Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi alapján tájékozódtatok...

Mi alapján tájékozódtatok kisfiú pelenkázásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy nem szabad egyáltalán húzogatni a fütyijüket, mert csak mikrorepedéseket okoz a bőrön, de anyósommal összevesztünk ezen, és sok ellentétes cikket találtam ezzel kapcsolatban, amikor linkelni akartam neki párat. Most a férjemet fűzögeti, hogy legalább fürdés közben kicsit húzgálja. Ti hogy döntöttetek, hogy hogy fogjátok csinálni, ha mindkettő variációt írják az interneten? (Anyósom nem érdekel, a férjemet akarom meggyőzni, hogy ne akarja húzogatni, de ketten mondunk neki kétfelét és az internet sem egyértelmű.)
2023. máj. 7. 21:53
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Te jó ég, ilyen gyakori a probléma a kisfiúkkal? A lányomnak még az életben nem volt gond a puncijával.
2023. máj. 8. 14:56
 22/27 anonim ***** válasza:
55%

A fiam lassan 3 éves, soha nem piszkáltam, nem húztam hátra még annyira sem amennyire engedi. Minden nap fürdik, kaki után megmosom és nem csak popsitőrlövel maszatolok (ha úton vagyunk akkor nyilván popsitörlő). Nem gyulladt be neki, nem büdös, nincs semmi problémája.

Nem tudom, hogy mitől függ ez a gyulladás dolog....a környező anyukák fiainak sem volt eddig gond vele.

2023. máj. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

1 hónapos státuszon a doktornő hátrahúzta neki és azt mondta, hogy húzzam hátra én is napi 1x, amennyire engedi, különben hogy tisztítom? Túrós lesz. Fél éves státuszon a védőnő hátrahúzta neki, mármint amennyire engedte a bőr, és szinte rámförmedt, hogy nem szoktam minden pelenkázásnál tornáztatni? Mert be van neki szűkülve. Mondtam, hogy nem, a dokinéni napi 1-et mondott.

1 éves státuszon megint megnézte a védőnő, azt mondta, 2 éves korára teljesen fel fog jönni. Persze ugyanolyan, mint volt.

2 éves státuszon az új védőnő szintén azt mondta,hogy tornáztatni kell, ha piros lesz, kamillázni. Aztán ha 6 éves koráig nem jön fel, akkor a doki ír fel krémet, aztán felrántja neki.

Most 2 és fél éves a fiam, 2 hete úgy begyulladt neki, ahogy az előzőekben írták: antibiotikumos krémmel kellett kenni, 2 napig sikítva sírt pisilés közben, aztán 2 napig már "csak" fel-alá szaladgált a lakásban, ha pisilni kellett, miközben azt hajtogatta, hogy "valami fáj, valami fáj" . Aztán szerencsére helyrejött. De ugyanolyan szűk neki, mint ahogy született. És még mindig fingom nincs, mivel teszek jót és mitől gyulladt be.

2023. máj. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon belefáradtam a vitába, szóval csak annyit tennék hozzá, hogy az öntisztuló hüvelyt se kezditek el kimosni, csak mert gyulladása volt a kislánynak. Ja gyulladása lett, megesik. Ettől még tornásztatni meg tisztítani felesleges, és a mikrorepedések miatt veszélyes.

Az én fütyi tornásztatott, napinta hártahúzva tisztított ferjemnek műteni kellett a nemiszervét, gyulladások voltak stb. Az én 3 éves fiamnak sose tornásztattuk, se tisztítottuk, nem büdös, nem gyulladt mint ahogy a nők hüvelye sem az. Ha belekerül valami, akkor megeshet a gyulladás akkor is ha hátra van húzva. De én befejeztem a vitát, majd a kérdező eldönti mit akar és akármi is lesz ő viseli a következményeket, nem mi.

2023. máj. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
52%
Hát szupi fiad van. Én volt hogy este éreztem rajta a pisi szagot neki. Mondjum én mosom is ezért vehetem észre. Ha nincs erőltetve akkor nem lesznek rajta repedések. Valószínű a férjednek meg nem csak tisztítás miatt lett hátra húzva hanem le lett rángatva, erőltetve lett. Mivel akkoriban még az volt a módi.
2023. máj. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
65%

Én is mosom, csak nem belül. Nem büdös neki.


Illetve az orvos által említett módszerrel előre felé, kinyomom az extra szmegmát.


Nekem ez amúgy olyan rosszul esik. A mai legfrissebb ajánlás hogy ne piszkáld, elolvastam egy csomó véleményt és szakirodalmat, és választottam. Most meg azt sugallod hogy én nem mosdatom a gyerekem. Sírni tudnék az ilyen válaszokon. Rossz anyának állítotok be, mintha nem lenne nálunk napi fürdés és tisztálkodás.


Majd a kérdező eldönti mit akar mivel nem egy irány van. Én az egyiket követem, te a másikat, de ilyeneket írtok hogy "csak addig makog" meg egyéb passzív aggresszív dolgot.


Mindegy hagyom ezt a kérdést, remélem a kérdező bármelyik módot is választja, az lesz számukra a megfelelő, és semmi probléma nem lesz.

2023. máj. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Én veled értek egyet 26-os. Nekem az ajánlások nélkül is az volt az ösztönös megérzésem, hogy nem akarom neki felhúzni csak fürdéskor sem és csak finoman sem. Ha ül egy kád vízben fél órát, úgyis befolyik amúgy oda a víz, a pisit az is ki tudja mosni. De a vizelet amúgy is steril, annak nem kéne fertőzést okoznia. Majd meglátom, hogy működni fog - e így. Ha folyton be fog gyulladni neki és semmi más okot nem találunk, hogy miért, akkor lehet, hogy újraértékelek, de hátha velünk nem lesz ilyen. :)
2023. máj. 9. 11:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!