezzel foglalkozik.


A kanál nem tudom mire való, esetleg próbáld meg azt, hogy textil pelusra teszed a gélt és úgy kend be. Az a lényeg, hogy addig kell dörzsölni, amíg a penész le nem jön a szájából. Ha csak a penészt kenegeted, attól nem fog a betegség megszűnni.

2019. nov. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nystaderm mundgel a neve.
2019. nov. 11. 14:59
 9/10 anonim ***** válasza:

Már a nevéből tudom hogy ebben van a másik hatóanyag, a nisztatin


Haaat, akkor kitartóan kenegesd úgy ahogy az orvos mondta

Próbáltam rakeresni de magyar nyelvű betegtajekoztato nincs, de abban is biztos le van írva hogy kell..

2019. nov. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Csak A mennyiséget írja, és hogy hányszor kell naponta.
2019. nov. 11. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!