Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos babám nem baj ha...

14 hónapos babám nem baj ha nem megy egyedül ?

Figyelt kérdés

Hello. 14 hónapos gyönyörű és egészséges kislányom kb egy hete elindult egyedül. 8 lépést tett meg. Azóta egy lépést sem mer megtenni egyedül pedig megtapsoltam, megdicsértem , örültem neki, nem esett el ,tehát nem hinném hogy megijedt . Szerintetek ez nem baj??


A másik kérdésem az lenne hogy miért nem igazán beszél ?

Mármint a nagyobb lányom erre az időre már elég sok mindent mondott . Ő két éves kora előtt már mondatokban beszélt idegen számára is érthetően .

De a kisbabám egyelőre mindenkit mamának hív, mondja Hogy kell, vau-vau, miau, huhog(baglyot utánoz) mondja hogy baba , pápá, és mellé integet is , mondja hogy cicc .. és ennyi. Vagy én vagyok elégtelen ?


2023. máj. 7. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen,te vagy elégedetlen. Olvass utána mit mikor kell csinálnia. Semmivel nincs jelenleg lemaradva.
2023. máj. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis baj. Járni 18 hónapos koráig kell. Beszélni meg 5 szót másfél évesen.
2023. máj. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy nem jár egyedül? Máshogy igen?


Egyébként te vagy elégedetlen. Két dolgot felejtesz el: 1. A gyerekek nem egyformák (nem, a tesók sem, de még az egypetéjű ikrek sem), 2. Nem hasonlítgatjuk a gyerekünket más gyerekhez (nem, még a tesójához sem, vagy inkább hozzá pláne nem)

2023. máj. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A lányom eleve 14 hónaposan indult el..

Nincs lemaradva.

Ami fontos, hogy NE fogd a kezét! Hagyd szépen "magára". Ezt sajnos neki egyedül kell megtanulnia.


Beszéddel is ráér még.


Nyugi. Ne hasonlítgasd.

2023. máj. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amiket csinált, teljesen jók a korához képest. Elindulnia 18 hónapos korig kell. Még testvéreket sem szabad egymáshoz hasonlítani, minden gyerek a saját ütemében fejlődik. Nincs két egyforma gyerek.
2023. máj. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj,a 13 honapos fiam csak kapaszkodva megy.all,de nem mozdul.ha megis azonnal leul.kos batortalan még.ráer elindulni.
2023. máj. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A fiam jövő héten lesz 1 éves, nem mond semmit. Max annyit, hogy Te. Azon kívül tényleg semmit. Nekem fura, mert a tesója ennyi idősen már nagyon sok szót mondott, állatokat utánozott. De ebből is látszik, hogy nincs 2 egyforma gyerek. A lányom jó evő volt, a fiam nem az. Ettől függetlenül mindketten egészségesek, jól fejlődnek, minden a legnagyobb rendben velük. Csak nem egyformák.

Ne stresszelj ezen.

2023. máj. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a megnyugtató válaszokat .

Büszke vagyok a kislányomra , és megpróbálok nem rá görcsölni a dolgokra. Tényleg köszi mindenkinek!

2023. máj. 8. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!