Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 6 hónapos korig csak...

Ha 6 hónapos korig csak anyatejet kap a baba, és utána akarom elkezdeni a hozzátáplálást, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
úgy értem, napi hányszor kell akkor szopnia? vagy hogy megy ez az egész dolog? fogalmam sincs róla. légyszi írjátok le, ti hogyan csináltátok.
2008. dec. 29. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Én igény szerint szoptattam továbbra is és elsőként napi 1x kínáltam gyümölccsel úgy két szopi között. Most 8 hónapos a babám, továbbra is igény szerint szopik, mellette eszeget főzeléket, gyümölcsöt, de még cseppet se ritkultak a szopik, csak annyiban változott hogy egyebet is kap mellé. Szépen etehető kanállal, és pohárból meg szilikoncsőrös üvegből gyümölcsléket , babateát iszogat.
2008. dec. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 6 hónapos koráig csak szopott.Én főzelékekkel kezdtem,mert azt olvastam,hogy ha gyümölcslével kezdünk(mivel az édes),nehezebben fogadják el az íztelenebb főzelékeket.Én krumplival kezdtem,majd sütőtök,répa,almalé.Mindent én készítettem anyatejjel keverve.Már bébiételt is vettem,de azt még nem próbáltuk.Egyfélét 3 napig adtam,mindig egy kicsit többet.Szerencsére nincs baj az étvágyával,eddig még minden ízlett neki.Legközelebb krumplit fogok adni almával,majd megpróbálok egy kis banánt,persze mindent pépesítve anyatejjel higítva.Sok sikert!
2008. dec. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló vagyok.Elfelejtettem,hogy én is igény szerint szoptatok továbbra is,kaja után mindig cicire teszem,de akkor már keveset szopik.Ha sokáig szeretnéd szoptatni,ne hagyj ki egy szoptatást se,hogy legyen elég tejed.
2008. dec. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!