Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől van az, hogy a babám...

Mitől van az, hogy a babám sokkal sokkal kevesebbet eszik, mint az ilyen korú babák általában, és mégis napi átlag 3, azaz három széklet van, ráadásul rendes mennyiség, nem csak olyan kicsike?

Figyelt kérdés
Nem is értem, hogy a babámban ugyan mitől termelődik ez a sok kaki, amikor olyan keveset eszik. Napi max 600 ml. tápszer + fél üveg szilárd kajcsi az adagunk. Látom, hogy mások inkább arra panaszkodnak, hogy a babájuk három-négy napig nem kakil, pedig eszik rendesen. Az is igaz, hogy a kisbabám (hét és fél hónapos) kicsit kevesebb is súlyban, mint a kortársai. Éppcsak több mint hét kg. Lehet ez anyagcserezavar és a szervezete nem tudja feldolgozni a táplálékot, hanem csak átfut rajta, vagy teljesen normális ez így?
2008. szept. 23. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mióta eszik szilárd ételt, de szerintem abból kéne többet enni, és kevesebb tápszert.

Én 4 hónaposan kezdtem kanállal etetni a kisifam,(most 8 hónapos), de 7 hónaposan már csak este, éjjel, és reggel evett tápszert. Tízórait nem mindíg eszik, de ebédre, uzsira, vacsira mindíg szilárd kaját adok neki.

Szerintem a tápszertől van sok kakija.

2008. szept. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy napi kétszer eszik még gyümölcsöt, de nagyon kis mennyiséget. Sajnos nagyon oda van a tápszerért, egyszerűen nem fogad el több szilárd kajcsit. Próbáltam erőltetni, de egyszerűen csak hiszti van belőle. A banánt pl. imádja, de néhány kanál után abból is elege van, és tápszert követel, pedig már öt és fél hónapos kora óta próbálkozunk szilárd kajákkal. Igazándiból az aggaszt, hogy mintha nem épülne be a szervezetbe, csak átmenne rajta, bár a kaki azért normálisnak látszódik, tehát mégiscsak történik valami azzal a kajcsival odabent.
2008. szept. 23. 17:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Megint az első vagyok.

Nemrég nekünk is volt olyan időszak, hogy nem akart enni annyit mint előtte, akkor én is több tápszert adtam neki. És akkor ő is többet kakilt, és hígabbat.

Nem tudom milyen szilárd kajákat próbáltál, az én kisfiam szereti a tejpépet, most már adok neki Danonino-t is, és üveges bébiételt is eszik.

Sok sikert!

2008. szept. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia,az Én kislányom 8 hónapos,Én is ezen aggódom,mert az Én kislányom igaz fordítva mint a Tied de ugyan ez van!Ő több szilárd ételt és kevesebb tápszert fogyaszt,naponta 5 etetem.De 3-5 kakis pelenka van,én voltam vele orvosnál és azt mondta nincs semmi baja az a lényeg,hogy ne legyen nyákos a kakija!Az Ő súlya 7080.Remélem megtudtalak nyugtatni,de vidd el orvoshoz!
2008. szept. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Végül mi volt? Nekem is ez a problémám! Megköszönném ha válaszoltok :)
2023. máj. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!