Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Probléma, vagy sajátosság? Az...

Probléma, vagy sajátosság? Az 5 hónapos babám folyton dobol a jobb lábával, mintha a ritmust verné, elég erősen.

Figyelt kérdés
2010. okt. 9. 19:14
 1/4 anonim válasza:
100%

Így nem nagyon tudom megállapítani nem is vagyok orvos, de szerintem ha nem mutatja ki, hogy fáj neki, akkor nem is fáj. Inkább sajátosság mintsem probléma.

Lehet, hogy nagy zenész vagy táncos lesz:D

2010. okt. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem még az újszülött osztályon mondta az egyik nővérke, hogy ha a baba rángatózik az normális, de amikor ütemesen rángatja valamelyik testrészét az idegrendszeri problémára utalhat. Nem akarlak megijeszteni, lehet hogy ez az igazság csak újszülöttekre érvényes, de azért kérdezd meg a védőnőtöket vagy a dokitokat erről.
2010. okt. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Úgy vettem észre mintha főleg izgalmi állapotban , amikor tetszik neki valami, vagy türelmetlen akkor csinálja.

Egyébbként az apuka énekes, a nagytata zenész:)).

Más baba nem csinál hasonlót?

2010. okt. 9. 21:29
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom, mikor nagyon sírt, felemelte a bal kezét, és ütemesen rázta. Nagyon meg voltam én is ijedve, és egyből az jutott eszembe, hogy biztos vmi idegrendszeri probléma. Olyan volt, mintha nem is tudná kontrollálni a mozgást, mintha rángatózna a keze. De csak a bal, és csak ha nagyon sírt.

Szóltam az apjának, de kiröhögött, hogy mit parázok fölöslegesen minden hülyeségért (neki már van 2 gyereke az előző házasságából, nekem első baba), nem kell mindent észrevenni.

Egyik napról a másikra abbahagyta, kb azzal egyidejűleg, ahogy a nagyon erős sírást is. Most 5 hónapos, de 3 hónapja nem volt olyan "torkaszakadtából üvöltés", mint addig. Akkor olt olyan, hogy annyira sírt, hogy azt hittem, meg fog fulladni, vagy elveszti az eszméletét, és olyankor rázta az öklét. Most ha sír, az kizárólag jelzés értékű, jelzás erősségű, és tényleg csak jelzésre is szolgál. És csak akkor szokott sírni, ha éjjel felkel enni, vagy ha elfáradt hason fekve (mert hátra még nem tud fordulni), de akkor is inkább csak nyöszörög.

Nem tudom, hogy az erős sírással volt-e összefüggésben, vagy valami életkori sajátosság volt, de hála Istennek elmúlt.

2010. okt. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!