Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Háttérzaj mellett (pl strandon...

Háttérzaj mellett (pl strandon) nem hallja ki a gyermekem a hangom, hallása pedig jo. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Pl itthon relative csendben, azt is hallja ha a háta mögött suttogok.

De pl meg se rebben, ha mondjuk a gondozo a csoport túlvégéből szolitja őt, vagy én kiabálok utcán utána,hogy ne menjen annyira előre.


Ugy tűnik, mintha abszolut nem "szűrne ki" sok hangbol egy ismerős hangot, nem is keresi annak forrását, nincs automatikus figyelemkoncentrácio benne relative "hangzavarban".


Itthon kb sosincs háttérzaj (tv vagy zene), ebben nőtt fel. Ez lehet a baj? Vagy hova vigyem ezzel?

3 éves lesz


2017. júl. 31. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Audiologiai vizsgalat lenne az elso lepes.
2017. júl. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez életkori dolog. HOgy nem akarja meghallani.

Fiam 3,5 évesen volt ilyen. Mondta az óvónő, hogy vigyük el hallásvizsgálatra (mert hiábas szól neki, mintha nem hallaná.már a többieket is elhalkítja, akkor se figyel a fiam). Tudtam, hogy nincs baj a hallásával. Otthon sokat megy a tévé, tehát ő hozzá van szokva a zajhoz, mégis. Ha szóltam, nem hallotta. De ha a 6. nem hallás után azt mondtam: "kérsz Kinder tojást?" (vagy gumimaci vagy bármi, amit szeret), azt egyből meghallotta... :-)


4 évesen már nem csinálta ezt.

2017. júl. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem is szelektíven hall. Tud suttogni, nagyrészt figyel rám, kipróbáltam már mindenhogy, ha eltakarom a számat akkor is érti, hogy "kérsz csokit?" Vagy "menjünk játszótérre?" De azt már mintha nem hallaná, hogy "nem szabad!" Vagy "gyere ide"...


2 éves kora óta ez van, még nem múlt el, 3 és fél éves.. szerintem nem vészes, én úgy érzem hall, és ha a smarties zörgését kell megtalálni, vagy a halkan zümmögő játékát dugom el, egész gyorsan megtalálja a hang forrását.

2017. júl. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A probléma forrása az, hogy a számára kellemetlent, "nem akarom"-ot nem veszi figyelembe.

Ha előre szalad és "nem hallja" visszahívásod, mondd nem túl hangosan: "gyere, kapsz csokit!"

Valószinű ezt jóval halkabban is meghallja, mint hívásod - és ezzel a doki szükségessége kiejtve.

2017. júl. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ő a csokit sem hallja ki..
2017. júl. 31. 09:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Figyelmetlen, ebben a korban normális.
2017. júl. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!