Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi alapján tájékozódtatok...

Mi alapján tájékozódtatok kisfiú pelenkázásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy nem szabad egyáltalán húzogatni a fütyijüket, mert csak mikrorepedéseket okoz a bőrön, de anyósommal összevesztünk ezen, és sok ellentétes cikket találtam ezzel kapcsolatban, amikor linkelni akartam neki párat. Most a férjemet fűzögeti, hogy legalább fürdés közben kicsit húzgálja. Ti hogy döntöttetek, hogy hogy fogjátok csinálni, ha mindkettő variációt írják az interneten? (Anyósom nem érdekel, a férjemet akarom meggyőzni, hogy ne akarja húzogatni, de ketten mondunk neki kétfelét és az internet sem egyértelmű.)
2023. máj. 7. 21:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
33%
Bölcsödében dolgozom és pelenkázáskor pl egésznap mi nem huzogáljuk nekik.Este fürdésnél a vízbe hátrahuzogatod neki.Nem lesz semmi baja ha napi egyszer ez elvan végezve.
2023. máj. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiammal épp most jártuk meg a kórházat ezügyben. Sebész szakorvos határozottan tiltotta hogy 3 éves koráig piszkálva legyen. Élettanilag le van nekik tapadva, éppen azért hogy ne menjen alá semmi. Nagy valószínűséggel úgy sem tudod neki megmozdítani, tehát az első totál értelmetlen dolgot írt. Azt mondták nekem hogy ha 3 évesen sem mozdul neki, akkor kell orvoshoz fordulni vele. Én nagyon szeretem Novák Hunor nézeteit, ő is ír erről, érdemes elolvasni. Mindenesetre én azt vallom, nem szabad huzogatni neki.
2023. máj. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a védőnő és a gyerekorvos is egy véleményen van: nem kell húzogazni. Ha nem oldódik meg magától X éves koráig (már nem emlékszem, hogy mit mondtak) akkor kell vele foglalkozni, vagy ha a egyéb gond van vele.

Ez a legújabb ajánlás is. Férjem elfogadta ezt az álláspontot, nem kellett győzködni. A nagyik meg végképp nem szólnak bele hála az égnek.

2023. máj. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
5%
Oké itt mindenki okosabb de miért kell lepontozni? Gyerekpedagógus vagyok nekünk ezt így tanították.Azt meg hogy ki mit csinál egyéni saját döntése.
2023. máj. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
84%
Gyerekpedagógus? Kérlek mesélj még! Ilyen szakma nem létezik és ekkora badarságot sehol nem tanítanak. Hisz este kádban sem tudja hátrahúzni ha egyszerűen le van tapadva vagy esetleg teljesen szűk.
2023. máj. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg az idősebb korosztály még tanulhatta így, de akkor is vannak továbbképzések, el lehet olvasni a legújabb ajánlásokat a neten és nem kell leragadni a középkorban hanem lehet fejlődni a világgal.

A nővéremnek és nekem ugyan az a gyerekorvosunk és a vedőnőnk. Neki huszon éve még azt ajánlották, hogy tornáztassa a fiainak, nekem 1 éve azt, hogy nem szabad majd magától megoldódik.

2023. máj. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
84%
Életemben nem hallottam ilyemt hogy pelenkázásnál huzogassam a bőrt neki... Inkább örültem ha nem pisilt le és minnél gyorsabban le akartam tudni a pelenkázást mert üvöltött közben. A TE GYEREKED a TE döntéseid alapján neveld. Fürdésnél sem húzogatom, csak szépen lemosom neki.
2023. máj. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
48%
Születése óta csak fürdésnél húzom amennyit enged. Erőltetve nincs de tisztítani kell. 4 éves lesz és még részben le van tapadva. Azt mondták 7 éves koráig kell teljesen elválnia
2023. máj. 8. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Anyósom is pont ezt mondja, hogy fürdésnél húzogassam. Hogy az ő fiának is szűkülete volt, és ettől milyen jól megoldódott műtét nélkül. A férjem meg mondta tegnap este, hogy rohadtul fájt neki, amikor ezt csinálta és a mai napig szűkülete van, de nem zavarja sem őt, se a szexet semmiben, úgyhogy emiatt nem megy vele orvoshoz. Szerintem ez meggyőzte, hogy ne akarja ezt a saját gyerekének. Novák Hunort ismerem, ezzel kapcsolatban egyet is értek a cikkeivel. :) Köszi a válaszokat!
2023. máj. 8. 06:27
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem húzogatom. Csak ameddig enged hátrahúzom hogy megmossam. Nem erőltetve. Egyáltalán nem fáj neki. Ha nem mosod akkor meg begyulladhat. Na az fáj
2023. máj. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!