Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a tejtermékektől (joghurt,...

Ha a tejtermékektől (joghurt, túró, sajt, tejföl) nincs baja a babámnak, akkor a nem HA-s tápszertől sem lehet, ugye?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 10:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy baja lenne tőle, ha a tejtermékeket bírja. Bár az én 8 hónapos babámat meghajtotta a tejtermék, a nem HA-s tápszertől meg nincs baja. Szóval nem egyenesen arányos, de szerintem nem lesz baj. Főleg, ha elmúlt már 6 hónapos.
2010. dec. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, igen, elmúlt már 6 hónapos, mindjárt 1 éves lesz, ezért is fordult meg a fejemben, hogy esetleg megpróbálkozok a sima tápszerrel. Várok még válaszokat!:)
2010. dec. 7. 10:27
 3/17 anonim ***** válasza:

Sima tápszert is kaphat újszülöttkortól fogva, már rég kimutatták, hogy a HA-s tápszer se előzi meg jobban az allergiát, mint a sima. Amúgy mindkettő tehéntej alapú, csak a HA-sban jobban részekre bontják a fehérjéket (ezáltal az íze viszont rosszabb lesz). A joghut, túró, sajt, tejföl százszor jobban allergizál, mint a csecsemőtápszer, mert abba benne marad a kazein (picik számára jó ideig nem vagy nehezen emészthető tejfehérje), és az ásványi anyag tartalma is eltér az anyatejétől, meghaladja jóval, ezért feleslegesen leterheli a baba veséjét, máját. De kb. 8-9 hónapos kortól ez nem jelent veszélyt, bár ma 1 éves kor előtt sokan nem szívesen ajánlják a tejtermékeket.

Mondjuk az se halt bele régen, aki születésétől felestejen nőtt fel, vagy kecsketejen, ismerek ilyeneket, hírből sem ismerik az asztmát és allergiát.

2010. dec. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Szió. Van egy 15 éves lányom, 10 hónaposan kapott először tehéntejet, azt is a fittnes tipust felvizezve és nem minden nap. Anyatejes baba volt egy éves koráig. kb.1ill.másfél éves kora óta ekcémás. A tehéntejtől valószínü. Kicsifiam most 11 hónapos, szintén anyatejes, de 8 hós kora óta vacsira ha-s tápit kap. Nem váltom le másfél éves koráig. Minek? Ezt szereti. Tehéntejet 3 éves korig nem adok neki lehetőleg, így tervezem! Vannak gyermektejitalok, milupa stb.. és szerintem ne cseréld le még a ha-s tápit. A Jogik és túró, sajt ezek savanyított tejkészítmények, ezek mehetnek a babóknak. Én pl.natúr v.babajogit adok neki, esetleg túróval a jogit. Remélem nem tűntem túl oktondinak. De szerintem még ne válts. Nem lesz baja a ha-tól!
2010. dec. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

édesanyám vidéken nőtt fel, nagyinak nem volt sok teje, négy hónapos korától tehéntejet kapott. Sokáig nem tudta, hogy allergiás a tejre, azt sem hogy az allergia mikor alakult ki nála. Ha a kávéjába tesz egy korty tejet,már az is meghajtja, de pl. ha komplettával issza, attól nincs baja (pedig az is tehéntej alapú por). Ugyanez áll a savanyított tejtermékekre: kis mennyiségben nincs baja a tejföltől,túrótól, de normál állapotban a tej azonnal drasztikusan meghajtja.


Én a babámnak egy éves koráig mindenképpen HA tápszert adok, addig az orvos is felírja. Amúgy eszik már joghurtot és túrót néha, de csak egy-két kanállal keverek a gyümölcséhez heti 3-4 alkalommal. Mivel a HA-ban jobban fel van bontva a tej, könnyebben megemészti. Utána is baba tejitalt szándékozom adni neki minimum másfél-két éves koráig. Végül is jobb félni mint megijedni.

2010. dec. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, úgy döntöttem, maradunk egyelőre a HA-nál.
2010. dec. 7. 22:16
 7/17 anonim ***** válasza:

A laktózérzékenység az orvosilag nem allergia, hanem emésztési rendellenesség (az emberek jelentős része érzékeny rá, a tejcukorra, őket hajtja meg a tej). Az ekcéma viszont tényleg lehet korai tehéntej hatástól (de mástól is), mondjuk hajlam is szükséges hozzá.

Akik ténylegesen tejallergiától szenvednek, az HA-s tápszert sem ihat, csak pl. szójafehérje alapút (Milupa SOM, Humana SL, ezek nem tehéntejből készülnek).

2010. dec. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
11:25-ös vagyok. Nekem van a nagylányom aki ekcémás és a pici fiam, akinél szintén jelentkezett az ekcéma. Pár napja jelentkezett, pici foltban a karján, azt hittem csak valami szárazfolt. Kapott rá krémet és a ha-s tápit kell innia 3 éves koráig. Most még szereti, remélem később is fogja :(
2010. dec. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Sajnálom!:( Aranyos vagy, hogy megírtad. Végülis én is úgy döntöttem, hogy maradunk egyelőre a HA-s tápszernél, csak az orvos értetlenkedik egy kicsit, de ez már az ő dolga, a lényeg, hogy felírja. Én is azt gonolom, hogy jobb félni, mint megijedni. Minden jót nektek, jó egészséget a két kicsinek, és persze neked is!
2010. dec. 9. 23:05
 10/17 anonim ***** válasza:
Köszönöm! :) és viszont kívánok én is minden jót nektek! Azt véletlenül nem tudod, hogy 1 éves kor után is felírhatja a tápszert a gyerekorvos, mondjuk a mi esetünkben, hogy ekcémás foltja lett? Mert azért így majdnem egy ezressel olcsóbb. Mi a humana ha 2-öt esszük-isszuk! :)
2010. dec. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!