Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisbabáknak hogyan jobb,...

A kisbabáknak hogyan jobb, hogy aludjanak? Csendben vagy legyen valami háttérzaj?

Figyelt kérdés
Úton van az első kisbaba, viszknt anyósommal nem egyezik a véleményünk. Szerintem a babát kell hagyni csendben aludni, hogy legyen kipihent, ne legyen nyűgős, anyósom szerint be kell legyen kapvsolva a tv, vagy akármi, hogy szokjon zajban aludni, hogy majd ne ijedjen meg ha valami zúg

2023. ápr. 28. 21:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Éjjel csend és sötét, semmi éjjeli fény és zaj. Abban igaza van, hogy meg kell tanulnia a háttérzaj ellenére is tudni aludni, viszont én úgy gondolom, hogy ez a nappali alvásokra vonatkozik. Olyankor én is csinálom a dolgom, nem vagyok csak azért csendben, mert alszanak. Az elejétől fogva így van, és emiatt nem is ébrednek fel minden kis zajra, alszanak mellette szépen. Viszont az éjjeli alvás az más, szerintem ott fontos, hogy olyan körülmények legyenek, amilyenek mellett felnőttként is alszik valaki.
2023. ápr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
Az én lányom síri csendben tudott csak elaludni bent. Viszont utána akár porszívózhattam is mellette, olyan mélyen aludt. De sokszor séta közben aludt el, akkor nem zavarta a kocsi nyiszegése, az autók hangja. Szerintem tv-t nem muszáj kapcsolni, de a nappaliban nyugodtan nézheted, mikor ő alszik.
2023. ápr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%
Éjjeli alvás mindenképpen csendben és sötétben, a nappali meg hát... Majd meglátod, mit igényel a babád. Én is így indultam neki, mint az első válaszoló, hogy rászoktatom a természetes zajokra, csak hát mikor a baba már huszadjára kelt fel a zajok miatt, csendben meg szépen aludt, akkor nyilván nem szivattam magam tovább. Volt nemrég egyébként egy ilyen kérdés, próbáld meg visszakeresni, ott is leírták, hogy a zajban alvás képessége egyéni habitus és idegrendszeri érés eredménye. Mindenesetre ha nappal tud egy pici alapzajban aludni majd a babád, örülj neki, könnyebb dolgod lesz vele hosszútávon.
2023. ápr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mint a 3-as.. tevékenykedtem a baba mellett de aztán egyre többször kelt fel a baba nagyobb zajra, hát onnantól nem szivattam magunkat én sem. Na nem lábujjhegyen járkáltam azért, de nem akkor pakoltam lábasokat, mikor a fal másik oldalán van a szobája és épp aludna..
2023. ápr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Majd ha megszületik kitapasztalod nálatok hogyan működik. Azért van ennyi eltérő "tuti recept", mert mindenkinek más vált be.

Éjjel mindenképp csend és sötét.

Nappal mi pici háttérzajt hagytunk, igazából beszélgethettünk is mellette. Ahogy nagyobb lett már nem működött. Mostmár a legkisebb neszre is fenn van vagy akár a semmire is megébred magától nappal. Ezért kendőben altatom már egy jó ideje nappal és úgy csinálom a halkabb házimunkát, így simán alszik.

Az a lényeg hogy nincs egységes igazság. Szépek az elvek meg elképzelések de a gyakorlat majd mindent felülír sajnos.

2023. ápr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal, ez nem szoktatás kérdése, ez egy buta tévhit. Eleinte a lányom jókat aludt zajban, de olyan 2 hónaposan elromlott valami, de nagyon durván. Még éjjel is, ha pisiltünk, inkább nem húztuk le a wc-t, csak fel ne keljen. Aztán 1 éves kora körül lett jobb, most 2 éves, ha elaludt, utána olyan mélyen alszik, hogy nyugodtan főzhetek, kipakolhatom a mosogatógépet (panelban lakunk), átaludta a múltkor, hogy a bentonfalat fúrta a szomszéd. Majd látjátok, hogy a ti babátoknak mire van igénye, de szerintem neki is joga van nyugiban és csendben aludni, ha ez megvalósítható.
2023. ápr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
Éjjel csend és sötét, nappal pink noise-t kapcsoltam (óceánhang), ha mondjuk hangosabb dolgot csináltunk, építkezés volt, vagy csak otthon volt már a nagytesó. A nagy meg nagyon erzekeny volt ejjel-nappal a vezetekben folyo viz hangjara, illetve arra, ha elmozdultam mellole… Vele a feherzajt csak kesobb probaltam, de nala is nagyon jo megoldas lett volna szerintem mar kicsikent.
2023. ápr. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%
Amugy a csebd es a sotet jobban tamogatja a melyalvast, a hatterzaj jobban “ebren tart”, felszinesebb, es kevesbe pihenteto ugy az alvas, de nappal ez nem annyira problema.
2023. ápr. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
Este nyilván sötetben és csendben, de nappal jobb ha nincs nagy csend,mondjuk ahol nem csak 1 gyerek van ott amúgy is esélytelen lenne, a babák meg hamar hozzászoknak az adott helyzethez.
2023. ápr. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 6ossal. Eleinte én us úgy voltam, zajongjanak mellette a rokonok, beszélgessünk, míg alszik, menjen a mosógép, stb...szokja meg, hogy nincs síri csend napkozben... Ez tökéletesen működött úgy 3 hónapos koráig, utána meg minden apro neszre felebredt, a melltartopantomat sem kapcsolattam be, miután elaludt, mert arra is felebredt...
2023. ápr. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!