Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldal szerint miért ér...

A baloldal szerint miért ér kevesebbet a munkám, ha átlag havi 100-120 órát túlórázok, és emiatt jobban keresek?

Figyelt kérdés
Azt a magyarázatot szoktam hallani, hogy csak az x bér feletti kereset után van magasabb adó a több kulcsos adórendszerben, az alatt ugyan annyi, de ez nekem pont a túlóráimat érinti! A környezetem többsége kegyetlen magas óraszámban túlórázik, hogy egy picit jobban éljen, rengetegen 12-14 órákat dolgoznak egy nap, hogy jobb anyagi biztonságban tudja felnevelni a gyerekét, sokan havi 30-40 ezer forintért hatalmas felelősségeket vállalnak, nevetséges plusz összegekért akár hajnali 3 kor is felhívnak minket, ha gond van! Emellett a másik embernek kiesik a kezéből a villáskulcs, amikor vége a műszaknak, nem hajlandó felelősséget vállalni, mert az túl nagy teher lenne számára, nem hajlandó plusz kiegészítő pénzért túlórát vállalni, helyette hazamegy megbontja a sörét betesped a tv elé és elkezdi anyázni azokat, akik picit is törekszenek arra, hogy jobb keresetük legyen, és követelik a nagyobb fizetést a mi kárunkra! Tényleg kevesebbet ér az a munka, amit én pluszban dolgozok hozzá képest? Tényleg még ennél a nevetséges összegnél is kevesebbet ér pluszban az, hogy felelősséget kell vállalnom, és rajtam csapódik le minden? Ha ő nem végez megfelelő munkát én meg igen, akkor is engem vesznek elő! Hol itt az igazság??

2016. júl. 15. 14:13
1 2 3
 1/22 tetro ***** válasza:
100%

Mi folyik itt Gyöngyösön?

Szerintem is amugy a többkulcsos adó ellen a legföbb érv, hogy nem ösztönöz több munkára. De ha megfelelöen sávos lenne akkor müködhet jól is.

2016. júl. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%

A progresszív adórendszer lényege az, hogy a tisztességes élethez tartozó jövedelem alacsony kulccsal adózzon, az afeletti pedig magasabbal.


Sőt régen volt adójóváírás is, ami azt jelentette, hogy évente 800.000Ft-ot adómentesen kereshettél meg. Most ilyen nincs.


Tehát a te logikád szerint visszakérdezve:

A jobboldal szerint miért ér kevesebbet a munkám, mivel megszüntették az adójóváírást,ezért kevesebbet keresek?

2016. júl. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%
És téged miért nem az zavar inkább, hogy meg kell döglened a rengeteg munkában, hogy normálisan megélj?
2016. júl. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
74%

Ez szerintem is ellentmondásos a több kulcsos adórendszerben.

Emellett az is tény, hogy a magyar órabérért dolgozó emberekből viszonylag kevés van az országban, alacsony óra bérű rengeteget túlórázó emberből viszont én is úgy vettem észre, hogy elég sok, így többségében ehhez hasonló esetekben szedik be a plusz adót a több kulcsos adórendszerben.

És senkinek ne legyen kétsége afelől, hogy a tényleges magas keresetű emberek többsége talál rá módot, hogy ne kelljen több adót fizetni, pl már most is rengetegen kapják x összeg felett feketén a fizetésüket, a vállalkozók direkt nagyon alacsony profitra hozzák ki a cégüket stb, így leginkább nem azokat érinti, akik tényleg sokat keresnek, hanem azokat akik sokat dolgoznak.

2016. júl. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom, hogy ez miért kifejezetten baloldali dolog. Ami 2010 és azelőtt volt, azt valóban a baloldaliak csinálták, de nem hiszem, hogy azért, mert ők baloldaliak.


Sajnos tényleg botrányos volt a többkulcsos adó. Nem utasítom el élből ezt az adózást, de azért valljuk be, kicsit érdekesek voltak a határok:

- 1,7 millió forint éves jövedelemig (kb. havi 140 ezer forint bruttó) 18%-os SZJA,

- efölötti részre már 36%-os.

(Wikipédia alapján)


Tehát az akkori vezetés komolyan azt gondolta, hogy a 140 ezer forint az valami kiemelkedő bérezés, és afölött adózzak duplán! Ez tényleg felháborító, és így nem lehet fenntartani a progresszív adózást. Csak gondoljunk bele, manapság már a minimálbér van ennek a közelében, és valakik szerint ez már olyan jó, hogy van miből adóznom.


Na, ezért nem támogatom itt Magyarországon a progresszív adózást, mert egyesek nem élnek a realitásban, és a létminimumnál húznák meg a határt. Ha mondjuk lenne 2-3 kulcs, és a határok is kicsit életszerűbben lennének meghúzva, támogatnám is, de szerintem ez itt rövidtávon nem fog előfordulni.


