Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasmenés mikor jelent bajt? H...

Hasmenés mikor jelent bajt? Hasfájásnál babatorna?

Figyelt kérdés

A kérdésem két felé oszlik.

Az első, hogy mikor baj S hasmenés?

Eddig kétszer volt széklete az első enyhén nyálkás, második inkább vizes állagú volt. Mindkettő sárga.

Nem tudom számít e valamit de kb egy két hete lett száz százalék anyatejes.


A másik kérdésem, hogy találtam egy babatornát, de lehet már ilyen kis korban alkalmazni? Ti milyet csináltok neki? Linkelem az oldalt.


Sokat kutyorog a hasa, néha huzogatja a lábait. Sokszor ha eszik és közben pukizik konkrétan tépi a mellem.

Egyébként nagyokat nyel, néha köhint. Illetve mostanában mintha taknyos lenne. Bocsánat a kifejezésért.

Kedden megyünk orvoshoz mindenképpen rákérdezek csak gondoltam előtte itt is gyűjtök egy kis infót.


2023. máj. 18. 21:31
 1/8 A kérdező kommentje:
2023. máj. 18. 21:32
 2/8 anonim ***** válasza:
Csak a legfontosabbat hagytad ki: milyen idős a baba???
2023. máj. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Upsz. Először beleírtam csak újra kellett tölteni az oldalt és újra írni.

2 hónapos

2023. máj. 18. 22:00
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Hw csak 2 hónapos, és úgy tűnik, hogy hasmenése van, akkor nem a gyakori a megoldás, hanem minél előbb orvoshoz kell fordulni, mert az ilyen pici babák nagyon könnyen kiszáradnak.
2023. máj. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amúgy igen, a hasfájás tornát csinálhatod vele, az oldalon is írja a címben, hogy CSECSEMŐKNEK.
2023. máj. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ugyanúgy eszik. Eddig szerencsére nem volt több, remélem nem is lesz. Bár reggel hányt, de az szerintem attól volt mert büfi után csináltam a tornát. (Tudom hülyeség volt)


Viszont a kutacsot nem tudom hogy kell nézni. Álló helyzetben beesett, fekve nem. Viszont mintha valahol azt olvastam volna H állóban kell nézni, viszont úgy mindig beesett neki?!

2023. máj. 19. 10:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha aggódsz, kételyed van, nézzen rá orvos. Az anyai megérzésekre hallgatni kell, én azt mondom, ha bizonytalan vagy, akkor pedig orvoshoz fordulni. Ennyiből sztem egyikünk sem fogja tudni megmondani sajnos, hogy ez a hasmenés baj-e vagy normális, ki van e száradva vagy sem, vagy a kutacsa okés-e vagy sem, csak az orvos.


A másik kérdésedre pedig: a babatorna sztem jó dolog, és érdemes átmozgatni a lábacskákat, hogy kijöjjön a puki. Viszont csodát nem tesz, ha a hasfájásnak más oka van, pl. izomfeszesség, akkor egy feszes hasizomzatot pl. nem mozgat ki, ahhoz szakgyógytornász kell (Dévényes). Én alapvetően is híve vagyok, hogy egy Dévényes állapotfelméréssel csak nyer az ember, mivel egészséges gyermeket nem kezelnek, viszont ha időben elkapnak egy izomfeszességet, vagy renyhe izomzatot akkor még a kellemetlen tünetek jelentkezése előtt elkezdhető a probléma kezelése. Saját példát említve, nálunk izomfeszesség volt a hasban, brutális kólikás napjaink voltak, utána pedig kaki és puki gondok, nem bírta kinyomni a produktumot. Ha már a kólikás tüneteknél hiszek a megérzésemnek, hogy ez nem lehet normális, ahogy mki állítja, akkor talán hamarabb kiderült volna a probléma, és megúszunk több hónapnyi sírást és álmatlan éjszakát. És nem egy ismerősöm van, aki elvitte a babát Dévényes állapotfelmérésre, ahol megállapították hogy nincs teendő. :)


Így én azt mondom, a torna jó, ha nincs "baja" a babának. Finoman átmozgatja, segíti őt sokmindenben. De ha van "baja", akkor haszontalan, és Dévény-torna kell(het).

2023. máj. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A doki azt mondta anyatejes babáknál előfordul a híg széklet. Neten meg mindenhol azt olvasom hasmenés. 😅
2023. máj. 24. 01:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!