Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mell gombás fertőzése esetén...

Mell gombás fertőzése esetén nektek milyen kenőcsöt/készítményt írtak fel? Mennyi idő alatt múlt el? Baba szájában nincs szájpenész de lehet megelőzésképpen boraxozni fogom.

Figyelt kérdés
Nekem a szopt tanácsadóm mondott egy krémet és a gombás fertőzés ellenére amit ő állapított meg, egy antibiotikum tartalmú krémet javasolt. Illetve még azt nem tudom ha én benyújtom az igényemet a nőgyógyásznál h ezt a krémet írja fel mert azt mondta a szopt tanácsadó, felírjae. Saját dokimhoz 1 hónapot kellett volna várni, így neten foglaltam időpontot és csak receptírás kategóriába.
2016. márc. 6. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:
canesten nekem csecsemőgondozó mondta még a koraszülött osztályon
2016. júl. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Most a melled gombás vagy a gyerek szája... :-)

omikral orungál

[link]

[link]

Malassezia furfur gomba napgomba



Nizoral korpásodás ellen 20mg/g sampon (ketokonazol hatóanyag)

Terbisil krém, Lamisil krém, Lamisil spray 10mg/g (terbinafin hatóanyag)

Lomexin 2% krém (fenticonazol hatóanyag)

Canesten krém, Canesten oldat, Candibene krém 100mg/g (klotrimazol hatóanyag)

Malassezia furfur

Pityrosporum ovale



[link]

Orális gombaellenes szerek, ideértve a ketokonazolt vagy a flukonazolt egy adagban, vagy a ketokonazolt hét napig, vagy az itrakonazol használható.

[link]

[link]

Ez sokat használt!

MYCOSYST 50 mg

Hatóanyaga a flukonazol

[link]


2 gyógyszer

100 mg itrakonazol kemény kapszulánként

2020. jan. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Természetesen ne szoptatáskor foglalkozz a gombával... A boraxátum is méreg, és az összes gyógyszer..
2020. jan. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!