Sokan támadják a jelenlegi kormányt, hogy az egykulcsos SZJA-val a "gazdagokat támogatja", hát nem tudom, havi bruttó 140 ezer forint nem a "gazdag" kategória. És sem szeretem a kormányt, de feleslegesnek érzem minden intézkedésükbe belekötni.

2016. júl. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

14:23

De nagyon zavar, hogy rengeteget kell túlóráznom, ahhoz, hogy el tudjam tartani a családom, de erre az a megoldásod, hogy még több adót kelljen fizetnem a túlóráim után? Akkor még inkább agyon kell dllgoznom magam, hogy a családomnak fenntartsam ezt az élet színvonalat!

2016. júl. 15. 14:30
 7/22 anonim ***** válasza:
63%

"Azt a magyarázatot szoktam hallani, hogy csak az x bér feletti kereset után van magasabb adó"


Ez nem magyarázat, így működik a progresszív adózás!


"az alatt ugyan annyi, de ez nekem pont a túlóráimat érinti!"


Nem tudom mi a szakmád, de jövőbe is látsz vele? Honnan tudod, hogy azok a mocskosrohadtbaloldlaik pont úgy szabnák meg egy új többkulcsos adó sávjait, hogy az neked rossz legyen?


"A környezetem többsége kegyetlen magas óraszámban túlórázik, hogy egy picit jobban éljen, rengetegen 12-14 órákat"


Nem tartozik szorosan a kérdéshez, de a túlórázást én szigorúan korlátoznám! Egyrészt kicsinálja a mukavállalót, másrészt kizsákmányolhatóvá teszi, hiszen bármikor berendelheti a főnök és mondhatja, hogy "túlórázz már önként, különben mehetsz máshová" harmadrészt az álláskeresők esélyeit is rontja, így pedig közvetve az államnak is rossz.


" Emellett a másik embernek kiesik a kezéből a villáskulcs, amikor vége a műszaknak, nem hajlandó felelősséget vállalni, mert az túl nagy teher lenne számára, nem hajlandó plusz kiegészítő pénzért túlórát vállalni, helyette hazamegy megbontja a sörét betesped a tv elé"


Pont leírod, hogy miért rossz a túlóra, mert te bezzeg elvárnád, hogy mindenki dolgozzon látástól vakulásig, és aki nem hajlandó az minimum tesped, elvágzi a munkáját? Igen? Akkor neked semmi közöd hozzá, ha ő nem akarja önként lógó belűre dolgozni magát.


"Tényleg kevesebbet ér az a munka, amit én pluszban dolgozok hozzá képest? Tényleg még ennél a nevetséges összegnél is kevesebbet ér pluszban az, hogy felelősséget kell vállalnom, és rajtam csapódik le minden? Ha ő nem végez megfelelő munkát én meg igen, akkor is engem vesznek elő! Hol itt az igazság??"


Hogy jutottunk el ide? Amúgy az igazság: Frusztrált Fideszes vagy, aki most büfizett egy jót!

2016. júl. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
72%

ma 14:33

Szerintem nem azzal van a baj, hogy más ember nem túlórázik, hanem a hangsúly azon van, hogy a túlórázó megsarcolásában látja a magasabb bérének a lehetőségét!


A nem lehet tudni hol húznák meg a határt, arra viszont annyit tudok csak mondani, mint előtted szóló is mondta, régen is nagyon alacsonyan volt meghúzva, és ismét az lenne, hiszen az ország közel fele minimálbérért dolgozik, ezeknek az embereknek az adó kiesésének a kompenzálásához kb mindenkinek plusz terhet kell vállalnia aki nem éhezik! Szó sincs jó kereset plusz adóztatásáról, ha csak a jó kereset lenne pluszban adóztatva, akkor kb max 200 ezer embertől lehetne plusz adót beszedni, az összes többi ember meg jobbal követelné, hogy ő is kedvezményt kapjon, ha a minimálbéres kedvezményt kap!

2016. júl. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

14:33 miért lennék fusztrált fideszes?

Az utolsót úgy látom nem értetted! A baloldal folyton azzal jön, ha felmerül a több kulcsos adó, hogy 1) ezzel a gazdag emberek terhei nőnének -ez nem igaz 2) hogy a nyugati országokban is több kulcsos adó rendszer van - tudod mennyivel keres többet nyugaton a műszakvezető, mint a beosztottjai? Kb másfél -2x annyit, ez az arány tudod mennyi mo-n? Legtöbb csoport vezető kb 20-30 ezerrel keres többet mint az, aki semmilyen felelősséget nem vállal, és a több kulcsos adórendszer még ezt is megsarcolná!

2016. júl. 15. 14:47
 10/22 anonim ***** válasza:
92%

éves szinten max. 300 órát túlórázhatsz, ennél többet törvényileg tilos.


ha te havi 100-120 órát túlórázol (és ki is fizetik), akkor zsebbe kapod ezért a fizetésed, azaz nem fizet utána adót, azaz, tökre mindegy, hogy mik az adótörvények.


ennyi. viszlát.

2016. júl. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!