Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyha a baba nagyon leizzad...

Hogyha a baba nagyon leizzad a kocsiba,es ugy szalltunk ki vele 100% hogy megfog fazni/beteg lesz? 8 honapos

Figyelt kérdés

2023. máj. 3. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Ugye tudod, hogy a vírusoktól/baktériumoktól lesz beteg? Ha ezeknek nincs kitéve, akkor nem fog megfázni. Ha ki van téve, akkor megfázhat, igen. Bár nyilván soha semmi sem 100% az életben, szóval ennyit erről.
2023. máj. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
2023-ban miért hiszik még mindig azt az emberek, hogy a megfázást/náthát a hideg okozza? Vírus okozza, amik tény, hogy a hidegben jobban tudnak terjedni, de nem maga a hideg okozza a megfázást
2023. máj. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

2-es, mert ostobak.

Nekem mar elfaradt az ujjam hatezerszer is begepelni ide, hogy NEM lehet a hidegtol megfazni, ilyen nincs, a bakterium, virus betegit meg.

En feladtam. Aki ennyire buta, meg is erdemli.

2023. máj. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Senki nem arrol beszel hogy a hidegtol fazik meg. Nagyon meleg volt es leizzadt,es ugy szalltunk ki a kocsibol h bejojjunk a hazba h csupa izzadt volt.
2023. máj. 3. 15:25
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon átfázik, könnyebben lesz beteg, de gondolom max 5 perc volt bevinni. Annyitól nem lesz baja.
2023. máj. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
A hidegtől hipotermiás lehet, nem náthás. De májusban már talán az sem...
2023. máj. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
11%
De okos itt mindenki. A vírusok terjedésének nagymértékben kedvez a hideg idő, főleg ha valakinek nedves a ruhája. Ezért van az, hogy ha valaki nem öltözik fel az megfazik, vírus okozza, de attól még a hideg miatt van, mert ha felöltözött volna nem nyalta volna be a vírust.
2023. máj. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom kivetted és bevitted a lakásba/házba. Ez max 10 perc volt. Annyi idő alatt akkor se fázik meg, ha direktbe fújod rá a hideg levegőt.

Én gyerekként meg kamaszként edzésekről jártam haza a csuromvizes ruhában, mert lusta voltam átöltözni (tudom undorító). Otthon lezuhanyoztam. Szinte soha nem voltam beteg, ha mégis, ehhez semmi köze nem volt.

Az se mindegy, mennyi valaki testhője kimelegedve. Pl ha valaki fut kint hűvös időben, és leizzad, nem fog megfázni, mert a folyamatos testmozgás melegen tartja, tehát ha a babád testhője a meleg üléstől magasabb lett, leizzadt, akkor abban a pillanatban, hogy kiemelted, a magas testhő még megvolt, és mire lecsökkent, már gondolom rég bevitted. Szóval ne aggódj, legközelebb adj rá kevesebb ruhát, mert az se egészséges, ha belefő az ülésbe.

2023. máj. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem, de az izzadást lehet nagy mértékben mérsékelni gyerekülésbe kapható izzadságelvezető betéttel. Nekünk tökre bejött.
2023. máj. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem lesz baja, nyugalom.

Nincs olyan rettentő hideg már kint.

Nem a 25+-ból vittétek a mínusz 5 fokba.

2023. máj. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!