Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az én babám miért eszik...

Az én babám miért eszik kevesebbet mint az átlag?

Figyelt kérdés

Kisebb a súlya is, alig nő, viszont olyan aktív és erős..mindent csinál amit egy átlag 8 hónaposnak kell (kapaszkodva áll, mászik). Én sem vagyok egy telt alkat.

Néztem mennyit esznek a 8 hósak, hát nagyot neztem, egyszerre 2 deci főzi többször is.. az enyém annyit nem eszik, de tejmennyiséget sem iszik meg annyit. Egyébként adok folyadékot napközben neki, nincs kiszáradva, kutacs sincs beesve. Csak azt nem tudom az enyém miért csak ekkora baba? Egyébkén 70 centi, majdnem 7 és fél kg



2023. máj. 12. 11:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
3 éves lányom sem eszik meg két deci főzeléket :D
2023. máj. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mit szólnál, ha NEKED kellene annyit enni, mint a szomszéd kétméteres kömüvesnek?

Az emberek nem normára készülnek, ha a babád jól fejlödik, jókedvü, egészséges, akkor örülj neki.

Másrészt az ilyen postok többsége nem igaz, csak be akarja bizonyítani a szülö, hogy ö meg a gyereke mindenkinél jobb

2023. máj. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%

Az hogy kinek mennyi ételre van szüksége az teljesen személyfüggő. Akinek gyors az anyagcserélye az lehet hogy háromszor annyit is megeszik mint a te babád mert neki az a normális de valakinek meg hez ha csak feleannyit.


Amúgy abban is van igazság amit a második válaszoló írt az ilyen postokról.

2023. máj. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvassa az ajánlásokat🤷‍♀️

Nyugi, tudja ő, mennyi tápanyagra van szüksége.

2023. máj. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Bogica0616 ***** válasza:
87%
A lányom 8 hónaposan, nagyából 210 mili tápszert ivott meg 7-8 alkalommal mellé főzelék és társait is megette. A mai napig többször eszik, mint én és többet is mint én. Most már 7 éves nincs elhízva, de magasabb, mint az átlag. . Minden baba és gyerek más. A tiéd keveset eszik átlagos súlyú és magasságú. Nincs vele semmi gond.
2023. máj. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi. A dokink megkerdezte h mennyit eszik, mennyi tejet iszik, aztán a tejre azt mondta h nagyon kevés az a 140. Hát erőszakkal nem nyomhatok le többet a torkán 🤣 napi fél liter folyadéka megvan, nincs kiszáradva sem, jó a turgora is. Most utána olvastam, erre látom mennyit mondanak. Hát énn se tudok annyit enni mint a 2 méteres kőműves, az biztos :D
2023. máj. 12. 12:21
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 1 éves, életében nem evett meg 2 dl főzeléket. Ellenben a nővére ennyi idősen a 250 grammos főzelék után letolt egy babajoghurtot vagy egy gyümölcs pürét. Nem egyformák a babák. Ha szépen fejlődik, gyarapszik, akkor neki elég ennyi.
2023. máj. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Majd mondom a babámnak h olvassa már el az ajánlásokat legyen kedves 😃🤪
2023. máj. 12. 12:22
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi neked is a választ :) 7
2023. máj. 12. 12:27
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos csak a sablon ajánlásokat szajkózza. Nem baj az, hogy a gyereked ettől eltér. Én soha az életben nem mértem, mennyit eszik. Fogalmam sincs, de nem is lényeges, mert jól fejlődik, státuszokon jó a súlya, a percentilise rendben van. Ez a lényeg, nem az, hány gramm kaja megy bele egy étkezésre
2023. máj. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!