Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejtermékek bevezetésénél...

Tejtermékek bevezetésénél milyen sorrendben vezettétek be, mennyi hónaposan és hogyan a következőket (túró, joghurt, tej, tejföl, sajt, és még a tojás fehérjét)?

Figyelt kérdés
A babám 10,5hós egyenlőre csak tojás sárgáját kapott. Hogy csináljam? Minden megoldás érdekel. A családban nem volt semmi probléma a tej miatt. a válaszokat előre is köszi.
2010. okt. 10. 10:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem a dokkinő mondta, hogy most már elkezdhetem bevezetni őket. (9 hónapos). Először a túrót és a sajtot javasolta. Azt mondta ezeket a főzelékébe bele lehet rakni. Most jön majd a joghurt, abból is a natúr, valamilyen gyümölccsel. A többi meg ráér 1 éves kora után.
2010. okt. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem tejfehérje allergiás volt a lányom, és a köv. sorrendben vezettük be (persze mindent sokkal később, mint egészséges gyereknél):

margarin és más tejport tartalmazó ételek (kekszek és felvágottak és még sok minden tartalmaz tejport, ebből is először a sovány, majd a zsíros tejport tartalmazókat), sajt (trappista), tejföl, túró, joghurt, tejszín, tej. (Kefírt nem nagyon eszünk, de azt a joghurt előtt már lehetett volna)


Ez a sorrend a tejfehérje "feldolgozottsága" szerint van, tehát a leginkább "megerjesztettől" a kevésbé felé, illetve, hogy menny fehérjét tartalmaz az adott termék, mert pl. a tejföl legnagyobb része zsír, míg a joghurt összetevői között a "tej" nagyobb százalékban van jelen.


Persze ha nincs gond nálatok, akkor nem kell ennyire szigorúnak lenni, nálunk tele a család allergiással...


Jó egészséget a babádnak!

2010. okt. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

7,5 hónaposan elcsent a kezemből egy darab sajtot, utána párszor reszeltem a főzelékébe. Aztán elkezdtem natúr joghurttal behabarni a főzelékeket, és kapott túrót is gyümölccsel keverve (8 hónaposan).

10 hónaposan kapott először tejfölt - főzeléket ezzel habartam, vagy rakott zöldséget csináltam.

1 éves múlt, nemrég kapott először tejbegrízt rendes tejből, és főztem tejszínes-tárkonyos levest is, amiből evett. Inni még tápszert és tejitalt kap, egyelőre nem adok még tejet neki.

2010. okt. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!